Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, TomekNN napisał:

Może trochę namieszam, ale jak ktoś celuje w takie pułapy cenowe, to jest jeszcze Porsche Macan

Faktycznie trochę mieszasz, bo Macan w biednej wersji startuje od 250k ;) Po dołożeniu kilku opcji cena przekroczy 300k. Na takie pułapy ten wątek się nie wznosił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zyzol napisał:

Faktycznie trochę mieszasz, bo Macan w biednej wersji startuje od 250k ;) Po dołożeniu kilku opcji cena przekroczy 300k. Na takie pułapy ten wątek się nie wznosił :)

 

Infiniti też jest z 2018 r., 1-2 letniego Macana z polskiego salonu do 200 tyś. zł z VAT znajdziesz;) To nie są moje pułapy cenowe, ale jak ktoś w takie celuje to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

 W weekend jade ogladac nowe crv 1,5 vtec turbo .

 

W zeszłym tygodniu oglądałem nową Toyotę Rav4. Na podstawie zdjęć wydawała mi się koszmarkiem, niespójnym stylistycznie, dziwolągiem. Na żywo zrobiła na mnie kolosalne pozytywne wrażenie. Jak komuś podobają się Jeepy, szczególnie Cherokee po lifcie, to powinna spodobać się też 'ravka'. Jak dla mnie jest pięknie skrojona, ma taką lekkość w sobie, naprawdę na żywo mnie zaszokowała. Jak tam jest z awd nie wiem. Z awd i at kosztuje 137 tyś zł.

Jeszcze jedno trzeba dodać, w Polsce trzeba brać też pod uwagę zainteresowanie złodziei daną marką. Volvo, Jeep, Alfa Romeo, Subaru nie kradną na pewno, jak tam jest z Hyundai i KIA nie wiem. Mazda, Honda, Toyota cieszą się niestety sporym zainteresowaniem, kradną podobnie jak auta niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekNN

RAV4 skreśliłem po rozmowie z kolegą, który poprzednią RAV jeździł 4 lata i wiele rzeczy go drażniło i denerwowało. Nie bardzo pamiętam o co tam chodziło (takie rzeczy typu "małe, ale upierdliwe drobiazgi"), ale z jego zdaniem się liczę. Oglądał nową RAV4 i z komentarzem "nic nie zmienili" kupił Lexusa N300 hybrydę.

Co do Jeepów, to potwierdza się opinia o ich dużej awaryjności. Niecałe 5 lat temu (wtedy, kiedy ja XV) koleżanka kupiła wypasionego Cherokee (nie Grand). Jechaliśmy z przebiegiem równo - do ponad 70 kkm. Jej co chwilę coś się psuło i to rzeczy raczej ważne (pompa paliwa, sprężarka od turbo, jakieś łożysko na wale, elektryczny hamulec postojowy itp.). Kiedy mnie pytała, co u mnie, to zdołałem wybąkać "Klocki hamulcowe, pióra wycieraczek i .. więcej grzechów nie pamiętam." Kupiła CX-5.

Macan fajny, ale nie te pieniądze. Infiniti, jako, że to rocznik 2018 mam szanse kupić za 160 tys. Za pełną kwotę 195 tys. bym nie kupił - za wysoko.

@peteres

Ciekawa sprawa, ale w sprzedaży będzie realnie pewnie dopiero w przyszłym roku. Za późno - "Jaś nie doczekał". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PRIMAR napisał:

@TomekNN

RAV4 skreśliłem po rozmowie z kolegą, który poprzednią RAV jeździł 4 lata i wiele rzeczy go drażniło i denerwowało. Nie bardzo pamiętam o co tam chodziło (takie rzeczy typu "małe, ale upierdliwe drobiazgi"), ale z jego zdaniem się liczę. Oglądał nową RAV4 i z komentarzem "nic nie zmienili" kupił Lexusa N300 hybrydę.

Co do Jeepów, to potwierdza się opinia o ich dużej awaryjności. Niecałe 5 lat temu (wtedy, kiedy ja XV) koleżanka kupiła wypasionego Cherokee (nie Grand). Jechaliśmy z przebiegiem równo - do ponad 70 kkm. Jej co chwilę coś się psuło i to rzeczy raczej ważne (pompa paliwa, sprężarka od turbo, jakieś łożysko na wale, elektryczny hamulec postojowy itp.). Kiedy mnie pytała, co u mnie, to zdołałem wybąkać "Klocki hamulcowe, pióra wycieraczek i .. więcej grzechów nie pamiętam." Kupiła CX-5.

Macan fajny, ale nie te pieniądze. Infiniti, jako, że to rocznik 2018 mam szanse kupić za 160 tys. Za pełną kwotę 195 tys. bym nie kupił - za wysoko.

@peteres

Ciekawa sprawa, ale w sprzedaży będzie realnie pewnie dopiero w przyszłym roku. Za późno - "Jaś nie doczekał". ;)

 

Podobnie jest z Volvo, chyba że coś się zmieniło. Jak komuś nie przeszkadzają awarie i wymiany do 50 tyś. km, stacyjki, rozrusznika, alternatora, sprzęgła, dwumasy, wtrysków, EGR to brać Volvo w ciemno :biglol: Jeżdżą kapitalnie tylko co chwilę coś się pie....., chyba że ostatnio poprawili jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekNN napisał:

Jeszcze jedno trzeba dodać, w Polsce trzeba brać też pod uwagę zainteresowanie złodziei daną marką. Volvo, Jeep, Alfa Romeo, Subaru nie kradną na pewno, jak tam jest z Hyundai i KIA nie wiem. Mazda, Honda, Toyota cieszą się niestety sporym zainteresowaniem, kradną podobnie jak auta niemieckie

to prawda. Niestety popularne auta japońskie są kradzione tak samo jak auta niemieckie. Akurat Subaru jest kompletnie nie atrakcyjne dla amatorów cudzej własności co jest sporą zaletą. Kradli Subarowskie diesle dla silnika ale coraz mniej tego na rynku bo bardziej opłaca się to zezłomować niż naprawić czy sprzedać :biglol:

Gdyby forek był oferowny z 1,6dit albo 2,5i zaryzykowałbym ponowny zakup ale nie jest i nie będzie więc odpada.

Ale dobre AC od wartości z faktury i można spać spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

W lipcu do wzięcia będzie mój perłowy XV - zadbany garażowany itp itd

 

czyzby to te samo auto o ktorym pisales:

Cytat

specjalnie dla was wyprodukuje 4001 post

XV to auto o najgorszym stosunku jakość /cena jakie miałem w życiu ( a parę ich miałem)  i z najsłabszym  serwisem z jakim się spotkałem   - pisze całkowicie poważnie

gratuluje przyszlemu nabywcy auta o nagorszym stosunku jakosci do ceny  :biglol:

 

tapatalked

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ten cytat z kolegi @Karas to jeszcze jest elegancja Francja. Pamiętam, że było coś o mega niedopracowanym, budżetowym, papierowym, itd. aucie.

 

Ale trzeba oddać sprawiedliwość, że kolega @Karas pisał jednak, że skurczybyk nie chce się psuć i jedyne wydatki to koszty ekaploatacji:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje RRIMAR, ze poruszyłeś taki wątek. Mam już następcę VX o ile budżet wytrzyma. Infinity zrobił na mnie wrażenie (nie widziałem na żywo -przyznaje). Ciekaw jestem twoich wrażeń z pracy układu kierowniczego i napędowego. 

Pomimo mojej miłości do marki Jeep wszystko poza Wrangler i Grand Cherokee to w znakomitej większości Fiat. Można mieć to samo kupując fiata i jeszcze na fajne wakacje wystarczy:) Trzeba tez pamiętać ze Jeep nigdy nie należał do mistrza bezawaryjności. 

 

6 godzin temu, TomekNN napisał:

 

Rozumiem Twoje poczucie estetyki i rozumiem dlaczego nie chcesz Forestera. Z takich smukłych SUV-ów jest jeszcze właśnie Mercedes GLA. Może trochę namieszam, ale jak ktoś celuje w takie pułapy cenowe, to jest jeszcze Porsche Macan. Sąsiad ma, Macan ma wszystko, jest bezawaryjny i niezawodny, ma prestiż taki że buty spadają, jest piękny i w mojej ocenie najlepszy wśród subtelnych SUV-ów, ale dla mnie za drogi. W zeszłym roku nie zdecydowałem się na XV bo najbardziej podoba mi się Jeep Compass. I co z tego?, solidnie prześledziłem fora Jeepa i na przykładzie Renegade (Compass to w 80% Renegade), Jeepy się psują, automaty się psują, elektronika żyje własnym życiem, pada itd. Co z tego, że Jeep, Range Rover, Land Rover, Volvo, Jaguar są piękne, jak nie są bezawaryjne ? Właśnie z powodu kryterium bezawaryjności zainteresowałem się Subaru, a i dla mnie ta marka ma prestiż :)

Na Macana trzeba raczej 300 k pln przygotować. W Sopocie stoi do wzięcia od ręki. Piękny biały 2.0 benzyna 245 km za jedyne 354 tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OBK CVT napisał:

czyzby to te samo auto o ktorym pisales:

Cytat

specjalnie dla was wyprodukuje 4001 post

XV to auto o najgorszym stosunku jakość /cena jakie miałem w życiu ( a parę ich miałem)  i z najsłabszym  serwisem z jakim się spotkałem   - pisze całkowicie poważnie

gratuluje przyszlemu nabywcy auta o nagorszym stosunku jakosci do ceny  :biglol:

 

3 godziny temu, OBK CVT napisał:

gratuluje przyszlemu nabywcy auta o nagorszym stosunku jakosci do ceny  :biglol:

cholercia jeszcze nie wystawiony a już próbują zbijać cenę:biglol:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując do wyboru jest Subaru, Lexus, Infiniti i..... Subaru :lol:. Tak się spytam tych z początku wątku, Wy o Suzuki tak serio zamiast Subaru ?

Parę miesięcy temu zostałem za to solidnie skrytykowany, a właściwie samochód został skrytykowany. Poruszamy się teraz w cenach do 100 tyś zł. Jeśli Suzuki Vitara 1.4 awd, at 140 KM o długości mniejszej niż 4,20 m jest najbliższa XV, to czemu Hyundai Kona 1.6 t-gdi awd, at 177 KM o takiej samej długości.... "nie nadaje się"? ;)

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekNN napisał:

Wy o Suzuki tak serio zamiast Subaru ?

a czemu nie?

3 godziny temu, TomekNN napisał:

Poruszamy się teraz w cenach do 100 tyś zł. Jeśli Suzuki Vitara 1.4 awd, at 140 KM o długości mniejszej niż 4,20 m jest najbliższa XV, to czemu Hyundai Kona 1.6 t-gdi awd, at 177 KM o takiej samej długości.... "nie nadaje się

a kto napisał że się nie nadaje? W Polsce niszowosc Subaru stworzyła jakaś dziwną otoczkę "premium" wokół marki Subaru na którą również dałem się złapać :biglol: . A to ta sama połka co Suzuki Kia czy Hundai. Ten kto raz miał Subaru wie jak  jest wykonane z jakich materiałów itp. Na całym świecie to mają być tanie auta tak samo jak wyżej wymienione. Zestawianie Subaru z Infinity czy Lexusem jest imo całkowicie nie właściwe. Chodzi o jakość wykonania Subaru jest wykonane imo jak Dacia ( twarde plastiki, niechlujny montaż, skrzypienie , pukanie, nie pochowane kable w kabinie posklejane czarna taśmą izolacyjna, brak wygłuszenia, cieniutkie szybki )  Infinity czy Lexus jak Mercedes czy BMW . 

Posiada natomiast jedyny w swoim rodzaju napęd S-AWD, którego nie posiadają żadne z wymienionych nawet premium. Ale nie każdy takiego napędu potrzebuje. 

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karas napisał:

Posiada natomiast jedyny w swoim rodzaju napęd S-AWD, którego nie posiadają żadne z wymienionych nawet premium. Ale nie każdy takiego napędu potrzebuje.

 

Generalizowanie. W przypadku modeli z CVT nie jest to takie oczywiste. Po prawie 4 latach w OBK mogę powiedzieć że jest sytuacja w której zachowuje się on zdecydowanie gorzej niż np haldex czy xDrive (na podstawie doświadczeń własnych a nie opinii innych). Chodzi mianowicie o sytuację związaną z ruszaniem na mokrej nawierzchni ze skręconymi kołami. Najpierw mieli przód potem dopiero budzi się elektronika i samochód rusza tak jak powinien. I nie chodzi o ruszanie w trybie pedał w podłogę. Było to poruszane przez różnych użytkowników na forum. Nabywca mojego Outbacka jeździł od wielu lat Oudbackiem starszym o dwie generacje z klasycznym automatem. Po kilku dniach zadzwonił do mnie z informacją, że wszystko super i rewelacyjnie, tylko ten napęd jakiś słaby, bo mieli kołami przy ruszaniu. 

 

W innych sytuacjach ten napęd spisuje się bardzo dobrze ale w opisanej powyżej niestety nie. A w codziennym użytkowaniu jest to częsta sytuacja. W XV jest lepiej pod tym względem, ale być może wynika to z mikro momentu na niskich obrotach silnika 2.0.

 

Po latach doświadczeń za kółkiem OBK nie zgodzę się z kategorycznymi wypowiedziami kolegów w tym wątku, że Subaru z CVT ma stały napęd dużo lepszy od protez innych producentów.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zyzol napisał:

Do Vitary wsiadłem, posiedziałem 2 minuty, wysiadłem i nie miałem ochoty na jazdę testową. W porównaniu z XV wyglądała słabo :)

nie wiem jak to teraz wygląda w Subaru - pisze na podstawie swojego XV czy forka obecnej generacji. Natomiast byłem dzisiaj w Hondzie - oglądałem nowe crv .Jakość wykończenia tego auta super  porównując z moim xv to tak jakbym nagle wszedł do jakiegoś mercedesa ;) - nie podobały mi się natomiast wstawki ala drewno ale wraz z pojawieniem się hybrydy będzie można to wymienić na srebrne.  Dotykałem , macałem , naciskałem kokpit i wszystkie elementy stabilne nie skrzypia nie pukaja , fotele mega wygodne , bagażnik jest monstrualny, nawiewy dla pasazerów z tunelu srodkowego i pamiec fotela jest. Zaliczka 2k pln i okres oczekiwania aż przypłynie z Japonii - tak nowy crv jest produkowany w JP a nie w GB   :) 

Naped zapewne gorszy niz w Subaru ale co z tego. W gorach nie mieszkam, zimy sa jakie sa na ryby czy potaplac się w błotku raz w roku da rade.

 

a obecny powoz mogą wziąć w rozliczeniu :)  Tak na wszelki wypadek poczekam jeszcze na nowego forka - jestem ciekaw co pokażą

IMG_1231.JPG

no i z zewnątrz ładna jest

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Do Vitary wsiadłem, posiedziałem 2 minuty, wysiadłem i nie miałem ochoty na jazdę testową. W porównaniu z XV wyglądała słabo :) 

 

Cena, cena, Suzuki 1.4 awd at po lifcie kosztuje tyle ile XV 1.6 comfort 95 tyś. zł. Najtańszy XV 2.0 jest o 20 tyś. droższy i go nie ma. Podobnie, a nawet identycznie jest z Kona.

Naprawdę ciekawi mnie jakie przewagi ma według Was Vitara nad Kona. Jest japońska? Ma lepsze awd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karas napisał:

no i z zewnątrz ładna jest

 

Ano bardzo ładne auto zrobili, w porównaniu do poprzedniej wersji niebo a ziemia. Teraz crv urosła do rozmiarów forka

Jazdę testową miałeś? Ciekaw jestem jak się w Hondzie cvt sprawuje w praktyce, bo na papierze słabo to wygląda -190KM z turbiną i 10 do setki?? Może dlatego, że auto bardzo ciężkie - 1,6-1,7t  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, GREGG napisał:

Jazdę testową miałeś? Ciekaw jestem jak się w Hondzie cvt sprawuje w praktyce, bo na papierze słabo to wygląda -190KM z turbiną i 10 do setki?? Może dlatego, że auto bardzo ciężkie - 1,6-1,7t 

jeszcze nie miałem w tygodniu się umówię. Zainteresowany jestem manualem - po rozmowie ze sprzedawcą :) Podobno w manulu jest wyjątkowo dynamiczna jak na swoje gabaryty ( według pomiarów z YT około 8,5 s do 100km/h )

W salonie Hondy od razu sprzedawca do Ciebie podchodzi i pyta w czym może pomóc - imo na duzy + . Byłem tez w Toyocie . Nowa rav 4 jest malutka w środku nawet mniejsza niż XV-jakby węższa ale  z większym bagażnikiem. Niestety zainteresowanie sprzedawców nowym klientem zerowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

nie wiem jak to teraz wygląda w Subaru - pisze na podstawie swojego XV czy forka obecnej generacji. Natomiast byłem dzisiaj w Hondzie - oglądałem nowe crv .Jakość wykończenia tego auta super  porównując z moim xv to tak jakbym nagle wszedł do jakiegoś mercedesa ;) - nie podobały mi się natomiast wstawki ala drewno ale wraz z pojawieniem się hybrydy będzie można to wymienić na srebrne.  Dotykałem , macałem , naciskałem kokpit i wszystkie elementy stabilne nie skrzypia nie pukaja , fotele mega wygodne , bagażnik jest monstrualny, nawiewy dla pasazerów z tunelu srodkowego i pamiec fotela jest. Zaliczka 2k pln i okres oczekiwania aż przypłynie z Japonii - tak nowy crv jest produkowany w JP a nie w GB   :) 

Naped zapewne gorszy niz w Subaru ale co z tego. W gorach nie mieszkam, zimy sa jakie sa na ryby czy potaplac się w błotku raz w roku da rade.

 

a obecny powoz mogą wziąć w rozliczeniu :)  Tak na wszelki wypadek poczekam jeszcze na nowego forka - jestem ciekaw co pokażą

IMG_1231.JPG

no i z zewnątrz ładna jest

Nie widziałem na żywo, nie dotykałem, ale.... to drewno nadaje elegancji i rasowości. 

Całkiem fajne wnętrze, gdyby tylko nie ten szpetny "ipad" przyklejony do deski (chociaż to i tak lepiej niżeliby miał stać jak w RAV4 gdzie wygląda to znacznie gorzej) 

Mam nadzieję, że za rok dwa może pojawi się mocniejszy silnik w Foresterze, bo jak nie to... Honda to dla Żony ulubiona jak dotąd marka ;)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

Podobno w manulu jest wyjątkowo dynamiczna jak na swoje gabaryty ( według pomiarów z YT około 8,5 s do 100km/h )

Katalogowo poniżej 9s schodzi jedynie wersja hybrydowa. Między manualem, a CVT są aż 0,2 sek. różnicy na korzyść pierwszego. W teorii różnica w porównaniu do XV znikoma. Czekam na wrażenia z jazdy, bo to turbo, więc odczucia mogą być inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Blixten napisał:

Honda to dla Żony ulubiona jak dotąd marka ;)

dokładnie tak samo u nas B). Niestety Subaru swoja paletą silników nie zachęca. od 5 lat nic sie nie zmieniło . Gdyby w ofercie był np z 1,6 dit można by się zastanowic. Ale nie ma. Jedyną zaletą 2 litrowego wolnossaka jest kompletna bezawaryjnośc i bezobsługowosc natomiast swoje spala a auto napędza umówmy się średnio. Tak jak do 100km/h jest nawet ok tak powyżej czy z kompletem pasazerów robi się słabo ze względu na malutki moment obrotowy a pamiętajmy ze xv czy forek to nie jest mały samochód. Gdyby auto miało u mnie dożywocie to ok fajna sprawa taki wolnossak. Całe szczęście nie ma

 

13 minut temu, Zyzol napisał:

Między manualem, a CVT są aż 0,2 sek. różnicy na korzyść pierwszego. W teorii różnica w porównaniu do XV znikoma

nie wiem czy porównywałeś gabarytowo XV z nowym CRV. , CRV jest olbrzymia, XV wygląda przy niej jak maluch ;) To są zupełnie inne auta. XV to kompakt crv to takie kombi.

Oczywiscie ma juz gpf ( podobno bezproblemowy ;) ) oraz regulacje podparcia ledzwiowego. Autentycznie po moim XV w nowym crv czułem się jak w jakimś luksusowym aucie :biglol:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Oczywiscie ma juz gpf ( podobno bezproblemowy ;)

 

Powtarzam za bardziej obeznanymi w tym temacie, gpf w silniku benzynowym  nie jest taki jak dpf w ropniaku. Panują o wiele wyższe temperatury i nie ma  problemu z wypalaniem nawet przy jeżdżeniu na krótkich dystansach. Podobno jest też nieporównanie tańszy niż dpf. Wynika z tego, że gpf jest niezauważalny i nie stwarza problemów. 

Dawać mi tutaj do Polski XV 2.0... bo kupię co innego :biglol:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...