Skocz do zawartości

WRX STI MY15 - hill holder na wstecznym?


marhof

Rekomendowane odpowiedzi

Działa Wam hill holder na wstecznym? Chodzi o sytuację, kiedy przód auta jest ustawiony 'w dół' i chcemy wycofać.

Dziś niemiło się zaskoczyłem - parkowałem na lekko pochyłym podłożu, było lekko z górki (przód był niżej ). Podjechałem za blisko siatki i chciałem wycofać. Natychmiast po puszczeniu hamulca (z już wbitym wstecznym) auto zaczęło się staczać do przodu - dwukrotnie!

Ostatecznie pomogłem sobie ręcznym, ale sądziłem, żę właśnie w takich sytuacjach hill holder ma pomagać i przytrzymać tę sekundę czy dwie hamulce. Tak przynajmniej to działa przy ruszaniu przodem pod górkę...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mz56 napisał:

Zawór PHV to praktycznie tulejka z kulką blokującą cofanie się płynu hamulcowego do pompy. Kulka blokuje przepływ tylko wtedy, gdy przód samochodu jest uniesiony do góry. Grawitacja.

 

Serio? Myślałem, że w aucie względnie nowym użyli jakiejś elektroniki... 

Górka na której stałem miała minimalne nachylenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, w nowych modelach z elektrycznym postojowym, wymyślono coś nowego. Klasyka to zawór. Tak mam w RC 2,0 06 i STI 08. Ręczny z normalną wajchą. Na ogólnym jest wątek z 26 stycznia z rysunkiem jak to wygląda. Tytuł to bodajże "na które koła działa hill holder".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marhof napisał:

Serio? Myślałem, że w aucie względnie nowym użyli jakiejś elektroniki... 

w wiekszości aut jest właśnie w ten sposób rozwiazane, kulka która pod wpływem grawitacji przytrzymuje hamulec. Z uwagi na swoją konstrukcje trzyma tylko w opcji "przodem do góry"

 

main-qimg-501560e24078f1b71d87e8e4fdea14e9

 

main-qimg-1615840f20e93eba8719d2c72c605111

 

main-qimg-304edd2f01ea9ae5e5d0a2f2dc255df2

Edytowane przez Ptasi0r
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem trochę testów. Generalnie hill holder działa, ale tylko kiedy nachylenie jest wyraźnie wyczuwalne. Do tego zależy też czy mamy wrzuconą 1 czy wsteczny w zależności w która stronę jest z górki. Jakoś zachowanie tego systemu nie budzi mojego zaufania. W Forku SG to jakoś lepiej działało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...