Jump to content
crimson111

Skrzypienie z tyłu - coś w środku

Recommended Posts

Witajcie.

Od kilku dni w moim Levorgu MY16 zaczęło coś skrzypieć z tyłu. Odgłos jest taki jakby coś ocierało o skórę. Słychać to najlepiej gdy jadę wolno po nierównej drodze i auto się trzęsie. Doprowadza mnie to do szału, bo mam na tym punkcie "fioła". 

Wyeliminowałem roletę, składałem siedzenia, wyciągałem wszystko z bagażnika - ale bez skutku.

Miał ktoś taki objaw? Co to może być? Na pewno coś wewnątrz.

Znając życie obciera jakiś element obcy, który wpadłbył sobie gdzieś ;) 

Czy mogę prosić Admina o przeniesienie wątku do działu Levorg? Przez przypadek napisałem w ogólnym.

Z góry dziękuję.

Wyciągałeś roletę i jeździłeś bez i dalej skrzypi? bo u mnie czasami lubi się zruszyć i ocierać o zagłówki albo jak te gumowe pierdółki się zruszą i powoli zsuwają w dół co daje efekt dźwiękowy który mocno denerwuje.

Jeździłem z pustym bagażnikiem i bez rolety - dalej to samo.

Dzisiaj rozłożyłem podłokietnik z tyłu (praktycznie nigdy nie był używany) i wydaje mi się, że ustąpiło - wniosek (jeszcze nie 100%) skrzypi podłokietnik, na nierównościach pracuje siedzenie i ociera się skóra o skórę - jutro będę to jeszcze sprawdzał.

ps. dziękuję Adminowi za przeniesienie wątku.

15 godzin temu, crimson111 napisał:

Jeździłem z pustym bagażnikiem i bez rolety - dalej to samo.

Dzisiaj rozłożyłem podłokietnik z tyłu (praktycznie nigdy nie był używany) i wydaje mi się, że ustąpiło - wniosek (jeszcze nie 100%) skrzypi podłokietnik, na nierównościach pracuje siedzenie i ociera się skóra o skórę - jutro będę to jeszcze sprawdzał.

ps. dziękuję Adminowi za przeniesienie wątku.

Hmm, ciekawe. U mnie na razie wszelkie stuki i trzaski, wydawały elementy, który nie były częścią samochodu. 

Ostatnio sprawdzałem z przodu środkowy tunel czy nie trzeszczy i lekko skrzypiał, ale musiałem mocniej pociągnąć - wcześniej (po kupnie) tego nie było.

Niestety, to nie to co myślałem - dalej coś skrzypi - pewnie sie przyzwyczaję :( jak do rezonansu w prawych drzwiach (od czasu do czasu). ....

Jeżeli to brzmi jak skóra o skórę (jesteś pewny?) to nie wiem, ale w innym aucie miałem takie skrzypienie wyłącznie na nierównościach (wtedy pracuje bardziej karoseria). Na forum marki goście pół auta rozbierali. ASO demontowało słupki itp. Wszystkim w końcu pomogło popryskanie WD40 na zamki i zawiasy drzwi. Ja zrobiłem to 1 raz. Po 60 kkm jak pozbywałem się auta nadal była cisza. 

W Levo do tej pory cisza. 

Edited by Urbi

u mnie się uspokoiło, samo

NIe wiem jaka była przyczyna.  Nic nie zrobiłem, samo ucichło.....