Skocz do zawartości

Skrzypienie z tyłu - coś w środku


crimson111

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od kilku dni w moim Levorgu MY16 zaczęło coś skrzypieć z tyłu. Odgłos jest taki jakby coś ocierało o skórę. Słychać to najlepiej gdy jadę wolno po nierównej drodze i auto się trzęsie. Doprowadza mnie to do szału, bo mam na tym punkcie "fioła". 

Wyeliminowałem roletę, składałem siedzenia, wyciągałem wszystko z bagażnika - ale bez skutku.

Miał ktoś taki objaw? Co to może być? Na pewno coś wewnątrz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałeś roletę i jeździłeś bez i dalej skrzypi? bo u mnie czasami lubi się zruszyć i ocierać o zagłówki albo jak te gumowe pierdółki się zruszą i powoli zsuwają w dół co daje efekt dźwiękowy który mocno denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z pustym bagażnikiem i bez rolety - dalej to samo.

Dzisiaj rozłożyłem podłokietnik z tyłu (praktycznie nigdy nie był używany) i wydaje mi się, że ustąpiło - wniosek (jeszcze nie 100%) skrzypi podłokietnik, na nierównościach pracuje siedzenie i ociera się skóra o skórę - jutro będę to jeszcze sprawdzał.

 

ps. dziękuję Adminowi za przeniesienie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, crimson111 napisał:

Jeździłem z pustym bagażnikiem i bez rolety - dalej to samo.

Dzisiaj rozłożyłem podłokietnik z tyłu (praktycznie nigdy nie był używany) i wydaje mi się, że ustąpiło - wniosek (jeszcze nie 100%) skrzypi podłokietnik, na nierównościach pracuje siedzenie i ociera się skóra o skórę - jutro będę to jeszcze sprawdzał.

 

ps. dziękuję Adminowi za przeniesienie wątku.

 

Hmm, ciekawe. U mnie na razie wszelkie stuki i trzaski, wydawały elementy, który nie były częścią samochodu. 

Ostatnio sprawdzałem z przodu środkowy tunel czy nie trzeszczy i lekko skrzypiał, ale musiałem mocniej pociągnąć - wcześniej (po kupnie) tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli to brzmi jak skóra o skórę (jesteś pewny?) to nie wiem, ale w innym aucie miałem takie skrzypienie wyłącznie na nierównościach (wtedy pracuje bardziej karoseria). Na forum marki goście pół auta rozbierali. ASO demontowało słupki itp. Wszystkim w końcu pomogło popryskanie WD40 na zamki i zawiasy drzwi. Ja zrobiłem to 1 raz. Po 60 kkm jak pozbywałem się auta nadal była cisza. 

W Levo do tej pory cisza. 

Edytowane przez Urbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...