Skocz do zawartości

Forester my18 mirorlink połączenie z S9


Rekomendowane odpowiedzi

Mam doświadczenia z Forkiem MY17 i MY18 oraz telefonem Samsung A5 (2016). W obydwu przypadkach wystarczyło:
1. aktywować w telefonie opcję Mirrorlink (połączenia->więcej ustawień połączenia ->Mirrorlink)

2. zainstalować aplikację zgodną z Mirrorlink (np. Sygic Car Navigation)

3. podłączyć telefon kablem do portu USB w aucie

 

Od strony technicznej w telefonie S9 powinno być podobnie, ale czy to zadziała to musisz sam ocenić.

 

Ja mimo, że "u mnie działa" nie korzystam z Mirrorlinka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2019 o 09:10, traperzk napisał:

Dzięki, ale za wiele to nie wnosi do tematu.

Rozumiem, że trzeba kombinować może się uda ?

Jak to nie wnosi? Doczytaj wątek do końca, masz w Foresterze taką samą stację jak w moim XV MY16. Galaxy S9 to nowy Android tak jak w moim telefonie wiec nie będzie mirrorlink działał...pozamiatane:angry:

Swoją drogą to ciekawe jak czują sie Ci co zakupili Forka MY19, ta sama stacja multimedialna, na dzień dobry już im nie współpracuje z nowymi Androidami.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

poniżej wiadomość od programisty Mirrorlink:

Hello
 
Unfortunately, with Subaru cars, we have reports that MirrorLink does not work in a large number of cases. Both your car and your phone must be MirrorLink compatible for the application to work. Your phone is OK. As far as the car is concerned, it depends on the region and vehicle equipment.
But you can try it now!
However, it is easy to try it. You must upload a certified MirrorLink application, such as RockScout, to your phone at first. (from Google Play Store).
If you use the your phone to connect, the first time you connect the phone to the car with USB cable and in Samsung  phone you go to Setting -Connection - Advanced Connection - MirrorLink and here confirm USB cable check. Then you should see a list of certified apps on your cars display show (if you have more than just RockScout) Only after starting any of them will you start FA for Auto. However, if your phone does not connect, your car is probably not equipped with the MirrorLink feature! (Check with your car dealer). The MirrorLink equipment varies by region and by car!
At new one! - You can try to install Audioteca -https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.k2.droidoaudioteka  -  in some Subaru cars this trick works and MirrorLink will work and mirror only this one single application. (https://www.facebook.com/groups/2023881637885003/permalink/2226140787659086/  )
If you fail to get the basic MirrorLink function - that is, displaying certified apps on the car display, do not buy our app - it will not work.
 
To connect your phone to your car (if both have MirrorLink), you need a short and quality USB cable. (Recommendations for Samsung Phones USB 3.0 or
3.1 to 0.5 meters, no more !!). You must have at least one certified application on your phone. (such as RockScout from the Google Play Store).
This is the foundation that you have to put into operation, without you or our application running.
 
I will recommend you a few addresses where you can find all the basic things and especially in our FB group you can learn all the news and experience of other users: In the first step, you have to install a MirrorLink-certified application on your phone. (Eg RockScout, Glympse for Auto, Sygic Car Navigation, etc.) Then you should connect your vehicle phone and you should see a list of certified applications on the vehicle display. Run any of them
- and right now you will see the Floating Apps for Auto launch icon !!
Here you will find a video tutorial (video with subtitles!) -
https://youtu.be/naQOuip6SSo         
Here you will find detailed instructions for installing and setting up FA
for Auto - https://goo.gl/2NASBA       
Here are hundreds of good advice from other users -https://goo.gl/vpPyug
  
 
If you have any further questions, do not hesitate to contact me. If you can get the MirrorLink connection set up, please enter your rating on the Google Play Store! If you fail to make MirrorLink work then please:
 
1. Do not write or comment on the Play Store. If you already wrote, please delete it.
2. Send me your payment ID from the receipt you received from the Play Store as a proof of payment. GPA begins. and continues with a group of numbers.
3. We will refund you all the money you paid for the application to the account from which the payment came.
 
Regards

Dajcie znać czy u Was coś drgnęło

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już chyba wszystkiego, na galaxy s7 (przed aktaulizacją androida działało) jak i na galaxy s9. NIC, poprostu nie działa i koniec. 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Samsung Galaxy Note 8 i Forester MY19, po wielu próbach udało mi się uruchomić MirrorLinka:

 

1) Trzeba odinstalować wszystkie zainstalowane uprzednio aplikacje do obsługi Mirrorlinka (włączając Car Mode)

2) Trzeba wejść w Ustawienia telefonu>Aplikacje>Pokaż aplikacje systemowe> Samsung MirrorLink>Domyślna Pamięć> trzeba wyczyścic pamięć i dane

3) Trzeba zainstalować LG MirrorDrive 1.2.1.2 (stara wersja, nowa z google play nie zadziała) 

https://www.apkmirror.com/apk/lgelectronics/lg-mirrordrive/lg-mirrordrive-1-2-1-2-release/lg-mirrordrive-1-2-1-2-android-apk-download/

4) Trzeba zainstalować Button Savior (z google play)

5) Teraz można włożyć kabel USB i połączyć się z MirrorLinkiem

 

MirrorLink działa, ale co chwila wyskakuje komunikat, że aplikacja jest dla telefonów LG, niestety jest to jedyny sposób, który sprawia, że aplikacja chociaż jako tako działa.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarowit
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

 

Jestem użytkownikiem Forestera MY18 i Samsunga Galaxy S9.

Po dość długich poszukiwaniach i wielu eksperymentach, udało mi się w końcu uruchomić MirrorLink'a.

Jestem teraz w stanie na ekranie mojego samochodu korzystać z nawigacji Google, Spotify, czy innych programów z mojej komórki.

Rozwiązanie nie jest idealne, ale działa. 

 

Poniżej opiszę je dokładniej, ale dla niecierpliwych lista kroków niezbędnych by osiągnąć to co u mnie działa:

1.      Aktualizacja programu systemowego Samsung MirrorLink 1.1 – co najmniej do wersji v.1.4.90 (ja mam 1.4.91)

2.      Wyczyszczenie ustawień tej aplikacji ("Wyczyść dane" i "Wyczyść pamięć")

3.      Przeinstalowanie odpowiedniego certyfikatu połączenia z MirrorLinkiem

4.      Instalacja programu Audioteka

5.      Instalacja aplikacji "Floating Apps for Auto". (Ja używam wersji płatnej)

6.      Przekonfigurowanie Floating Apps w tryb "Expert MirrorLink" i włączenie opcji "Mój samochód to Subaru".

Po tych krokach trzeba się jeszcze nauczyć tego używać, ale to opiszę na końcu.

 

A teraz to samo, tylko z większymi szczegółami:

 

Najpierw musiałem naprawić samo połączenie MirrorLink, bo początkowo po połączeniu samochodu z komórką kablem USB, telefon wydawał się przełączać w tryb MirrorLink, ale samochód jakby tego nie zauważał i na ekranie samochodu w oknie aplikacji MirrorLink był nieaktywny. (Za pierwszym razem i owszem, MirorLink się aktywował i zasugerował żebym zainstalował Car Mode ale jak to zrobiłem to zupełnie przestał działać.)
Znalazłem w sieci informację jak to należy zrobić. Wymaga to trzech kroków:

1. Należy sprawdzić wersję systemowej aplikacji Samsung MirrorLink 1.1 na swoim telefonie i w razie potrzeby zaktualizować ją co najmniej do wersji v.1.4.90 (ja znalazłem w sieci wersję 1.4.91 i takiej obecnie używam).

Żeby sprawdzić posiadaną wersję tej aplikacji trzeba przejść w telefonie do ustawień konfiguracyjnych, dalej wybrać Aplikacje, włączyć pokazywanie aplikacji systemowych, odszukać aplikację Samsung MirrorLink 1.1 i wyświetlić informacje o aplikacji. Ostatnia z nich zawiera numer wersji. 

 

2. Po zainstalowaniu odpowiedniej wersji Samsung MirrorLink 1.1, trzeba teraz wyczyścić ustawienia tej aplikacji tak jak to powyżej opisał jarowit. Zatem wchodzimy jeszcze raz do informacji o aplikacji w ustawieniach konfiguracyjnych i tam przechodzimy do opcji "Domyślna pamięć", by skorzystać z dwóch wizualnych przycisków "Wyczyść dane" i "Wyczyść pamięć". Zdaje się że gdzieś czytałem, że  teraz dobrze jest zrestartować komórkę, ale nie jestem pewien, czy to konieczne i nie pamiętam, czy tak zrobiłem. A może to było dopiero po następnym kroku? Przepraszam, ale tego nie pamiętam.

 

3. Ostatnim krokiem jest tu przeinstalowanie odpowiedniego certyfikatu. O ile pamiętam odbyło się to w ten sposób, że gdy pierwszy raz po powyższych zmianach połączyłem samochód z komórką kablem USB, to na ekranie komórki pojawiła się informacja, że konieczna jest aktualizacja jakiegoś certyfikatu. Wystarczyło że się zgodziłem i reszta odbyła się automatycznie. Uwaga! Stąd wniosek, że komórka musi być wtedy połączona z Internetem!

Po tych krokach, gdy połączyłem komórkę z samochodem kablem USB, po chwili w aplikacjach na ekranie samochodu opcja MirrorLink wreszcie się aktywowała.

 

4. Następnie konieczne jest zainstalowanie jedynej (o ile mi wiadomo) aplikacji zgodnej z MirrorLink, która działa na Subaru. (Co ciekawe na stronach samego MirrorLink w dziale wskazującym certyfikowane aplikacje dla poszczególnych marek samochodów, Subaru nie ma w ogóle: https://mirrorlink.com/apps) Tą aplikacją jest Audioteka, a nie jakby wydawało się sensowniej - Car Mode od Samsunga, który w moim Subaru nie działa.

Zatem trzeba zainstalować Audiotekę.

Po zainstalowaniu Audioteki, gdy połączyłem komórkę z samochodem przez USB i dotknąłem wizualny przycisk aplikacji MirrorLink na ekranie samochodu, przeszedłem do listy dostępnych aplikacji z telefonu, która składała się z jednej tylko ikonki - Audioteka. (Trochę eksperymentowałem z instalowaniem innych aplikacji zgodnych z MirrorLink dla innych marek, jak: RockScout, Glipmse, Waze, a także Car Mode, ale nigdy żadna z nich nie pojawiła się na ekranie mojego samochodu - poza Audioteką.)

 

5. Aby móc korzystać z także innych niż Audioteka aplikacji ze swojej komórki,  konieczne jest teraz zainstalowanie  aplikacji "Floating Apps for Auto".

Ja korzystam z wersji płatnej. Niestety nie pamiętam już czego brakuje w wersji darmowej.

Ta aplikacja to taki ciekawy trik jak umożliwić korzystanie przez MirrorLink z wielu aplikacji, które formalnie nie są zgodne z MirrorLinkiem. Inną ciekawostką jest to że dla Subaru (i tylko dla tej marki!) ten program ma specjalną opcję konfiguracyjną "Mój samochód to Subaru". Oczywiście użytkownicy Subaru powinni włączyć tę opcję. 

 

W praktyce użycie Floating Apps wygląda tak, że gdy zainstaluje się i uruchomi Floating Apps to na ekranie komórki ponad wszelkimi innymi aplikacjami pojawia się dodatkowa ikonka symbolizująca ten program. Po jej kliknięciu można z niej uruchamiać inne programy. Na komórce nie jest to raczej potrzebne, ale ikonka Floating Apps pojawi się także na ekranie samochodu, gdy uruchomimy tam wcześniej program Audioteka. (Uwaga! Zwykle ta ikonka nie pojawi się od razu po uruchomieniu Audioteki, a dopiero gdy choć raz dotkniemy  ekranu samochodu na którym widoczna jest Audioteka.)

Warto obejrzeć ten film prezentujący obsługę Floating Apps chociaż to nagrano w innym aucie niż Subaruhttps://www.youtube.com/watch?v=naQOuip6SSo&feature=youtu.be

 

I teraz jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: Ja na początku prawie zrezygnowałem z używania Floating Apps, bo standardowo jest ona skonfigurowana tak, że można korzystać tylko z pewnej liczby wbudowanych aplikacji. Są wśród nich także Mapy  Google, ale to jest bardzo, bardzo uproszczona wersja tej aplikacji! Jak dla mnie - prawie zupełnie nieprzydatna.

 

6. Dlatego jeśli chcemy korzystać z pełnej nawigacji Google, konieczne jest przełączenie Floating Apps w tryb "Expert MirrorLink". Dopiero wtedy będzie możliwość uruchamiania normalnych aplikacji z komórki.

Programiści czy też serwisanci Floating Apps są bardzo pomocni i można do nich pisać nawet po polsku. Wręcz warto to zrobić, bo przesyłają zestaw przydatnych podpowiedzi i linków. (np. ten powyższy z filmem) Najważniejsze jednak, że w razie gdyby nie udało się komuś skonfigurować i uruchomić działania tej aplikacji zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, to deklarują zwrot pieniędzy. Sądząc po komentarzach jakie ma ta aplikacja, to chyba jest prawda. Sam nie sprawdzałem.

 

W zasadzie opisałem już wszystko co trzeba zainstalować i skonfigurować, ale jeszcze nie wyjaśniłem pewnych dziwności, których jak na razie nie udało mi się obejść, a które utrudniają korzystanie np. z nawigacji Google przez Floating Apps.

Obecnie, po połączeniu kablem USB komórki i samochodu, mogę wejść do MirrorLink, uruchomić Audiotekę, a po jej dotknięciu pojawi się ikonka Floating Apps. Gdy dotknę tej ikonki na ekranie samochodu pojawi się menu tego programu i mogę korzystając z podmenu "Launcher" uruchomić wiele programów z komórki, w tym np. Tryb Samochód, Spotify, Yanosik, czy Mapy Google.

Wszytko fajnie, tylko że nie wiem dlaczego te aplikacje nie otwierają się do pełnego okna jakie wyświetla MirrorLink (które jest na dodatek mniejsze niż cały ekran) co znacznie pogarsza ich rozdzielczość. Co gorsza po każdym otwarciu programu zawartość ekranu samochodu… znika i trzeba użyć prostej sztuczki by powróciła. Trzeba mianowicie wejść do MirrorLinka w samochodzie jeszcze raz, czyli nacisnąć przycisk APPS (ten umieszczony w lewym dolnym rogu obok wyświetlacza, pod HOME i MAP) a gdy pojawią się wizualne przyciski Starlink, aha i MirrorLink trzeba dotknąć MirrorLink. Po chwili na ekranie powinien się pojawić obraz aplikacji którą wywołaliśmy.

 

Zauważyłem że jeśli chcę jechać na nawigacji Google, to najlepiej włączyć ją w następujący sposób:

a.  Na odłączonej komórce uruchamiam Floating Apps.

b.  Korzystając z Floating Apps uruchamiam Mapy Google (Uwaga! Koniecznie z Floating Aps, a nie po prostu z menu telefonu!)

c.  Na uruchomionej Mapie Google wybieram cel mojej podróży, wariant trasy i ewentualnie uruchamiam nawigację.

d.  Dopiero teraz podłączam kabel USB do samochodu.

Gdy zastosuje się taką sekwencję, to po przejściu do MirorLinka w samochodzie od razu wyświetla mi się nawigacja Google i to w pełnym oknie MirrorLinka. Teraz można już spokojnie jechać na tej nawigacji. :-)

 

Oczywiście takie uruchamianie można stosować dla dowolnego programu. Nadal też istnieje możliwość przełączania się na inne aplikacje przez Floating Apps bezpośrednio na ekranie samochodu, ale jest to związane z tym znikaniem ekranu i otwieraniem w niepełnym oknie, o których pisałem powyżej.
No cóż zastrzegałem na początku, że ta metoda nie jest idealna.

Mam nadzieję że opisałem to wystarczająco jasno by zainteresowanym udało się to powtórzyć w swoim Subaru.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  • Dzięki! 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Masteritos w ilu tematach zamierzasz jeszcze opublikować ten sam post? Mirrorlink jest ślepą uliczką, został porzuconą technologią. Skoro przez ostatnie dwa lata nic się nie poprawiło to już lepiej nie będzie, producenci skierowali swoje siły w to co znalazło akceptację rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Masteritos napisał:

Czy jest ktoś komu to działa ? szukam informacji jaką dokładnie aplikację mam pobrać na Samsung'a S8. Czytałem o jakimś LG Mirrordrive, ale nie wierze, że trzeba robić taki szajs, by to zadziałało.

Działa w starszych wersjach systemu android: 4.0, 5.0 chyba też.

Także albo rób downgrade systemu, albo kup drugi (starszy) telefon i powinno działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, aflinta napisał:

@Masteritos w ilu tematach zamierzasz jeszcze opublikować ten sam post? Mirrorlink jest ślepą uliczką, został porzuconą technologią. Skoro przez ostatnie dwa lata nic się nie poprawiło to już lepiej nie będzie, producenci skierowali swoje siły w to co znalazło akceptację rynku.

Jak mi się uda to ogarnąć, to zamieszczę instrukcje w każdym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się w przypadku telefonu S9. Niestety aplikacja Samsung Car Mode, nie współpracuje z Subarkowym Mirrorlink i to jest największy problem.

Testowałem obejście z Floating Apps, ale jako informatyk nie mogę na to patrzeć. Może kiedyś poprawią Car Mode....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dzień dobry, tak tylko zapytam dla pewności, czy nic się w temacie nie zmieniło. Mam samsunga galaxy s20 i podłączenie go kablem powoduje okrągłe... nic. Zawsze mogę się jednak łudzić, że ktoś opracował sposób na wykorzystanie głównego ekranu do celów nawigacji z telefonu.

AndroidAuto byłoby idealne, ale... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma możliwości na samsungu uruchomienia Mirrorlinka. Samsung już wyłączył serwery które udzielały "autentykacji". Jeśli ktoś ma jakiegoś starszego samsunga i kiedykolwiek polączył mirrorlinka to będzie mu działać, ale przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje nieodwracalny brak możliwości podłączenia ponownie.
Android auto po wymianie jednostki na nowsze z WRX/STI/LEVORG 2019-

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...