Jump to content

Kret527
 Share

Recommended Posts

Witam, zakupiłem oraz sprowadziłem z UK Subaru i mam pytanie odnośnie reflektorów xenonowych. 

Fabrycznie są zamontowane xenony UK i chciałbym wymienić na xenony EU producenta Van Wezel. Na stronie sklepu gdy podaję wersję pojazdu jako hatchback pokazuje że nie ma dostępnych żadnych reflektorów do mojego auta, ale gdy zmienię na sedan to pokazuje że są dostępne. 

Takie moje pytanie, jako że to moje pierwsze Subaru w życiu czy reflektory z wersji sedan będą pasować do hatchback'a? 

Pozdrawiam. 

W 2007 występowały 2 generacje Imprezy i stąd mogą wynikać nieścisłości w katalogach, do 2007 GD/GG (sedan i wagon) i od 2007 GH/GR (hatch i poszerzony hatch STI). AFAIK lampy w obu wersjach nadwoziowych GD/GG były takie same, nie jestem pewien jak to wygląda w przypadku GH/GR, trzeba by się przyjrzeć numerom części.

To chyba trzeba zaryzykować. W 2,0 RC 2006 stłukłem reflektor. Wersja w dowodzie GG. Z ciekawości rozebrałem do końca. Tak aby schować sobie przetwornicę, soczewki... Przesłona była wyraźnie opisana stronami. Płaska blacha z wytłoczonymi napisami po obydwu stronach: LH vs. RH ! Trzeba rozkleić i sprawdzić. Może wystarczy odwrócić blachy na drugą stronę. Homologacji Ci to nie zmieni, ale w sądzie będziesz walczył jak równy z równym.