Skocz do zawartości

Boxer Diesel pomoc


andrzejtabaka80

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2020 o 10:02, Nargond napisał:

ewentualnie możesz pisać do @carfit - rozmawiałem z ludźmi z jego zakładu jak to wygląda przy ewentualnej awarii i sensownie wszystko wytłumaczyli ! 

Powodzenia ! pisz na bieżąco jak sytuacja wygląda - osobiście trzymam mocno kciuki ! 

Dziękuję dam znać co i jak . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2020 o 10:20, Andrzej Koper napisał:

przy okazji :

short block + wszystkie uszczelki + filtr oleju - 16 820 zł brutto 

ps. 2 lata gwarancji o ile składany w ASO  (4500 brutto)

 

to jest jakaś masakra niestety - ponad 23 tys zł trzeba płacić za naprawę, bo komuś się zamarzyło, że wyprodukuje silnik boxer diesel..., tylko trochę mu nie wyszło niestety - coś jak z Wanklami od Mazdy chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tiger napisał:

o jest jakaś masakra niestety - ponad 23 tys zł trzeba płacić za naprawę, bo komuś się zamarzyło, że wyprodukuje silnik boxer diesel

 A jak myślisz w przypadku kaboom silnika w twoim FXT ile będziesz musiał wyłożyć B) 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karas napisał:

 A jak myślisz w przypadku kaboom silnika w twoim FXT ile będziesz musiał wyłożyć B) 

 

dlatego jak zajrzysz do mojej stopki, to zobaczysz, że jeszcze nie zdecydowałem się mieć Subaru dłużej niż wynosi na niego gwarancja niestety ;)

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.03.2020 o 11:10, Tiger napisał:

 

dlatego jak zajrzysz do mojej stopki, to zobaczysz, że jeszcze nie zdecydowałem się mieć Subaru dłużej niż wynosi na niego gwarancja niestety ;)

Witam. Ja kupiłem legacy diesel 2009  z przebiegiem 230 000  . Blok wymieniany przy 130000  . Obecnie mam 285 000 . Miesiąc temu wymieniłem skrzynię biegów i dwumasę   .  Mam pytanie do Pana Andrzeja  Kopra czy można wymienić panewki korbowe po zdjęciu misy olejowej  . Nie jest to duży koszt w stosunku do naprawy ,tak profilaktycznie ,  Olej wymieniam co 7000 km.Z racji że nie jestem młody miałem wiele aut różnych marek i klas ( nowe też )  Legacy diesel uważam za dobre auto . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej po zdjęciu samej miski za dużo to się nie zrobi, jeśli chula ja bym nie zaczepiał, dobry olej częściej zmieniać, dwusiarczek jeszcze można stosować i tyle, przy mądrej jeździe starczy na drugie tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, janusz2710 napisał:

Witam. Ja kupiłem legacy diesel 2009  z przebiegiem 230 000  . Blok wymieniany przy 130000  . Obecnie mam 285 000 . Miesiąc temu wymieniłem skrzynię biegów i dwumasę   .  Mam pytanie do Pana Andrzeja  Kopra czy można wymienić panewki korbowe po zdjęciu misy olejowej  . Nie jest to duży koszt w stosunku do naprawy ,tak profilaktycznie ,  Olej wymieniam co 7000 km.Z racji że nie jestem młody miałem wiele aut różnych marek i klas ( nowe też )  Legacy diesel uważam za dobre auto . Pozdrawiam

 Po co?

Masz silnik z poprawioną wersją bez błędów. Teraz możesz zrobić kolejne 150kkm pod warunkiem, że będziesz trzymał obroty min 1900r/min.

Ja swojego diesla zostawiłem aby obsługiwał budowy. Mam podniesioną moc do 180KM i 410Nm. Jakoś mu to nie zaszkodziło a nawet jest elastyczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ManoLEE napisał:

A jak spalanie? Napisz też gdzie robiłeś mapę 

Jeżdżę po Warszawie bardzo mało. Czasem cały tydzień auto stoi. Dopiero w piątki wyjeżdżam na działkę ekspresówką. Przy jeździe 120/140 km/h spala mniej niż siedem litrów. Po zamontowaniu chipa podniosła się elastyczność, bo na piątym biegu przy 1500r/min przyspiesza bez zająkniecia. Nie czuję żadnych wibracji ani duszenia silnika. Dopiero wtedy to auto jakoś zaczęło jechać. Dla mnie to i tak straszny wół, bo drugie auto mam dwa razy mocniejsze.

Adres na zamontowanie chipa mogę podać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...