Skocz do zawartości

Wymiana oleju w skrzyni biegów dyfrach


Adam1967

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nic się nie  dzieje, to nie ma co się spieszyć, ale uważam ze warto wymienić olej w automacie - w manualu bym nie ruszał - zakupiłem auto w tamtym roku, w tym zamierzam wymienić, bo chociaż będę wiedział na czym stoję - w mojej opinii, lepiej zalać olej dobry do skrzyni (dedykowany), w mostach może być standardowy, bo tam jest prosty mechanizm.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan tych olejów. Mój w skrzyni był już brązowy, a po wymianie pół roku temu nadal jest rubinowy. Zresztą, od razu zauważyłem jakieś lżejsze zmiany biegów. W mostach jest ok więc nie wymieniam, ale poczekam na cieplejsze miesiące i znów sprawdzę. A co do tego jaki olej masz zalać to jeśli robisz sobie sam wymiankę, grawitacyjną, to najlepiej jest dowiedzieć się od sprzedawcy (o ile wie) co było zalane i nalać to samo. Nie zlejesz wszystkiego bez wymiany dynamiczniej, a skoro na obecnym oleju wszystko ładnie gra to niby czemu później miałoby przestać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tylko dodam, że w 2ch miejscach (ASO Mikołów i nie-ASO Katowice) usłyszałem, że wymiana dynamiczna nie jest zalecana w ASB Subaru.

 

PS.

W moim po zakupie od razu zmieniłem statycznie olej w skrzyni i tylnym moście.

A teraz na wiosnę chyba zmienię jeszcze raz profilaktycznie (minęło ledwo 15kkm), bo zimą w trasie wyskoczyły błędy P0700 i P1844, ale na szczęście tylko raz i po skasowaniu więcej nie wróciły (a skrzynia cały czas pracuje bez problemów..).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, voywit35 napisał:

Ile potrzeba oleju do wymiany ?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
 

W skrzyni wymiana kosztowała mnie równiutko 6l oleju. Przy zmianie garażowej z lekko podniesioną prawą stroną auta. Ilość w dyfrach jest chyba napisana w instrukcji obsługi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nabytek to Legacy 2.0 165km 2005r.
Pytanie czy wymieniać po zakupie olej w skrzyni i mostach, jakie oleje ? 
Przebieg ok 210 tyś.
Jaka skrzynia biegów?

Koszt zmiany olejów to max 500 zeta za wszystko. Koszt wymiany/naprawy skrzyni troszkę wyższy.
Wymieniać! :mrgreen:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Ile potrzeba oleju do wymiany ?

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka


A w jakiej skrzyni? I roczniku?

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, voywit35 napisał:

Taki oto olej mam do skrzyni biegów, i taki mam zamiar wlać do dyfrów . Dobry pomysł czy też nie ?20f4ce1be6f81f373a0c377c30bc5005.jpg

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka
 

A taki masz wlany w tej chwili? Bo (mogę się mylić) oleje do skrzyni nie są mieszalne, a na pewno nie wszystkie. A zmieniając olej grawitacyjnie nie oczyszczasz całego układu tak jak w przypadku silnika. Ja u siebie zmieniając olej sprawdziłem co było zalane wcześniej (bo miałem taką możliwość) i wlałem to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie wiem co było nalane, auto kupione ze Szwajcarii i na temat oleju brak danych

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

W dyfrze olej nowy, stary nie był najgorszy, weszło 0,6 l

Wysłane z mojego XT1572 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...