Skocz do zawartości

Subaru Legacy IV 3.0 - cały siłnik oblany olejem ze skrzyni


Mushroomadness

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przejechałem 15 km silnik w pełni rozgrzany.

Procedura sprawdzania jaka zastosowałem.

Po przyjeździe na miejsce nie gasiłem silnika przeszedłem przez aR-N-D 4 x razy. Nie gasząc silnika wyczyściłem bagnet i sprawdziłem stan. O to wynik: dc4f3850112900299131580f170f2c2a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, thorxahest napisał:

Uświadomiłeś mnie właśnie, aby wymienić olej samodzielnie :mrgreen: Pewnie spuścili 4l, wlali 10l.
Jak przy takim temacie serwis jest w stanie coś spartolić, co to przy większym temacie...

Ja w swoim wymieniałem osobiście. Już kilka miesięcy jestem po wymianie i nic złego się nie stało, jeździ jak należy. W moim przypadku przy lekko podniesionej prawej stronie auta zeszło równo 6l oleju. Tyle samo też wlałem i mam spokój. Procedura na godzinę czasu. Kup sobie długaśny lejek z wąską końcówką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest wzorcowo, czy są jakieś negatywne objawy ?

Jak wrzucasz z D na R i odwrotnie nic nie szarie po puszczeniu z hamulca ? U mnie szarpie, dlatego zamierzam wymienić.

 

Po przemyśleniach do lejka podłączę gumową przedłużkę do wlewu oleju, będzie wygodniej, żeby lejka nie upychać i nie porozlewać oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, thorxahest napisał:

Czyli jest wzorcowo, czy są jakieś negatywne objawy ?

Jak wrzucasz z D na R i odwrotnie nic nie szarie po puszczeniu z hamulca ? U mnie szarpie, dlatego zamierzam wymienić.

 

Po przemyśleniach do lejka podłączę gumową przedłużkę do wlewu oleju, będzie wygodniej, żeby lejka nie upychać i nie porozlewać oleju :)

Ja kupiłem w Mrówce taki lejek z giętką końcówką, nie trzeba tak upychać. A na samej górze ma sitko, co zabezpiecza przed jakimś syfem podczas wymiany. Kosztował chyba coś do 15PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...