Jump to content

Subaru Legacy IV 3.0 - cały siłnik oblany olejem ze skrzyni

Mushroomadness
 Share

Recommended Posts

Cześć,

poczułem dzisiaj zapach oleju, po szybkim rzucie okiem pod auto okazało się ze na katalizatorze jest olej. Po oględzinach pod maską zobaczyłem ze na silniku jest bardzo dużo czerwonego oleju wręcz małe kałuże a cały silnik jest pokryty olejem.

2 tygodnie temu olej w skrzyni był wymieniany u mechanika zajumjącego się Subaru. Od tego czasu autem przejechałem ok 200 km z czego 98% po mieście z miejskimi predkośćiami.

Dzsiaij jechałem chwilę obwodnicą z predkością około 160 km/h przez 15 km.

Olej wygląda bardzo świeżo. Na bagnecie cały czas jest ponad stan. 

Jakieś pomysły?

A czy aby nie wyrzuciło nadmiaru, jeśli takowy był, właśnie przez bagnet oleju w skrzyni? Może faktycznie nadstan, ciśnienie, bum.

Spuść olej który został i będziesz mial pewność. Zalej ponownie i ma być cacy

Bagnet był włożony prawidłowo. Pod puszką dolotu widziałem 2 przewody, które były całe wilgotne. Wychodzą od strony skrzyni wchodzą zpod grodzi i kończą się bez żadnego zaślepienia pod puszką dolotu. Czy to może być odpowietrzenie?

U góry skrzyni są przewody odpowietrzające, które nie są zaślepione tak jak zaznaczałeś.

Nie jestem ekspertem od tego rodzaju skrzyni ale sądzę, że jak przelany był stan oleju (co jest wielce prawdopodobne źle odczytując wskazania poziomu oleju w skrzyni na co jest procedura) może on zostać wyrzucony właśnie tymi przewodami.