Jump to content
Sign in to follow this  
Lucas92

Zmiana oświetlenia panelu klimatyzacji

Recommended Posts

Cześć. 

Dzisiaj postanowiłem zobaczyć jakie żarówki są w panelu klimy żeby może zmienić na jakiś inny kolor. Może ktoś już zmieniał oświetlenie w tym panelu i może się podzielić jak to zrobić. 

20190131_143028.jpg

20190131_143043.jpg

Nie zmieniałem, ale odradzałbym zabawę. Jeśli pod pokrętłami nie ma zmienianych żarówek t5, a wygląda jakby nie było, bądź jest tarczka która barwi światło, zdrowiej to zostawić. Tarczke możesz wymienic, natomiast ledy wlutowane fabrycznie w płytkę, przy próbie rozlutowania zachodzi ryzyko przegrzania mikrostyków i po panelu.

• Thanks 1

Ja się w to bawiłem i nawet mi się udało. 

Za oświetlenie wszystkiego odpowiadają w sumie 3 diody wlutowane w płytkę. Za kolor odpowiada barwiony plastik. Podważ bardzo delikatnie te wewnętrzne kółka z symbolami. Wyskoczą bez problemów. Jak odwrócisz to będziesz widział, że od drugiej strony te kółka są zielone. 

Ja okleiłem je od wewnątrz czerwoną folią do lamp co dało pomarańczową barwę. (chciałem mieć w STi wszystko w kolorze jak zegary) 

Jedyny minus to zmniejsza się natężenie światła. W nocy jest ok, ale w dzień czasem trochę brakuje intensywności. 

Na to też jest rada. Trzeba wlutować mocniejsze diody. Rozmawiałem ze znajomym elektronikiem, mówił, że spokojnie można to wykonać. Oczywiście musi to robić ktoś z doświadczeniem bo w przeciwnym razie cały panel pójdzie się gonić. :) 

• Thanks 1

Dzięki za podpowiedź. Zobaczę może też tylko okleje albo znajdę jakiegoś elektryka i spróbuję z wymianą tych diod. 

Ja zmieniłem i nie nie zmieniłem mnie denerwowało że za słabo świeci wiec do kazdego dodalem leda t5 mały otworek zrobilem z boku pod pokrętła i nic nie ingerowałem w płytke. Na żywo jest lepszy efekt 

IMG_20190121_071431.jpg

• Thanks 1

W sumie chyba zostanę przy zielonym podświetlenie i zrobię tak jak kolega wyżej, dodam po jedne dodatkowej żarowe żeby jaśniej świeciło :)