Jump to content

Legavy IV 3.0 h6 2007 - Dziwna praca przepustnicy

Mushroomadness
 Share

Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu mam wrażenienie, że Legacy nie jedzie poprawnie przy małym i średnim dodaniu gazu.

Dzisiaj przez przypadek na zgaszonym silniku ale na zapłonie dodałem gazu. Usłyszałem dziwne dzwięki z przepustnicy:

• Po rozebraniu dolotu na sucho (niewłączony silnik, ale na zapłonie) dodawałem gazu bardzo płynnie i powoli. Przepustnica reaguje delikatnie na samym początku, a później jak by się blokowała aż do momentu, kiedy podam ponad pół gazu i od razu totalnie się otwiera.
  • Podłączyłem OBD na androidzie Tourqe lite- przepustnica pokazuje na sucho przy odjętym gazie 14%, dodając wartość rośnie bardzo powoli do 24% zakres pedału od zera do połowy. Później zaczyna bardzo szybko rosnąć od 60% do max 78 w bardzo małym zakresie.
  • Podczas jazdy wartości są do 18 do 30% i przeskakuje na 65% max do 78%
  • Podczas jazdy przy dodaniu 1/3 lub 1/2 gazu auto przyśpiesza bardzo ospale, jak dodam gazu jeszcze trochę, to mocno redukuje i bardzo ostro przyspiesza.

Czy to może być sama przepustnica?

Na zgaszonym silniku, ale na zapłonie ciągle brzęczy jakby zwarcie i przy dodaniu gazu na filmie slychac jak sie blokuje.

Moja przepustnica jest taka z nitami:

https://allegro.pl/oferta/przepustnica-16112aa160-subaru-legacy-outback-h6-7127015983

ale czy mogę ewentualnie brać pod uwagę tą:

https://allegro.pl/oferta/subaru-legacy-h6-3-0-04-08-przepustnica-16112aa040-6534415750

Proszę, o pomoc! Wszelkie sugestie i informację mile widziane :)

Edited by Mushroomadness

6 godzin temu, Mushroomadness napisał:

Czyszczona była około 2 tygodni temu przy dużym serwisie plus została wymieniona uszczelka pomiędzy przepustnicą, a kolektorem.

Czy przed czyszczeniem występował ten objaw podczas jazdy?

Tak, chociaż po czyszczeniu zauważyłem, ze auto przy zejściu z obrotów czasem za daluje około tysiąca jeden raz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy ktoś może po moim numerze VIN sprawdzić jaki powinien być numer przepustnicy?

JF1BPELU58G092612

3 godziny temu, Mushroomadness napisał:

Tak, chociaż po czyszczeniu zauważyłem, ze auto przy zejściu z obrotów czasem za daluje około tysiąca jeden raz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy ktoś może po moim numerze VIN sprawdzić jaki powinien być numer przepustnicy?

JF1BPELU58G092612

Po numerze VIN wychodzi, że jedynie 16112AA160 będzie poprawnie działającą przepustnicą.

W celach testowych zamów, zamontuj. Obstawiam właśnie uszkodzoną przepustnicę. Jeżeli objawy będą dalej podobne, to odeślesz ponosząc jedynie koszty przesyłki.