Jump to content

Problem z wolnymi obrotami Forester 2.0 125km


Recommended Posts

Cześć,

 

Mam problem z wolnymi obrotami w moim Foresterze SG 2.0 125km. Objawy: raz na jakiś czas auto gubi wolne obroty. Dzieje się to po odpaleniu auta po minimum godzinnym postoju. Odpalam auto, gaśnie. Odpalam znowu, gaśnie. Kolejny raz już zwykle nie odpali bez dodania gazu, ale dodając gazu odpala od razu, tylko że po odpuszczeniu gazu znowu gaśnie ;-) Nawet nie, że te obroty wariują, tylko po prostu auto momentalnie po puszczeniu gazu na luzie gaśnie, niezależnie od tego czy stoi w miejscu, czy jedzie. Pilnując tego, żeby nie puścić gazu na luzie auto jeździ normalnie, ma moc itd.

Dodam, że dzieje się to tylko raz na jakiś czas i to zawsze świeżo po odpaleniu auta (co parę dni). Zwykle ustaje po minimum półgodzinnej jeździe z nogą na gazie (ciężka sprawa w korkach...). Jak już załapie, to znów przez parę dni odpala i jeździ normalnie aż do kolejnego poranka, kiedy postanowi się zepsuć. Temperatura też raczej nie ma tu znaczenia, bo raz przy -5 odpala normalnie a raz przy +10 nawet potrafi gasnąć. 

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Auto ma nowe świece, nowe przewody WN, świeżo wyregulowane luzy zaworowe.

Link to post
Share on other sites

Silnik krokowy się zacina. Miałem identyczne problemy. Zawsze gdy występowały odkręcałem krokowca i przykręcałem na nowo aby normalnie odpalić auto. Po wymianie na używkę problem już nigdy się nie powtórzył. 

Link to post
Share on other sites

Chodzi o ten regulator. Nie widzę żeby był tam taki krokowiec jak choćby w marce VW. Wyczyść go najpierw, jak nie pomoże poszukaj używki, albo zainwestuj w nowy.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...