Skocz do zawartości

Filtr kabiny XV 2018/2019


OA77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.01.2020 o 17:14, aflinta napisał:

Powierzchnia zielonego po rozcięciu: 20,8 x 115 cm.

No to ja zmierzyłem biały (ten super przezroczysty :facepalm: ) wkład: po długości ok 90 cm. Przy okazji wyczyściłem komorę filtra, bo syf straszny był...tak, jakby nie było filtra. Teraz przeglądy w ASO będą z uwagą: proszę zapisać, że filtr kabinowy DIY wymienię SAM :D

 

 

IMG_3526.jpg

IMG_3527.jpg

IMG_3528.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 00:11, aflinta napisał:

Przyszedł FP1828, na zdjęciach porównanie z zielonym filtrem Subaru oraz fotka po zamontowaniu w ramce po zielonym filtrze. Wchodzi do ramki nieco ciaśniej, ale montaż w aucie bez problemów (...)

 

I jak się sprawuje Mann względem zielonego - da się nosem zauważyć jakieś różnice? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Skodziarz napisał:

 

I jak się sprawuje Mann względem zielonego - da się nosem zauważyć jakieś różnice? :) 

Nie jechałem jeszcze poza miasto (będę w poniedziałek robił trasę) to się dowiem jak sobie radzi z dymem kopciuchów w okolicznych miejscowościach. Jak nie będę musiał zamykać obiegu powietrza to znaczy, że jest lepszy od maski p.gaz :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa zrobiona. Filtr jest faktycznie dużo lepszy od zielonego - w jedną stronę przejechałem na otwartym obiegu powietrza całą trasę (za dnia). Pojedyncze dymy z kominów czy kłęby sadzy z wypatroszonych diesli w zasadzie nie były wyczuwalne wewnątrz auta. Sprawa zmieniła się nieco wieczorem, kiedy w miejscowościach takich jak Kozy, Czaniec, Wadowice czy inne pomniejsze wioski na drodze do Skawiny poszły w ruch piece. W 1/3 trasy przez Kozy zamknąłem obieg powietrza bo nie dało się normalnie jechać. Gdyby teraz toczyła się pierwsza wojna światowa jestem przekonany, że okoliczni mieszkańcy palący w piecu patriotyczny węgiel z patriotycznymi śmieciami wytruliby w jedną dobę wszystkie armie najeźdźców. Przez całą drogę myślałem, że jest mgła... po dojechaniu do Krakowa okazało się, że to nie była mgła. Szkoda, że nie można zmusić innych do zaprzestania kopcenia jak w Krakowie - teraz to wygląda jak stolik z zakazem palenia postawiony na środku sali gdzie palić wolno. Ogólnie filtr jest bardzo dobry, ale cudów nie będzie.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Trasa zrobiona. Filtr jest faktycznie dużo lepszy od zielonego - w jedną stronę przejechałem na otwartym obiegu powietrza całą trasę (za dnia). Pojedyncze dymy z kominów czy kłęby sadzy z wypatroszonych diesli w zasadzie nie były wyczuwalne wewnątrz auta. Sprawa zmieniła się nieco wieczorem, kiedy w miejscowościach takich jak Kozy, Czaniec, Wadowice czy inne pomniejsze wioski na drodze do Skawiny poszły w ruch piece. W 1/3 trasy przez Kozy zamknąłem obieg powietrza bo nie dało się normalnie jechać. Gdyby teraz toczyła się pierwsza wojna światowa jestem przekonany, że okoliczni mieszkańcy palący w piecu patriotyczny węgiel z patriotycznymi śmieciami wytruliby w jedną dobę wszystkie armie najeźdźców. Przez całą drogę myślałem, że jest mgła... po dojechaniu do Krakowa okazało się, że to nie była mgła. Szkoda, że nie można zmusić innych do zaprzestania kopcenia jak w Krakowie - teraz to wygląda jak stolik z zakazem palenia postawiony na środku sali gdzie palić wolno. Ogólnie filtr jest bardzo dobry, ale cudów nie będzie.

cudow nie bedzie ale lepszego poki co nie ma, a wiadomo ze jesli normy sa przekroczone w powietrzu to jedynie maska gazowa moze pomoc ale fajnie ze Mann produkuje od lat te filtry, ja przy przegladzie 45.000km bede zakladal juz trzeci filtr do Subaru Mann

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy również, że kabiny samochodów nie są hermetyczne - są uszczelki w drzwiach, ale one nie mają 100% uszczelniać kabiny - więc powietrze/zapachy dostają się również innymi drogami, nie tylko przez filtr kabinowy - ten "broni" tylko drogi do nawiewów :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Skodziarz napisał:

Pamiętać należy również, że kabiny samochodów nie są hermetyczne - są uszczelki w drzwiach, ale one nie mają 100% uszczelniać kabiny - więc powietrze/zapachy dostają się również innymi drogami, nie tylko przez filtr kabinowy - ten "broni" tylko drogi do nawiewów :) 

W zasadzie tak, ale zamknięcie obiegu powietrza w zasadzie rozwiązuje problem przejazdu przez zatrute obszary. Nie śmierdzi... chyba, że z klimatyzacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zamknięciem nawiewu to ostrożnie. Czy on w XV otwiera się samoczynnie po jakimś czasie, słyszałem że są takie patenty? Ja w poprzednim samochodzie kiedyś niechcący zamknąłem i dopiero po zaparowanych od wewnątrz szybach i ziewaniu zorientowałem się coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szürkebarát napisał:

Ja w poprzednim samochodzie kiedyś niechcący zamknąłem i dopiero po zaparowanych od wewnątrz szybach i ziewaniu zorientowałem się coś jest nie tak.

 

XV nie ma samoczynnego odcinania zamkniętego obiegu. Także jak jakaś blondynka włączy zamknięty obieg, to jest ryzyko, że się może udusić ;)

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Szürkebarát napisał:

Z tym zamknięciem nawiewu to ostrożnie. Czy on w XV otwiera się samoczynnie po jakimś czasie, słyszałem że są takie patenty? Ja w poprzednim samochodzie kiedyś niechcący zamknąłem i dopiero po zaparowanych od wewnątrz szybach i ziewaniu zorientowałem się coś jest nie tak.

Strasznie nie jest i jakoś to działa. Jak klimatyzacja pracuje to szyby raczej nie parują. Ogólnie dwie godziny jazdy w ten sposób nie są uciążliwe (o ile parownik czysty). Jak klimatyzacja nie działa (albo jest ujemna temperatura na zewnątrz) to zaparuje w kilka minut, a jak dzieci szaleją to nawet szybciej :)

Dlatego dobry filtr powietrza tak bardzo przydaje się zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GREGG napisał:

XV nie ma samoczynnego odcinania zamkniętego obiegu. Także jak jakaś blondynka włączy zamknięty obieg, to jest ryzyko, że się może udusić

Szkoda że nie ma, ale dobrze że wiem o tym, a blondynek Szarym Mnichem nie wożę. Jest bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 00:11, aflinta napisał:

Przyszedł FP1828, na zdjęciach porównanie z zielonym filtrem Subaru oraz fotka po zamontowaniu w ramce po zielonym filtrze. Wchodzi do ramki nieco ciaśniej, ale montaż w aucie bez problemów.

Do mnie też dotarł i potwierdzam, wszystko pasuje idealnie i żadne przeróbki nie są konieczne. :dance:

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 5.02.2019 o 19:37, Blixten napisał:

Tak wygląda pod światło: 

 

1.jpg

dziś za radą znajomego zakupiłem filtr kabinowy blue printa . Bije jakością  filtr oem na łeb na szyje . Wklejam zdjęcie pod światło. Od zawsze kupowałem flirty oem bo wydawało mi sie że są najwyższej jakości - jak widać byłem w błędzie.

 

 

IMG_2093.JPG

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Karas napisał:

dziś za radą znajomego zakupiłem filtr kabinowy blue printa . Bije jakością  filtr oem na łeb na szyje . Wklejam zdjęcie pod światło. Od zawsze kupowałem flirty oem bo wydawało mi sie że są najwyższej jakości - jak widać byłem w błędzie.

 

 

IMG_2093.JPG

 

Z filtrami wiadomo jak jest: są zawsze kompromisem pomiędzy oporami przepływu powietrza a skutecznością filtrowania.

 

Jak chodzi o nieznane marki to ja bardzo cenię Corteco czyli MicronAir. To jedna z pierwszych firm, które zaczęły produkować filtry kabinowe na pierwszy montaż w zamierzchłych latach 90-tych. Może to autosugestia ale wydaje mi się, że przy nich przednia szyba brudzi się od wewnątrz najwolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec. Akurat blue print to tylko pakowacz. Z tego co mowil ziomek wsadzaja do swoich pudelek dobrej jakosci partsy jak swoznie 555, lozyska koyo itp. Ile w tym prawdy nie wiem ale dalem sie namowic na filtr kabinowy i widze ze jakosc materialu filtrujacego jest bardzo ok w porownaniu z oem za ponad x2 kase. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak: zapomniałem o przełączaniu obiegu powietrza na zamknięty podczas jazdy za wszelakiej maści smrodziarzami. Wczoraj to do mnie dotarło, kiedy zorientowałem się, że jadąc za autobusem stawiającym czarną zasłonę dymną, ja nie czuję żadnego smrodu. Filtr Manna, to faktycznie rewelacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radix99 napisał:

Wczoraj to do mnie dotarło, kiedy zorientowałem się, że jadąc za autobusem stawiającym czarną zasłonę dymną, ja nie czuję żadnego smrodu

A smaki odróżniasz jeszcze ? wiesz, bo to jeden z objawów ... ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co mam polizać, żeby sprawdzić :huh:?
 

Ale brak węchu to wiesz...może znaczyć, że filtr dobry i nic nie czujesz albo COVID-19

ps. potwierdzam filtr Mann dobry jest, też nie czuję smrodów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozostawię dla potomnych, bo namęczyłem się szukając filtra kabinowego do Subaru Crosstreka 2018, wymiary filtra oryginalnego:

 

Długość: 214mm

Szerokość: 187mm

Wysokość: 27mm

 

Na polskim rynku nie me zamienników oryginału, ale w moim przypadku pasuje Filtron K1310A lub jego odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...