Jump to content

Pilne !!! EJ205 problem z gwintem

Lepszy
 Share

Recommended Posts

Czołem !!!

Dzisiaj postanowiłem wymienić sobie rozrząd w mojej Imprezie. Mam silnik EJ205. Przy dokręcaniu dolnej rolki prowadzącej zaczęły się schody. Na te chwile nie mam tam gwintu. Próbowałem nagwintować tam M10 ale nie dało to rezultatu. Ma ktoś jakiś pomysł jak to szybko ogarnąć ???

Z pozdrowieniami

Są tak zwane zestawy do regeneracji gwintów. Przypominają sprężynę wkrecaną w otwór o większym rozmiarze ale gwincie wewnętrznym takim jak potrzebujesz. Wpisz w Google to zrozumiesz ;) Może nie najszybsze ale w miarę pewne. 

Bo tak to ewentualnie pogłębić lekko otwór i dać większy rozmiar gwintu. Tylko pytanie ile mięsa zostało? 

Niepotrzebnie to rozwiercałeś bo wystarczyło wstawić helicoila i byłoby ok. Teraz musisz dorobić tulejkę, którą zamontujesz w ten rozwiercony otwór, a w nią wkręcisz seryjną śrubę. I pamiętaj żeby następnym razem używać klucza dynamometrycznego :-)

Dynamometryczny właśnie był używany. Dokręcałem z siłą 39-42Nm. Mam podejrzenie że podczas poprzedniej wymiany komuś coś nie poszło. Na te chwile jest wymiar jakoś 10mm więc są szanse na wstawienie zestawu naprawczego