Jump to content

Zestaw do polepszenia muzyki w XV 2018/2019

OA77
 Share

Recommended Posts

Czy ktos z Was ma zainstalowany opcjonalny system dzwiekowy w nowym XV?

Rozwiązanie Soundupgrade Plug & Play z dopasowanym kablem i zintegrowanym crossoverem. Cyfrowy wzmacniacz 4-kanałowy ClassD, technologia MOSFET zapewniająca doskonały dźwięk, moc wyjściowa RMS przy 4 omach = 4 x 50 watów, max. Moc wyjściowa 300 watów. Głośnik wysokotonowy Audiophile 29 mm z cewką TETOLON i zabawnym magnesem NEODYM.

Zastanawiam sie jak gra.

temat przerabiany w poprzedniku - widzę coraz więcej wątków wspólnych się pojawia B)

Na twoim miejscu temat z fabrycznym nagłośnieniem bym odpuścił bo jeżeli coś sie polepszy to niewiele ze względu na jakość fabrycznych głośników których membranka jest z cieniutkiego tworzywa sztucznego a magnes jest gabarytów 5 złotówki :biglol:

Chcesz polepszyć nagłośnienie udaj się do zakładu Car Audio lub jeżeli nie masz 2 lewych rąk i chwile wolnego czasu do sklepu z CA - tam polecą Ci odpowiednie głośniki , dobry wzmacniacz, materiały wygłuszające do drzwi- bo bez wygłuszenia nie ma sensu nawet zaczynać zabawy. XV wygłuszenia nie posiada a zamiast niego   folie miedzy plastikami a metalową konstrukcją drzwi

• Upvote 1

Więcej dobrego zrobi wygłuszenie samochodu, niż włożenie "więcej Watów" ;) 

Cudów nie będzie, ale fabryczne audio (które ponoć się znacznie poprawiło z generacji na generację - podkreślam, ponoć!) dostało sporej głębi. Sceny jakiejś oszołamiającej to nie ma (tweetery na podszybiu to za mało), ale tony średnie (basy niestety dudnią) są naprawdę miłe.

Ogólnie to XV nie jest i nigdy nie będzie bazą pod dobre CA - tu się naprawdę nie da nic zrobić bez wymiany prawie wszystkiego w samochodzie :D 

Godzinę temu, Blixten napisał:

No to już wiem dlaczego tak marznę przy obecnych temperaturach :biglol:

może warto się cieplej ubrać ;)

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Ogólnie to XV nie jest i nigdy nie będzie bazą pod dobre CA

nie bedzie . Kompakt raczej dla użytkownika dla którego liczy się "napęd " i możliwości poza drogami utwardzonymi niz dla audiofila ;)

Dobry kompakt pod CA to golf, a3 , mazda 3

ale porządne wygłuszenie ( drzwi, podłoga, sufit) + dobry sprzęt grający na pewno polepszy komfort akustyczny

• Like 1

Myslalem jedynie o fabrycznym ulepszeniu czyli wymiana 4 glosnikow na lepsze i equalizer ale skoro mowicie ze to mija sie z celem to odpuszcze ta kwestie i dziekuje za opinie i doradzenie.

Cześć

Koledzy, to nie tak że nie warto zmieniać naszych samochodów. Tylko trzeba się liczyć z kosztami i to dużymi. I teraz dochodzimy do pytania: a na jak długo on z nami zostanie? :huh:

Ja doszedłem do wniosku, iż szybciej przekażę go któremuś z dzieci niż go sprzedam. Ma wszystko czego potrzebuję do użytkowania. A dzisiaj, po moich zmianach, stał się jeszcze bardziej przyjaznym. Doszedłem do punktu, w którym już nie wiele mogę zrobić i tak zostanie. Jeszcze tylko na wiosnę zakonserwuję podwozie i koniec moich prac. Projekt zostanie zakończony. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że wsadziłem w niego kupę kasy i może było nie warto, a ja uważam że warto.

Co do audio, to słyszę iż samo radio nie jest „górnych lotów” a z racji swojego kształtu, na dzisiaj nie widzę możliwości dobrania jakiegoś zamiennika. Mam nadzieję że za jakiś czas, ktoś wypuści na rynek coś lepszego. A dziś myśle, że chyba stało się tak, ponieważ sama instalacja (głośniki, przewody, brak wygłuszenia) ustawiła nagłośnienie w naszych samochodach na dużo niższym poziomie wśród innych marek i dlatego Subaru nie szukało niczego lepszego. Nie uważam się za jakiegoś melomana, ale lubię słuchać „czystej” muzyki, co to znaczy czystej – fajnie jest wyłapywać poszczególne instrumenty, solówki, a tego standardowe nagłośnienie nam nie pozwoli. 

Można znaleźć ramki do 2DIN do XV. Wygląda to nienajszczęśliwiej, ale można wtedy wstawić dowolne radio :)

Jeszcze słówko odnośnie "czystego" dźwięku - to od realizatora zależy również, czy będziesz w stanie wyłapać instrumenty. Są tacy (szczgólnie w pewnych gatunkach muzyki), którzy celowo zbijają wszystko w ścianę dźwięku - dla mnie muzyka czysta to taka, która brzmi dokładnie tak, jak tego chciał artysta. Czyli nieprzetworzona w jakikolwiek sposób. Coraz trudniej o taką, ponieważ każdy prawie obecnie sprzęt pracuje w oparciu o DSP, które robi z sygnałem wejściowym to, co chce, również sztucznie rozdzielając instrumenty i budując scenę nie bacząc na to, co w sygnale źródłowym. Stąd najbardziej lubię posłuchać muzyki z całkowicie analogowego wzmacniacza Diory z lat 80tych, na kolumnach, które dźwięki produkują ze sporych głośników i niezłych kilogramów drewna i sklejki ;) 

Ale każdy ma swoje upodobania :ok:

• Like 1

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

posłuchać muzyki z całkowicie analogowego wzmacniacza Diory z lat 80tych, na kolumnach, które dźwięki produkują ze sporych głośników i niezłych kilogramów drewna i sklejki

To w sumie fajny pomysł na zabudowę bagażnika. :dance:

Ale w aucie słuchanie "czystego" dźwięku jest raczej nierealne. Zamiast wymieniać radio lepszym kierunkiem IMO jest zamontowanie wzmacniacza/procesora dźwięku. Radio zostaje, sterowanie z kierownicy i inne bajery działają, pomiędzy radio a głośniki wpina się wzmacniacz, np taki:

https://www.audiotec-fischer.de/en/match/amplifiers/

Wygłuszenie i wymiana głośników nadal obowiązkowe.

• 2 weeks later...

czy ktoś już próbował wymieniać same glośniki? jaki to rozmiar? 

i czy wchodzą plag and pluj, czy jak w starszych imprezach potrzebne są jakieś dystanse czy cuś...

Godzinę temu, kogii napisał:

czy ktoś już próbował wymieniać same glośniki? jaki to rozmiar? 

i czy wchodzą plag and pluj, czy jak w starszych imprezach potrzebne są jakieś dystanse czy cuś...

zapewne jak w poprzedniku trzeba dystans. Seryjne głośniki są  płaskie ze względu na bardzo mały magnes. Maja albo 145 albo 165 mm juz nie pamiętam

W dniu 2.02.2019 o 13:08, Karas napisał:

Seryjne głośniki są  płaskie ze względu na bardzo mały magnes

Wszystko zależy od źródła z jakiego odtwarzamy muzykę, o dziwo nawet te seryjne głośniki potrafią czasem dobrze zabrzmieć. 

Nie wiem od czego to zależy, dlaczego jedne płyty CD brzmią dobrze, a inne nie. Tak samo jest z plikami MP3