Skocz do zawartości

Zestaw do polepszenia muzyki w XV 2018/2019


OA77

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was ma zainstalowany opcjonalny system dzwiekowy w nowym XV?

 

Rozwiązanie Soundupgrade Plug & Play z dopasowanym kablem i zintegrowanym crossoverem. Cyfrowy wzmacniacz 4-kanałowy ClassD, technologia MOSFET zapewniająca doskonały dźwięk, moc wyjściowa RMS przy 4 omach = 4 x 50 watów, max. Moc wyjściowa 300 watów. Głośnik wysokotonowy Audiophile 29 mm z cewką TETOLON i zabawnym magnesem NEODYM.

 

Zastanawiam sie jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat przerabiany w poprzedniku - widzę coraz więcej wątków wspólnych się pojawia B)

 Na twoim miejscu temat z fabrycznym nagłośnieniem bym odpuścił bo jeżeli coś sie polepszy to niewiele ze względu na jakość fabrycznych głośników których membranka jest z cieniutkiego tworzywa sztucznego a magnes jest gabarytów 5 złotówki :biglol:

 

Chcesz polepszyć nagłośnienie udaj się do zakładu Car Audio lub jeżeli nie masz 2 lewych rąk i chwile wolnego czasu do sklepu z CA - tam polecą Ci odpowiednie głośniki , dobry wzmacniacz, materiały wygłuszające do drzwi- bo bez wygłuszenia nie ma sensu nawet zaczynać zabawy. XV wygłuszenia nie posiada a zamiast niego   folie miedzy plastikami a metalową konstrukcją drzwi

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej dobrego zrobi wygłuszenie samochodu, niż włożenie "więcej Watów" ;) 

Cudów nie będzie, ale fabryczne audio (które ponoć się znacznie poprawiło z generacji na generację - podkreślam, ponoć!) dostało sporej głębi. Sceny jakiejś oszołamiającej to nie ma (tweetery na podszybiu to za mało), ale tony średnie (basy niestety dudnią) są naprawdę miłe.

 

Ogólnie to XV nie jest i nigdy nie będzie bazą pod dobre CA - tu się naprawdę nie da nic zrobić bez wymiany prawie wszystkiego w samochodzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

No to już wiem dlaczego tak marznę przy obecnych temperaturach :biglol:

może warto się cieplej ubrać ;)

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Ogólnie to XV nie jest i nigdy nie będzie bazą pod dobre CA

nie bedzie . Kompakt raczej dla użytkownika dla którego liczy się "napęd " i możliwości poza drogami utwardzonymi niz dla audiofila ;)

Dobry kompakt pod CA to golf, a3 , mazda 3

ale porządne wygłuszenie ( drzwi, podłoga, sufit) + dobry sprzęt grający na pewno polepszy komfort akustyczny

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Koledzy, to nie tak że nie warto zmieniać naszych samochodów. Tylko trzeba się liczyć z kosztami i to dużymi. I teraz dochodzimy do pytania: a na jak długo on z nami zostanie? :huh:

Ja doszedłem do wniosku, iż szybciej przekażę go któremuś z dzieci niż go sprzedam. Ma wszystko czego potrzebuję do użytkowania. A dzisiaj, po moich zmianach, stał się jeszcze bardziej przyjaznym. Doszedłem do punktu, w którym już nie wiele mogę zrobić i tak zostanie. Jeszcze tylko na wiosnę zakonserwuję podwozie i koniec moich prac. Projekt zostanie zakończony. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że wsadziłem w niego kupę kasy i może było nie warto, a ja uważam że warto.

Co do audio, to słyszę iż samo radio nie jest „górnych lotów” a z racji swojego kształtu, na dzisiaj nie widzę możliwości dobrania jakiegoś zamiennika. Mam nadzieję że za jakiś czas, ktoś wypuści na rynek coś lepszego. A dziś myśle, że chyba stało się tak, ponieważ sama instalacja (głośniki, przewody, brak wygłuszenia) ustawiła nagłośnienie w naszych samochodach na dużo niższym poziomie wśród innych marek i dlatego Subaru nie szukało niczego lepszego. Nie uważam się za jakiegoś melomana, ale lubię słuchać „czystej” muzyki, co to znaczy czystej – fajnie jest wyłapywać poszczególne instrumenty, solówki, a tego standardowe nagłośnienie nam nie pozwoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć ramki do 2DIN do XV. Wygląda to nienajszczęśliwiej, ale można wtedy wstawić dowolne radio :)

 

Jeszcze słówko odnośnie "czystego" dźwięku - to od realizatora zależy również, czy będziesz w stanie wyłapać instrumenty. Są tacy (szczgólnie w pewnych gatunkach muzyki), którzy celowo zbijają wszystko w ścianę dźwięku - dla mnie muzyka czysta to taka, która brzmi dokładnie tak, jak tego chciał artysta. Czyli nieprzetworzona w jakikolwiek sposób. Coraz trudniej o taką, ponieważ każdy prawie obecnie sprzęt pracuje w oparciu o DSP, które robi z sygnałem wejściowym to, co chce, również sztucznie rozdzielając instrumenty i budując scenę nie bacząc na to, co w sygnale źródłowym. Stąd najbardziej lubię posłuchać muzyki z całkowicie analogowego wzmacniacza Diory z lat 80tych, na kolumnach, które dźwięki produkują ze sporych głośników i niezłych kilogramów drewna i sklejki ;) 

Ale każdy ma swoje upodobania :ok:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

posłuchać muzyki z całkowicie analogowego wzmacniacza Diory z lat 80tych, na kolumnach, które dźwięki produkują ze sporych głośników i niezłych kilogramów drewna i sklejki

To w sumie fajny pomysł na zabudowę bagażnika. :dance:

Ale w aucie słuchanie "czystego" dźwięku jest raczej nierealne. Zamiast wymieniać radio lepszym kierunkiem IMO jest zamontowanie wzmacniacza/procesora dźwięku. Radio zostaje, sterowanie z kierownicy i inne bajery działają, pomiędzy radio a głośniki wpina się wzmacniacz, np taki:

https://www.audiotec-fischer.de/en/match/amplifiers/

Wygłuszenie i wymiana głośników nadal obowiązkowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś już próbował wymieniać same glośniki? jaki to rozmiar? 

i czy wchodzą plag and pluj, czy jak w starszych imprezach potrzebne są jakieś dystanse czy cuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kogii napisał:

czy ktoś już próbował wymieniać same glośniki? jaki to rozmiar? 

i czy wchodzą plag and pluj, czy jak w starszych imprezach potrzebne są jakieś dystanse czy cuś...

zapewne jak w poprzedniku trzeba dystans. Seryjne głośniki są  płaskie ze względu na bardzo mały magnes. Maja albo 145 albo 165 mm juz nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 13:08, Karas napisał:

Seryjne głośniki są  płaskie ze względu na bardzo mały magnes

Wszystko zależy od źródła z jakiego odtwarzamy muzykę, o dziwo nawet te seryjne głośniki potrafią czasem dobrze zabrzmieć. 

Nie wiem od czego to zależy, dlaczego jedne płyty CD brzmią dobrze, a inne nie. Tak samo jest z plikami MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...