Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, mechanik napisał:

Zwykły Yaris poleci około 160 km/h, czyli subiektywnie już bardzo szybko :upside-down-face_1f643-small:jednak to już max a silnik błaga o litość.

Jakby nie zaklinano rzeczywistości smuteczek. 

Pewnie masz rację bo w moim Yaris już przy 140 jest średnio przyjemnie a ma 111 KM czyli tylko o 3 KM mniej od wspomnianego XV.

A w temacie Wranglera to jest w poniedziałkowym „motor” artykuł o takim jak Twój.

 

image.jpg

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
14 minut temu, Michał W. napisał:

za dwa tygodnie mam umówioną zmianę opon na letnie

 

 

ja wymienilem w piatek, bylem na rocznym przegladzie i skorzystalem z okazji

for.jpg.f1b8015bedc7d02ed56ab2a12bb8f9b3.jpg

przebieg nie jest zbyt okazaly ale nadrabiam wymianami oleju - juz druga   :mrgreen:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, OBK CVT napisał:

 

 

ja wymienilem w piatek, bylem na rocznym przegladzie i skorzystalem z okazji

for.jpg.f1b8015bedc7d02ed56ab2a12bb8f9b3.jpg

przebieg nie jest zbyt okazaly ale nadrabiam wymianami oleju - juz druga   :mrgreen:

 

Mój Forek ma już 13 miesięcy i też dwie wymiany oleju ale przebieg troszkę większy. ;)

 

3C78AF3D-1BD9-42F3-BB11-4298FF04705C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Nargond napisał:

Piękny jest ten SJ!

 

moj tez niebrzydki (niebieski) i nie tak zajezdzony jak michala  :biglol:

 

20 minut temu, Michał W. napisał:

przebieg troszkę większy

 

jak policzyla zona to wiecej wydalem na ubezpieczenie i przeglady niz na paliwo

jak patrzec stricte ekonomicznie to zakup jest lekko absurdalny  :huh:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OBK CVT napisał:

 

moj tez niebrzydki (niebieski) i nie tak zajezdzony jak michala  :biglol:

Nie zajeżdżony :D a jeżdżony. ;)

Fotka warta więcej niż tysiąc słów, więc bez dowodów nie uwierzę. :biglol:

 

10 minut temu, OBK CVT napisał:

jak policzyla zona to wiecej wydalem na ubezpieczenie i przeglady niz na paliwo

jak patrzec stricte ekonomicznie to zakup jest lekko absurdalny  :huh:

Niekoniecznie absurdalny bo jak patrzeć na ceny i technologie nowych modeli to stary i sprawdzony model kupiony w przyzwoitej, wyprzedażowej cenie można traktować prawie jak inwestycję zwłaszcza taki garażowany z symbolicznym przebiegiem jak Twój. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał W. napisał:

Fotka

 

juz raz wkleilem w tym watku foto brudaska, niebieski ze sportowym zderzakiem

jak go w koncu umyje to moze bedzie drugi raz  :mrgreen:

 

edit

strona 2 na samej gorze  :upside-down-face_1f643-small:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Edytowane przez OBK CVT
opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OBK CVT napisał:

strona 2 na samej gorze  :upside-down-face_1f643-small:

 

To ty masz ten super zderzak gdzie czasami są Ledy do jazdy dziennej? 

Ale tak przydałoby się całe zdjęcie jak on się prezentuje :)

Ogólnie bardzo podobają mi się SJ najładniejsze Forki! Więc gratki dla Was macie super Auta! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Nargond napisał:

super zderzak

 

super jak super, to klasyczny zderzak od xt

jak zblizal sie koniec produkcji modelu sj to pakowali chyba wszystko z magazynow

np w niemczech i niderlandach wersje exclusive mialy zwykly zderzak a exclusive+ i luxury sportowy

u nas raczej jak kto trafil

o ile wiem ledy montowali w skrzela w serwisach, w oryginale nie bylo

nasze maja ledowe lampy z dziennymi, pozycyjnymi i drogowymi

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Koniec wiosennej niedzieli poświęcony na umycie i odkurzenie Forestera

Tez miałem to zrobić, ale żona w sobotę wyciągnęła mnie na zakupy :facepalm:

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał W. napisał:

Toż to prostsza wersja starego modelu

Michał, wersja ostatnia, po lifcie, najbardziej dopracowana i sprawdzona, a twoja ma jeszcze szyber, kamerę w lusterku, czujniki z tyłu :)

Tylko tych koni żal... bo ciągną tą piękną budę..., powinni jeszcze tak 30-40 dać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paweł J. napisał:

Michał, wersja ostatnia, po lifcie, najbardziej dopracowana i sprawdzona, a twoja ma jeszcze szyber, kamerę w lusterku, czujniki z tyłu :)

Tylko tych koni żal... bo ciągną tą piękną budę..., powinni jeszcze tak 30-40 dać. 

To prawda ale więcej koni oznaczało by silnik 2.5 z wysoką akcyzą od pojemności lub 2.0 turbo też drogi i jedna z bardzo istotnych zalet przestała by istnieć a tak mamy nieduże stadko koników ale w fajnie wyposażonym i wszechstronnym aucie w cenie doposażonego kompakta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to auto byłoby dla mnie prefekt, ale i tak jest bardzo dobrze. Ciągle mam frajdę z jazdy i uśmiech na twarzy. Bo wiem co to auto oferuje :D przecież nie muszę być zawsze najszybszy spod świateł! Plusy przewyższają :thumbup:

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paweł J. napisał:

Wtedy to auto byłoby dla mnie prefekt, ale i tak jest bardzo dobrze. Ciągle mam frajdę z jazdy i uśmiech na twarzy. Bo wiem co to auto oferuje :D przecież nie muszę być zawsze najszybszy spod świateł!

Dla mnie jest perfekt właśnie taki. ;)

Gdyby było droższe o te kilkadziesiąt tysięcy jak XT lub E-Boxer to bym Forestera nie kupił a brał bym Outbacka, który jest dla mnie modelem idealnym tyle, że rok temu jak kupowałem auto było między nimi około 50 tyś. różnicy a to sporo. :upside-down-face_1f643-small:

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michał W. napisał:

Gdyby było droższe o te kilkadziesiąt tysięcy jak XT lub E-Boxer to bym Forestera nie kupił a brał bym Outbacka, który jest dla mnie modelem idealnym tyle, że rok temu jak kupowałem auto było między nimi około 50 tyś. różnicy a to sporo. :upside-down-face_1f643-small:

Wiem i zgadzam się z Tobą w 100%, bo za 118 tys zł w tym segmencie nic lepszego byśmy nie dostali! Piszę jedynie o spostrzeżeniach z jazdy!! Z drugiej strony, jeżeli auto kosztowałoby wtedy ok. 170-180 to dziś nie jeździłbym subaru!:mellow:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nargond napisał:

To ty masz ten super zderzak gdzie czasami są Ledy do jazdy dziennej? 

Tak jak napisał @OBK CVT te ledy nie były fabryczne i montowano je jako akcesoria w ASO do Foresterów przed liftem z 2016 roku. Po lifcie są już świetne full ledy fabryczne. 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Michał W. napisał:

Dla mnie jest perfekt właśnie taki. ;)

Gdyby było droższe o te kilkadziesiąt tysięcy jak XT lub E-Boxer to bym Forestera nie kupił a brał bym Outbacka, który jest dla mnie modelem idealnym tyle, że rok temu jak kupowałem auto było między nimi około 50 tyś. różnicy a to sporo. :upside-down-face_1f643-small:

Ja mam nieco inne spostrzezenia. 

Pierwszego XT mialem w  2014 roku, zamienilem w 2018 na nowszego.W 2019 w grudniu po sprzedazy STI kupilem z rozsadku OBK gdyz potrzebowalem wygodnego auta o nizszym spalaniu na dlugie trasy. Bardzo lubie to auto gdyz jest wygodne,dobrze wyposazone i ma dobre wlasciwosci jezdne. Jezdzac nim jednak czuje pewien dysonas gdyz czuje sie jednoczesnie ukontentowany ze kupilem super auto z dobrym wyposazeniem lecz o mocno dychawicznym silniku. Ostatnio kilku krotnie jechalem XT zony i co mam powiedziec...To jest to !To jest prawdziwe value for the money mimo ze mniej komfortowo i cos tam wiecej skrzypi i piszczy.

W tym aucie czuje sie ze to dobrze wydane pieniadze za ktore otrzymuje sie dobre osiagi i wlasciwosci jezdne. W OBK staram sie sobie tlumaczyc ze nie mam lepszego silnika (np 2,5 DI 180 KM z USA) bo mam dobre wyposazenie w super cenie a gdybym chcial wiecej to cena poszla by grubo ponad 200 tys PLN jak u konkurencji.

Niezawodnosc silnika FB25 ma swoje plusy ale nie planuje jezdzic tym autem do poznej starosci wiec turbodoladowana jednostka nie stanowilaby zadnego problemu w eksplotacji gdyz dbanie mam ze tak powiem we krwi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michał W. napisał:

Gdzieś tu czai się @mechanik i co jakiś czas lajki daje. :thumbup:

Może przy okazji wrzuci nam świeże fotki Wranglera po „poprawkach”. B)

W kwietniu szykuję mody - wymiana opon M/T na większy rozmiar, tym razem Federal. Do tego hak z tyłu z szeklą, może też solidna pokrywa przedniego dyferencjału. Mogę wrzucic fotki...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...