Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, mio1 napisał:

Niestety ja mam wolnossący motorek  w instrukcji wyczytałem,że nie będzie temperatury oleju w  st.C 

 

Ja też mam wolnossący, ale z tego ostatniego liftingu polegającego na dołożeniu kilku dodatków (produkcja 2018 ale MY19) i może dlatego. Ja na Twoim miejscu bym jednak sprawdził w ustawieniach w aucie jakie masz tam możliwości personalizacji, może coś innego przydatnego znajdziesz a zabawa tym nie zajmie więcej niż kilka minut (może masz tylko instrukcje w starej wersji a opcja jest). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

 

Ja też mam wolnossący, ale z tego ostatniego liftingu polegającego na dołożeniu kilku dodatków (produkcja 2018 ale MY19) i może dlatego. Ja na Twoim miejscu bym jednak sprawdził w ustawieniach w aucie jakie masz tam możliwości personalizacji, może coś innego przydatnego znajdziesz a zabawa tym nie zajmie więcej niż kilka minut (może masz tylko instrukcje w starej wersji a opcja jest). ;)

Gmerałem  i za cholerę nie mogę tego ustawić, widocznie nie mam takiej możliwości. 

Edytowane przez mio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mio1 napisał:

Generałem i za cholerę nie mogę tego ustawić, widocznie nie mam takiej możliwości. 

Menu u Ciebie wygląda tak jak napisałem wcześniej?

Masz tam ustawienia ekranu i edytowanie potrójnego miernika/ekranu czy możesz tylko ustawić godzinę, kalendarz i nic więcej?

U mnie jest trochę tych funkcji a ekrany wyglądają identycznie więc myślałem, że masz to samo. Jeśli nie to trudno, musisz polegać na niebieskiej kontrolce lub porozmawiać w ASO czy nie da się wgrać aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

:D Mam te zdolności

Zmierzone od odpalenia auta, które polegało na wyjechaniu z garażu i przejechaniu 10 m za bramę. ;)

Mi średnio pali 9.2 od zakupu na dystansie prawie 8200 km 

...a juz myslałem, że tak ujeżdżałeś autko gdzies po terenie bo wynik 41l/100 budzi respekt! :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Meteor napisał:

...a juz myslałem, że tak ujeżdżałeś autko gdzies po terenie bo wynik 41l/100 budzi respekt! :D :D 

Nie wiem czy to jest wykonalne na jakimś większym dystansie. Mi podczas ostrej jazdy największe średnie z iluś tam kilometrów pokazał 12.8 l/100 km. :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 12:35, Michał W. napisał:

Nie wiem czy to jest wykonalne na jakimś większym dystansie. Mi podczas ostrej jazdy największe średnie z iluś tam kilometrów pokazał 12.8 l/100 km. :superhero:

jeździłem kiedyś Turem (AMZ Kutno) po lesie po pozostałościach po wycince - wykroty, doły po korzeniach, wszystko rozjeżdżone i przeorane - zużycie coś koło "setki" mi wtedy wyszło :) Wrażenia super! ...na szczęście to nie ja musiałem tankować :D :D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 12:35, Michał W. napisał:

Nie wiem czy to jest wykonalne na jakimś większym dystansie. Mi podczas ostrej jazdy największe średnie z iluś tam kilometrów pokazał 12.8 l/100 km. :superhero:

U mnie w długim Wranglerze, powyżej 15.4 ltr /100km nie dałem rady wejść. Wliczając autostrady, OS-y, pieczątki na rajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 11:56, mechanik napisał:

U mnie w długim Wranglerze, powyżej 15.4 ltr /100km nie dałem rady wejść. Wliczając autostrady, OS-y, pieczątki na rajdzie. 

Przełączamy skrzynię w tryb ręczny, zostawiamy jedynkę.... i spalanie samo wzrośnie, tylko nieco więcej czasu zajmie dojazd do celu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aflinta napisał:

Przełączamy skrzynię w tryb ręczny, zostawiamy jedynkę.... i spalanie samo wzrośnie, tylko nieco więcej czasu zajmie dojazd do celu :D

oryginalnie! ...a na pewno wzrośnie? żartowałem :D tylko jak dla podziwiania krajobrazu to chociaz dwójkę bo jedynka to tylko do ruszania! :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisze tutaj 

W dniu 10.06.2019 o 11:21, mio1 napisał:

Niestety ja mam wolnossący motorek  w instrukcji wyczytałem,że nie będzie temperatury oleju w  st.C 

 

Pomijam nieumiejętność operatora bo na to nic nie poradzimy, wskaźnik temperatury oleju zdaje się nie występował w silniku z zapłonem samoczynnym więc może to błąd fabryki. Instrukcją bym się wielce nie przejmował bo choćby w multimediach opisywała urządzenie którego nie miałem. 

Jeżeli się nie myle my16 (mój) od my17/my18 różnił się tylko podgrzewaną kierownicą i tylną kanapą. Jedyny sposób aby to sprawdzić to znaleźć właściciela wymiennych wcześniej roczników. Po ustaleniu stanu faktycznego należy udać się do aso z reklamacją braku funkcyjności jednego z elementów auta. 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 11:34, mio1 napisał:

Gmerałem  i za cholerę nie mogę tego ustawić, widocznie nie mam takiej możliwości. 

Moim zdaniem należy sprawdzić jeszcze raz te Twoje ustawienia bo skoro kolega @Karenz ma możliwość ustawienia temp. oleju w MY16 i ja mam w MY19 to nie widzę powodu by w MY17 miało by nie być. Albo wchodzisz nie tam gdzie trzeba w ustawieniach lub masz jakieś braki w systemie, które pewnie można zareklamować. ;)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Karenz napisał:

spalanie z 1200 km 

64260229_325309558369422_2176868972425641984_n.thumb.jpg.1fd8cb5a6c523bc7f58424b1c79ee594.jpg

 

Naprawdę?

Da się Foresterem przejechać 1200 km z taką średnią?

Ciekaw jestem po jakich drogach i z jakimi orientacyjnymi prędkościami no i zapewne bez pasażerów i większego bagażu.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aflinta napisał:

Przełączamy skrzynię w tryb ręczny, zostawiamy jedynkę.... i spalanie samo wzrośnie, tylko nieco więcej czasu zajmie dojazd do celu :D

 

Nie wiem jak u Was ale ja wyjadę z garażu, przejadę powiedzmy 20 m i zostawiam na silniku na biegu „P” i czekam np. 3 minuty a średnie od momentu rozruchu pokazuję ponad 90 l/100 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2019 o 08:24, Meteor napisał:

jeździłem kiedyś Turem (AMZ Kutno) po lesie po pozostałościach po wycince - wykroty, doły po korzeniach, wszystko rozjeżdżone i przeorane - zużycie coś koło "setki" mi wtedy wyszło :) Wrażenia super! ...na szczęście to nie ja musiałem tankować :D :D:D 

Nie wiedziałem, że są takie pojazdy jak Tur u nas produkowane. Gdzie się takie przejażdżki organizuję, chyba nie dla każdego takie atrakcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/maps/dir/Warszawa/Stuttgart,+Niemcy/@50.5613591,12.8203605,7z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x471ecc669a869f01:0x72f0be2a88ead3fc!2m2!1d21.0122287!2d52.2296756!1m5!1m1!1s0x4799db34c1ad8fd3:0x79d5c11c7791cfe4!2m2!1d9.1829321!2d48.7758459!3e0

 

wyjazd koło 22 o 10 byłem na miejscu , non stop autostrada i  tempomat 100km/h (po drodzę 4-5 postojów i obiad)

przy takiej jeździe spala coś ok 6.3 niestety był karambol w trakcie deszczu pod norymbergą stąd już 7.  przy takiej jeździ jest 900 km zasiegu na baku

 za pare miesięcy znowu jadę do szwajcari będziemy bić rekordy 

Cały wyjazd ok 3000 km zamknąłem z 8 l/ 100 ale było dużo jeżdżenia po krętych wirażach szwajacrii gdzie silnik szedł do odcinki , reszta raczej spokojnie. 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Karenz napisał:

 

wyjazd koło 22 o 10 byłem na miejscu , non stop autostrada i  tempomat 100km/h 

Wynik robi wrażenie ale ja bym tak nie dał rady. Taką trasę ustawiam na 130 i co chwilę łapie się na tym, że mimochodem przyspieszyłem do 140-150. ;)

Mimo to gratuluję bo 900 km zasięgu robi różnicę na stacji.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...