Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, przemekka napisał:

Chlapacze miałem, i o ile na asfalcie robią robotę, to w terenie zmniejszają prześwit, a tylne zwiększają ryzyko wyrwania zderzaków z zaczepów.

Fajny film. :)

2 godziny temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Czy te listwy zachodzą do środka (nachodzą na nadkole wewnętrzne). Michał w Ciebie super wyglądają!

Zachodzą takim rantem ponad cm ale nie równo i nie na całej długości.

Zrobiłem fotki ale ciemny garaż nocą nie bardzo się nadaje do robienia zdjęć. Jutro zrobię lepsze.

FED1C8E2-8A39-429C-B853-00FC28BD6CF2.jpeg

1597D697-B237-4D96-8931-0D2CF3D39166.jpeg

48ED1B62-0501-41B5-8C0B-ADEAE7B8F0C7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.: przemekka film fajny, warto obejrzeć, ale po takim wyjeździe napewno coś zostaje na lakierze? Michał czekam na dodatkowe zdjęcia tych listew, wycenili mi je na 1218 zł.  Drizzt czy te na drzwiach pomagają w utrzymaniu. Najważniejsze żeby spełniały swoją rolę. Z góry dzięki :bowdown:

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Dzięki za odp.: przemekka film fajny, warto obejrzeć, ale po takim wyjeździe napewno coś zostaje na lakierze? Michał czekam na dodatkowe zdjęcia tych listew, wycenili mi je na 1218 zł.  Drizzt czy te na drzwiach pomagają w utrzymaniu. Najważniejsze żeby spełniały swoją rolę. Z góry dzięki :bowdown:

Listwy na nadkola mają zróżnicowaną szerokość obejmowania i gdzieniegdzie mają około 0,5 cm lub 1,5 cm i więcej.

Co do cen to ja dostałem ceny z https://sklep.subaru.pl/ - 10 %, nie pamiętam jak montaż bo brałem dużo gadżetów i różnie to było. Listwy drzwiowe na pewno chronią na ciasnych parkingach przed obiciami a ja ich nie dokupiłem bo nie chciałem przedobrzyć wizualnie i nie pasowały do mojej koncepcji białego z czarnym.;)

W sklepie Subaru masz jeszcze dużo ciekawych drobiazgów, choćby przeźroczyste naklejki na drzwi w miejsce klamek za kilkadziesiąt złotych, kupiłem bo pamiętam jak poniszczone miałem te miejsca od biżuterii w Outbacku po pięciu latach używania.

Duża inwestycja też mająca funkcje ochronne to powłoka ceramiczna na auto, ja zamówiłem też na wnętrza, szyby i felgi.

Mycie auta z powłoką to czysta przyjemność, brud auta się nie trzyma i na myjce ręcznej po chwili spływa, no i lakier i cała reszta wygląda pięknie. :D

Jak jadę na myjkę ręczną to mniej kasy wydaję na Forka z powłoką niż na Toyotę Yaris, która jest sporo mniejsza a po myjce i tak wygląda na mniej czystą.

 

A9470040-1B11-4D4F-A476-71C4297CB1A9.jpeg

380FE87B-FEA8-47C3-B464-1C8F5852A93A.jpeg

8C08CA9A-B74F-4E6D-845B-BEA80E9AAFD9.jpeg

7511EC2F-547B-42DB-8B64-8E1617981442.jpeg

E5B5E3E2-6A66-4F96-B70B-EC14C3F513F9.jpeg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał dzieki za zdjęcia i opinie. Folie pod klamkami dostałem gratis. Mam dwie wersje: jedna to chlapacze i listwy na drzwiach, druga to chlapacze i listwy na nadkola. Tak to widzę. Biorąc listwy na drzwi i na nadkola to będzie za dużo plastiku i źle wizualnie. Odnośnie powłoki ceramicznej to się zastanawiam, chciałbym, ale kosztuje to od 3000 zł. wzwyż. :wacko: Michał mogę zapytać ile za nią zapłaciłeś?

Edytowane przez Paweł Jastrzębski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parkujesz często na ciasnych parkingach w miastach to im więcej tych listewek osłaniających tym lepiej ale wiadomo, że ma to dobrze wyglądać. Jak widziałeś ja osobiście jestem fanem zestawu nadkola i chlapacze ale doceniam też praktyczność tych bocznych. Miałem takie listwy w Oplu Corsa z 2007 i wiem, że były po kilku latach parkowania w centrum Wrocławia niemiłosiernie poobijane ale teraz mieszkam w lesie i nie często parkuje w mieście więc postawiłem na wygląd i ochronę a nie odwrotnie. ;)

Aha, opis w statusie: „Subaru... może za rok” to był chyba szybki rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim wyjeździe na lakierze zostaje mnóstwo wspomnień. ;)

Lakier w subaru rysuje się od samego patrzenia. Ceramika chroni go przed myciem, natomiast na gałęzie niestety nie działa. Używając auto w terenie trzeba się z tym pogodzić,  albo ... okleić folią. 

Co do filmu,  to na moim kanale jest jeszcze kilka z innych wypraw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Tak to bywa jak zagrają emocje :biglol: miał być outback, jest forester, przez co ten rok zleciał bardzo szybkoB)

Myślę, że jak na grę emocji to dokonałeś mega rozsądnego zakupu. :)

Forester z takim napędem wjedzie co najmniej tam gdzie każdy inny SUV tej klasy, z tym silnikiem może jeździć wiele lat i robić w miarę bezproblemowo setki tyś. km. i za te pieniądze dostałeś bardzo bezpieczny pojazd rodzinny z najnowocześniejszymi systemami elektronicznymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Myślę, że jak na grę emocji to dokonałeś mega rozsądnego zakupu. :)

Forester z takim napędem wjedzie co najmniej tam gdzie każdy inny SUV tej klasy, z tym silnikiem może jeździć wiele lat i robić w miarę bezproblemowo setki tyś. km.

I obyś miał racje :)ja na to samo liczę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dominikd napisał:

tez tak myslalem...
zanim mi forka SH 2.5 xt "dmuchneli" spod domu :)

Wyjątek potwierdza regułę niestety dla Ciebie i reszty, którym mimo to ukradli.

Mam na myśli statystyki, są bardziej popularne marki wśród kradzionych pojazdów.;)

53 minuty temu, Paweł Jastrzębski napisał:

A jak z zabiezpieczeniem antykradzieżowym w takich autach?

Ja jak zamawiałem Outbacka w 2013 i spośród dodatkowego wyposażenia poprosiłem o alarm to sprzedawca był zdziwiony. Mówił, że nikt nie bierze bo jak oni ubezpieczają w promocyjnym pakiecie to ISR jest wystarczającym zabezpieczeniem a „tego nikt nie kradnie”.

Ja mimo to miałem alarm bardziej do sygnalizowania mi potrącenia przez inne auto podczas manewrów w moje zaparkowane Subaru, do których czasem dochodziło na moim zapchanym samochodami podwórku w centrum Wrocławia. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 09:55, Paweł Jastrzębski napisał:

Drizzt czy te na drzwiach pomagają w utrzymaniu. Najważniejsze żeby spełniały swoją rolę. Z góry dzięki :bowdown:

We właściwości ochronne specjalnie nie wierzę ;) Bardziej spełniają rolę ozdobników :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Drizzt napisał:

We właściwości ochronne specjalnie nie wierzę ;) Bardziej spełniają rolę ozdobników :D

Wiem, że takie listwy na ogół dobrze chronią od obić innymi drzwiami na parkingach. Miałem Opla z listwami lakierowanymi w kolorze nadwozia, którego zostawiałem pod domem w centrum Wrocławia gdzie było bardzo mało miejsc postojowych i co jakiś czas pojawiał się nowy ślad na listwie w postaci uszczerbku na lakierze. Drzwi dostawały sporadycznie jak np. wysoki bus uderzył swoimi drzwiami nad moją listwą ochronną.

Nie podejrzewam żeby listwy od Subaru były gorsze od tamtych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paweł Jastrzębski napisał:

Też jestem ciekawy, jak będzie wyglądał :)

Na pewno dobrze, zdecydowanie lepiej niż bez tych nadkoli. Nie wiem czy zauważyłeś ale odnoszę wrażenie, że nowa generacja Forester MY20 ma już te nakładki w standardzie, przynajmniej na filmach, które widziałem na YT wszystkie je mają. :)

 

Zapomniałem wcześniej zapytać czy dzwoniłeś po salonach w Polsce, może u kogoś została jeszcze wersja Exclusive Plus?

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...