Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

Jeśli ktoś nie lubi ciemnych szyb, może zainwestować w folie z minimalnym efektem przyciemniania ale za to z mocnym filtrem promieniowania podczerwonego. Miałem taką folią zrobiony szklany dach w forku. Polecam.

To jest myśl. :)

Sam się zastanawiałem czy nie zrobić czegoś na oknie dachowym. Co prawda jak mocno grzeje to zasłaniam szyberdach ale wiosenne i jesienne słoneczko też ma moc i filtr lepiej mieć.

 

23 godziny temu, A-L-F-A napisał:

 

62044263_340374530006930_8091084117778628608_n.jpg

Jeszcze raz dzięki za fotkę. :)

Bawiłem się chwilę ustawieniami wyświetlaczy zaraz po zakupie Forka ale zupełnie o tym zapomniałem. Dziś na nowo odkryłem personalizację wyświetlanych informacji. Już sobie pozmieniałem co trzeba. :)

 

4 godziny temu, Paweł J. napisał:

szczególnie jak wracasz z wyjazdu np. z majówki :biglol:

O tu trafiłeś w sedno. :D

Co do procentowych wartości przyciemnienia to też nie wiem ile mam. Wybrałem wariant średni, podobno najbliższy oryginalnemu Subaru.

A propos okularów z polaryzacja to mam takowe ale nie zauważyłem żadnych efektów, o których wspominał @Meteor. Jedyne na co zwróciłem uwagę w tych okularach to niektóre ekrany samochodowe jakby się przebarwiają. Przynajmniej tak było w Outbacku, w Foresterze nic nie zauważyłem.

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Michał W. napisał:

To jest myśl. :)

Sam się zastanawiałem czy nie zrobić czegoś na oknie dachowym. Co prawda jak mocno grzeje to zasłaniam szyberdach ale wiosenne i jesienne słoneczko też ma moc i filtr lepiej mieć.

 

 też tak uważam że świetny pomysł :)

16 godzin temu, Michał W. napisał:

Co do procentowych wartości przyciemnienia to też nie wiem ile mam. Wybrałem wariant średni, podobno najbliższy oryginalnemu Subaru.

A propos okularów z polaryzacja to mam takowe ale nie zauważyłem żadnych efektów, o których wspominał @Meteor. Jedyne na co zwróciłem uwagę w tych okularach to niektóre ekrany samochodowe jakby się przebarwiają. Przynajmniej tak było w Outbacku, w Foresterze nic nie zauważyłem.

 

jakkoniecznie chcesz wiedzieć ile masz rzeczywiście to podjedź na stację diagnostyczną i poproś o zmierzenie miernikiem, bedzie to trwac sekundy i bedziesz wiedział. Miernik przypomina taki troche lepszy do pomiaru grubości lakieru tylko dwucześciowy. Nadajnik przykłada się z jednej strony szyby, odbiornik z drugiej i masz pomiar - proste.

Co do tego "przebarwiania" wyświetlaczy to to jest własnie idea polaryzacji - to nie moja branża ale generalnie chodzi o to, że okulary "puszczają" tylko jeden rodzaj drgania fali światła tj. poziomy albo pionowy im lepsza jakość okularów tym dokładniej a wyświetlacz emituje drgania i takie i takie dlatego jedną z najszybszych metod sprawdzenia czy okulary mają polaryzacje to rzuk oka na wyswietlacz telefonu w pionie i w poziomie. W jednych z tych położeń przy dobrych okularach ekran powinien być praktycznie czarny a w drugim bez odbłysków. to samo dotyczy wyświetlaczy w aucie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KorbaR napisał:

Ja tak:
b0adf7f197a9fba30dc819938a3d16ab.jpg

Jak się robi takie 3*100? :evil2:

Samo tak wyszło czy to efekt starań (oczywiście tylko dwie pierwsze setki są trudne do osiągnięcia, trzecią wiem jak uzyskać).

:superhero:

 

 

W dniu 3.06.2019 o 20:50, Paweł J. napisał:

Dawaj fotę!! jak będę miał chwile to też tam zajrzę i sprawdzę co można zmienić ;)

Jak tam Pawle, pozmieniałeś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem tysięcy kilometrów przekroczone i lecą następne. :superhero:

Ostatnie eksperymenty z ustawieniami potrójnego wyświetlacza dały taki efekt jak na zdjęciu poniżej. :)

W porównaniu do archaicznego systemu w Subaru Outback MY12 możliwości ustawień wskazań Forestera MY19 są kolosalne ale tak naprawdę to po 15 minutach zabawy możliwości się kończą. Tak więc z mojej perspektywy jest duży postęp ale osoby jeżdżące nowymi autami konkurencji mogą mieć inne odczucia zwłaszcza ci kierowcy zwracający większą uwagę na multimedia. Dla mnie jednak w zupełności tyle wystarczy i sam fakt, że mam wpływ na wyświetlane informacje daje mi frajdę choć nie taką jak jazda nim po leśnych wybojach z niemałą prędkością. :evil2:

IMG_20190607_183724.jpg

 

 

Ostatnie upały sprawiły, że zatęskniłem za zimą. :huh:

Jeszcze niedawno wyczekiwałem wiosny, która formalnie jeszcze trwa a ja już jestem zmęczony latem. :wacko:

 

F9DF71EC-E859-4130-9D13-08A291A24655.jpeg

CB84BAD9-97CA-4799-8236-65F74A275BCB.jpeg

 

I jeszcze pare zimowych fotek. :D

Nie wiem jak Wam ale mi wyjątkowo podoba się białe Subaru w zimowej aurze. Forester w ośnieżonym lesie wydaje się być na swoim miejscu. :rolleyes:

Choć Outbackowi też nie można odmówić eleganckiej prezencji w zimowej scenerii. ;)

 

1BE14F1F-E520-4DD1-B50A-FE420B46F69C.jpeg

CFAF3F71-12ED-4587-9C1D-8BA333114DB6.jpeg

8F595B27-4143-4DD9-BBA6-A2B9C5F2E180.jpeg

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jozef1972 napisał:

@Michał W.Widać fascynacje nowym autem to miłe ale przejsciowe.

Nie da się ukryć (że widać fascynację). ;) 

Lubię to auto mimo, że nie jest to pierwsze moje nowe z salonu, nie pierwsze Subaru oraz nie najdroższe z dotychczas posiadanych. Pierwsze za to w wersji najprostszej oferowanej, które mimo to moim zdaniem ma wszystko czego oczekuję od auta a zarazem nie posiada masy bajerów nie potrzebnych mi w codziennym użytkowaniu. :)

Czuję się w tym Foresterze bardzo dobrze, jest jak garnitur skrojony przez dobrego krawca idealnie dopasowany do swojego właściciela. To jest chyba tajemnica tej fascynacji bo podobają mi się przeróżne samochody ale dla siebie zawsze szukam pojazdów praktycznych, mało awaryjnych a do tego za rozsądne pieniądze. Mój samochód spełnia wszystkie te warunki a najciekawsze jest to, że fascynując się autami Subaru zawsze jakoś mijałem się z Foresterem i spoglądałem to na Outbacki a później na XV II. W tym momencie jestem pewnie jedną z niewielu osób na forum widzącym pozytywy w zakończeniu sprzedaży XV 2.0 bo dzięki temu kupiłem Forestera, który z perspektywy czasu wydaje się dla mnie lepszym wyborem. :thumbup:

Lojalnie ostrzegam, że moja radocha jeszcze trochę potrwa i co jakiś czas narażę Was na objawy tej fascynacji publikując tu kolejne posty i zdjęcia. 

 

19 godzin temu, jozef1972 napisał:

 :DTeż tak miałem...

Wcale mnie to nie dziwi, zwłaszcza że XT oprócz praktycznych zalet ma moc. :evil2:

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super się prezentuje niebieski, zaczynam się zastanawiać czy dobry kolor wybrałem. :)

Przód aż kipi agresją, zderzak sporo zmienia w charakterze tego Forestera. Aż ciężko uwierzyć jak jeden element może wpływać na odbiór auta, wcześniej jakoś tego nie dostrzegałem. Widząc w lusterku taki grill można poczuć respekt. ;)

Mój Subaru przy Twoim jakiś taki łagodny nagle się wydaje. :huh:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Michał W. napisał:

Przód aż kipi agresją, zderzak sporo zmienia w charakterze tego Forestera

 

Jak tylko zacząłem oglądać się za foresterem, a było to w 2012 roku to wiedziałem, że zderzak sport musi być :evil2:

Znajomy miał białego XT, widywałem go tak 2 razy w tygodniu i namieszał mi w głowie :krecka_dostal:

Ciekawe ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł J. napisał:

 

Ciekawe ile kosztuje?

Na pewno nie mało.

Musiałbym mieć maszynkę do robienia kasy by myśleć o zmianie tak dla bajeru. Co innego dla mnie jak kupuję gadżety i dokładam do auta to ok ale zakup i wymiana elementu że względów estetycznych to przesada.

Wcześniej zupełnie nie zwracałem uwagi na zderzaki, skupiłem się na cenie, wyposażeniu i kolorze. Był moment gdy już wiedziałem, że kupię Forestera ale jeszcze nie wiedziałem gdzie to handlowiec z Wrocławia zachwalał mi swoje egzemplarze tym zderzakiem i sobie pomyślałem "co mnie obchodzi zderzak?" Teraz widzę, że robi różnicę ale i tak nie było Exclusive + z tym przodem a z okna w dachu i reszty bym już nie zrezygnował jak się dowiedziałem, że są takowe to nie było już odwrotu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał masz super wersje! :thumbup:

podejrzewam, że zderzak mało nie kosztuje :wacko: ale robi robotę!! Napewno dodałbyś trochę agresji :evil2: ciekawe czy warto? Z tym elementem twoja wersja byłaby jeszcze bardziej wyjątkowa:ok: ja jestem z niego mega zadowolony :D

Narazie nic z akcesoriów nie dokładam, przynajmniej w tym roku, czeka mnie jeszcze zakup opon zimowych. Budżet trzeba rozłożyć równomiernie, nie samym samochodem człowiek żyje. 

 

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paweł J. napisał:

 

Ja narazie nic z akcesoriów nie dokładam, przyn  ajmniej w tym roku, czeka mnie jeszcze zakup opon zimowych. Budżet trzeba rozłożyć równomiernie, nie samym samochodem człowiek żyje. 

 

Ja też już nic nie planuję dokładać, co miałem dokupić to już mam. :) Z oponami mi się udało i zgadzam się, że są jeszcze inne ważniejsze wydatki zwłaszcza jak są dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Michał W. napisał:

Ja też już nic nie planuję dokładać, co miałem dokupić to już mam. :) Z oponami mi się udało i zgadzam się, że są jeszcze inne ważniejsze wydatki zwłaszcza jak są dzieci.

a co tam fabrycznie jest montowane? Nadal mizerne geolandary?? Czy już duelery? Jeżeli geo  to polecam jednak zainwestować i wymienić czym prędzej - z porządnymi oponami Subaru zaczyna dopiero pewnie jeździć bez piszczeń uślizgów w szczególności kiedy na dworze jest mokro. 3 lata się z Geolandarami męczyłem , wulkanizator  za darmo nie chciał nawet tego wziąć . Na rynku jest tyle dobrych opon nawet tych pseudo terenowych a Subaru do nowych aut montuje taką lipe :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mio1 napisał:

Witam, widzę na fotach ,ze macie ustawioną temperaturę oleju , i jest to informacja w st. C .Jestem tym zainteresowany ale nie wiem czy to mam, jutro pogmeram a dzisiaj w instrukcji poczytam.

Nie ma żadnej filozofii, instrukcja nie potrzebna. :)

Przytrzymujesz przycisk funkcyjny  SVM pod górnym ekranem (ten którym zmieniasz zegar, spalanie itp)

Pojawiają się ustawienia i tam przechodzisz w dół na "Ustawienia ekranu" - wchodzisz w "Miernik potrójny" albo ekran potrójny nie pamiętam 

Tam już masz wybór co ma się wyświetlać, np dystans ostatniej trasy, temp. oleju, średnia prędkość, spalanie średnie lub chwilowe, itp itd 

Wybierasz co chcesz i w jakiej kolejności

 

Poza tym możesz sobie pozmieniać też inne ekrany (układ wyświetlania, grafikę zegara, ...)

Wszystko jest po polsku, prosto i czytelnie ;)

 

 

50 minut temu, Karas napisał:

3 lata się z Geolandarami męczyłem , wulkanizator  za darmo nie chciał nawet tego wziąć . Na rynku jest tyle dobrych opon nawet tych pseudo terenowych a Subaru do nowych aut montuje taką lipe :facepalm:

Przerabiałem już Geolandary w Outbacku i sporo im brakuję ale też nie są to złe opony. Moim zdaniem póki są nowe to dają radę a po prostu szybciej je wymienię niż zrobiłbym to z lepszymi.

Po postach na forum wiele sobie obiecywałem po wymianie w Outbacku tamtych Yokoham na Hancooki - nie pamiętam ale wysokiej klasy model i było lepiej ale nie na tyle by teraz nie pojeździć jakiś czas na tym co już jest. Oczywiście gdybym miał na nie klienta to nie ma sprawy, wchodzę w to. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Paweł J. napisał:

Takie są, co poradzić? oszczędzają, a jakie polecasz letnie i zimowe?

wystarczy wyposażyć auto w oponę zimową i oponę letnią - pełno jest testów opon w necie każdy wybierze coś dla siebie. Czy to będzie coś koncernu Michelin czy Goodyear itp obojętnie.  Osobiście ze względu na słabe wyciszenie i dość sztywne zawieszenie aut tej marki szukałbym opony cichej i komfortowej - dlatego sugerowałbym się testami opon i etykietą. Unikałbym opon "sportowych" bo forkowi czy XV daleko do "sportu" a takie opony bardzo szybko się scierają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...