Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Drizzt napisał:

A z autopsji emoji6.png

 

Widocznie gdzieś stare karteczki zostały i ktoś użył no i dałeś się nabrać ;) Bo tego lotosa to u nich nie było chyba nawet w czasach, jak go oficjalnie sip promował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, GREGG napisał:
 
Widocznie gdzieś stare karteczki zostały i ktoś użył no i dałeś się nabrać  Bo tego lotosa to u nich nie było chyba nawet w czasach, jak go oficjalnie sip promował 

Na fakturze niestety nie ma informacji co do marki oleju, więc nie omieszkam tego przy najbliższej wizycie wyjaśnić i oczywiście dam znać o wynikach...
Mam nadzieję, że chociaż olej jest jaki-taki i do następnej wymiany dotrwam (a może jestem naiwny, bo przecież dałem się nabrać), bo jak wieszają byle jakie przywieszki, to równie dobrze można tak robić z olejem i jakiś tam stary wlać

Swoją drogą chyba musiałbym stac nad nimi jak otwierają oryginalną beczkę i leją prosto do mojego silnika olej, bo w sumie to i do "markowej" beczki mogą nalać syfu i wmawiać naiwnym, że jest OK... Nie można tracić czujności :krecka_dostal:

 

Edytowane przez Drizzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Mikołowie miałem życzenie 0W20, ale z braku takowego wlali co mieli...

Pytanie do @GREGG - ciekawe w sumie jaki?

1 godzinę temu, Karas napisał:

proponuje ( tak jak mi ostatnio zaproponowano ;) ) zamiast powielać tą informację na każdej stronie w każdym nowym temacie wkleić ją sobie w stopkę - chyba nie ma sensu się męczyć i ciągle pisać to samo ;):mrgreen: 

Wcale mnie entuzjazm @Michał W. nie dziwi, sam rok wcześniej zakupiłem wersję Exclusive (bez +) i mając - dzięki The Forum - pełną świadomość mankamentów i opinii "muła" wersji wolnossącej, dokonałem świadomego wyboru, czego do dzisiaj nie żałuję, a wręcz przeciwnie. Również cieszę się z powiększania się grupy szczęśliwych posiadaczy wolnych ssaków i życzę m. in. @A-L-F-A  radości z jazdy gratulując udanego wyboru i nabycia świetnego egzemplarza na extra warunkach  :applause:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, spawalniczy napisał:

Jako domyślny. Można też przyjechać ze swoim.

We Wrocławiu kilka lat temu standardowo był Lotos a Millersa lali  jako opcja. Swój też można było przywieźć a obecnie dają Eneos i pewnie jakieś inne na życzenie też ale nie pytałem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Drizzt napisał:

Pytanie do @GREGG - ciekawe w sumie jaki?

 

Z automatu dostałeś zapewne Castrola i jest OK, w wolnossaku każdy olej spełniający normy da radę, czy to Castrol, Eneos, Lotos itd. To nie są przecież auta do upalania :rolleyes:

 

2 godziny temu, Drizzt napisał:

Mam nadzieję, że chociaż olej jest jaki-taki i do następnej wymiany dotrwam (a może jestem naiwny, bo przecież dałem się nabrać), bo jak wieszają byle jakie przywieszki, to równie dobrze można tak robić z olejem i jakiś tam stary wlać emoji33.png

 

Trochę dramatyzujesz, naprawdę to ma jakieś znaczenie, jaka karteczka wisi w komorze silnika? Raczej bym się cieszył, że jeszcze jest takie ASO jak Mikołów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, GREGG napisał:

 

Z automatu dostałeś zapewne Castrola i jest OK

Szczerze mówiąc do wątku olejowego podchodzę z zainteresowaniem, ale i z dużym dystansem :coffee:

Nie jest natomiast OK, jeżeli wprowadza się klienta w błąd co do faktycznie sprzedanego produktu i nie chodzi mi bynajmniej o jakieś oszustwo, tylko o fakt, że nieświadomość klienta może np. prowadzić do sytuacji jaka właśnie zaistniała parę wpisów wyżej :toobad:

W mojej ocenie może to w efekcie powodować obniżenie zaufania do marki, dlatego naprawdę będę oczekiwał wyjaśnień ze strony @Auto Test a może i  zajęcia stanowiska przez @DZIAŁ TECHNICZNY czy taka praktyka jest możliwa i dopuszczalna...

 

21 minut temu, GREGG napisał:

Trochę dramatyzujesz, naprawdę to ma jakieś znaczenie, jaka karteczka wisi w komorze silnika? 

Po prostu podążam za Twoją sugestią :evil2:

Co do karteczki j.w. w kwestii wątku olejowego ;)

 

33 minuty temu, GREGG napisał:

Raczej bym się cieszył, że jeszcze jest takie ASO jak Mikołów... 

Pełna zgoda :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Drizzt napisał:

Nie jest natomiast OK, jeżeli wprowadza się klienta w błąd co do faktycznie sprzedanego produktu

 

Celem tej nieszczęsnej karteczki jest podanie informacji o parametrach oleju, dacie wymiany i przebiegu. Co za różnica, z jakim jest logo? Także "wprowadzanie klienta w błąd" to za dużo powiedziane... Zresztą pewnie 95% klientów w ogóle ma gdzieś, jakiej marki im olej na przeglądzie wleją... i że jakaś karteczka sobie wisi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GREGG napisał:

no i dałeś się nabrać ;) 

No i  chodzi o to, że chyba nikt nie chce być frajerem :wacko:

 

3 minuty temu, GREGG napisał:

Celem tej nieszczęsnej karteczki jest podanie informacji o parametrach oleju, dacie wymiany i przebiegu. Co za różnica, z jakim jest logo? 

Dlaczego nieszczęsnej? Z całym szacunkiem - wywołałeś temat to chciałbym do końca wyjaśnić wątpliwości.  Zresztą jak prześledzić wątki olejowe to okazuje się, że marka i parametry oleju mają podstawowe znaczenie dla być albo nie być naszej Świnki :wub:

 

5 minut temu, GREGG napisał:

Zresztą pewnie 95% klientów w ogóle ma gdzieś, jakiej marki im olej na przeglądzie wleją... i że jakaś karteczka sobie wisi...

Mam wrażenie, że ci nieszczęśnicy nie odkryli jeszcze właściwych wątków na The Forum :book:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Drizzt napisał:

Mam wrażenie, że ci nieszczęśnicy nie odkryli jeszcze właściwych wątków na The Forum

 

Raczej "szczęśnicy" :lol:

Lepiej zakończyć tutaj na tym kwestię olejów i karteczek, są lepsze wątki, żeby się wyżywać w tym temacie 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Drizzt napisał:

sam rok wcześniej zakupiłem wersję Exclusive (bez +) i mając - dzięki The Forum - pełną świadomość mankamentów i opinii "muła" wersji wolnossącej, dokonałem świadomego wyboru, czego do dzisiaj nie żałuję, a wręcz

przeciwnie

 

Nie dziwi mnie to wcale, że jesteś zadowolony z Forka bo jak już gdzieś wcześniej pisałem to gdybym płacił za niego pełną cenę to nadal bym uważał to za dobry zakup.:)

Forester moim zdaniem wyceniony jest bardzo rozsądnie a widząc ceny u konkurencji to obawiam się, że kolejna generacja może być droższa niż tego oczekujemy. Mam nadzieję, że cena wzrośnie o 10% jak zapowiadał Pertyn ale nie zdziwię gdy będzie to więcej.

 

 

14 minut temu, GREGG napisał:

 

Celem tej nieszczęsnej karteczki jest podanie informacji o parametrach oleju, dacie wymiany i przebiegu. Co za różnica, z jakim jest logo? Także "wprowadzanie klienta w błąd" to za dużo powiedziane... Zresztą pewnie 95% klientów w ogóle ma gdzieś, jakiej marki im olej na przeglądzie wleją... i że jakaś karteczka sobie wisi...

 

Też myślę, że karteczka jest bardziej potrzebna do przypomnienia nam gdy np na autostradzie potrzebujemy zrobić dolewkę, którą trzeba kupić i nie pamiętamy jaki to olej lub o terminie następnego przeglądu.

Nie traktuje jej jak certyfikat oleju tylko jak reklamę, której nie należy do końca wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W. napisał:

 

Nie dziwi mnie to wcale, że jesteś zadowolony z Forka

 

Muszę się również pochwalić 10% upustem i całą masą dodatków w cenie, więc zadowolenie podwójne :yahoo:

 

9 minut temu, GREGG napisał:

Lepiej zakończyć tutaj na tym kwestię olejów i karteczek, są lepsze wątki, żeby się wyżywać w tym temacie 

 

3 minuty temu, Michał W. napisał:

reklamę, której nie należy do końca wierzyć.

Oczywiście nie będę zaśmiecał wątku założonego przez @Michał W. jakimś starym olejem :offtopic:

15 minut temu, GREGG napisał:

Raczej "szczęśnicy" :lol:

 

Żyją w błogiej nieświadomości, pozazdrościć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał W. napisał:

Witam. :)

Już myślałem, że jestem jedyną osobą na forum, która załapała się na wersję Exclusive +.

Fajnie, że jest więcej takich szczęściarzy bo prawdopodobnie była to najlepsza oferta na wolnossącego Forestera jaka była w całym czasie sprzedaży tej generacji. Dzięki cenie z wyprzedaży, wersji "+" w cenie zwykłego Exclusive oraz oponom z "akcji zima".

Dziwne, że dostałeś 10 tyś. rabatu bo jak ja kupowałem to 15 tyś. było zwykłą ofertą.

Po Twoim wyposażeniu Forestera widzę, że masz to co ja ale nie napisałeś czy ma okno dachowe? (Fotki mile widziane) ;)

Co do oleju to z tego co wyczytałem na forum to w naszej strefie klimatycznej zalecany jest 5W-30 ale dziwne jest, że wlali Ci Castrol bo Subaru teraz korzysta z Eneos.

W kwestii ceny, którą mieliśmy szczęście zapłacić za nasze Subaru to moje spostrzeżenia są ciekawe. Jeszcze kilka lat temu Forester był wprawdzie niżej pozycjonowany od Outbacka ale był droższy od wszystkich kompaktów włącznie z podstawowymi wersjami modeli klasy premium. Natomiast teraz gdy większość aut na naszym rynku zdecydowanie podrożała Forester był tańszy niż kiedykolwiek i nawet zbliżającą się nowa generacja nie tłumaczy tak dobrej oferty. Pomijając nawet takie niuanse, że Exclusive z przed kilku lat był gorzej wyposażony od specyfikacji MY19. Ciekaw jestem w jakich cenach będzie dostępny jak już na rynku pojawi się nowy model.

ES moim zdaniem wysoko podniósł poprzeczkę konkurencji i nawet te drobne niedogodności, o których pisałeś w jego działaniu nie wpływają na jego bardzo dobrą ocenę.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników wolnossących Subaru, tych z turbo i bez Plejad w garażu też.:D

 

 

Pewnie mniejszy rabat bo wcześniej kupowany. Lub mam małe zdolności negocjacyjne ;P

Oczywiście jest szyberdach. A całość wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciach:

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez A-L-F-A
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, A-L-F-A napisał:

 

Pewnie mniejszy rabat bo wcześniej kupowany. Lub mam małe zdolności negocjacyjne ;P

Oczywiście jest szyberdach.

 

Piękny Forester. 

Rabat dostałem bez targów i wyglądało na to, że jest on stały w wielu ASO - były nieduże różnice w cenie w granicach 2 tyś. Dlatego zakładam, że zadecydował moment zakupu, pewnie na początku wyprzedaży był on mniejszy. Tak czy owak masz fajne Subaru z konkretnym rabatem i z rewelacyjnym wyposażeniem jak na teoretycznie najtańszą wersję. :)

Ciekaw jestem czy jakoś polowałeś na wersje z "+" czy samo tak wyszło, że poszedłeś i kupiłeś co było?

Ja zwyczajowo nowe auto kupuję z wyprzedaży i w tym wypadku na przełomie roku zacząłem szukać (jedyne dwa nowe auta jakie kupiłem w życiu to były Plejady i obie z wyprzedaży)i jak  zorientowałem się, że są w ofercie w niektórych ASO lepsze wersje z + to specjalnie jechałem pół Polski bo w tych najbliższych ode mnie trzech salonach już ich nie było. 

Moje poszukiwania wynikły z chęci posiadania okna dachowego i za takim egzemplarzem dzwoniłem po salonach sprzedaży a plus trafił się niejako przy okazji. B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spawalniczy napisał:

 

Myślę, że miejsce zakupu też nie było bez znaczenia.

W czasie gdy ja kupowałem to najtaniej było za około 118500 w wielu ASO a w części były te wersje z plusem i oknem dachowym i one były za około 120500 i trochę w górę. W cenniku w tamtym okresie była cena na Exclusive i Exclusive Special (z oknem d.) 500 euro drożej. Wersji z plusem w oficjalnych cennikach na stronie SIP nie było.

Pod koniec stycznia różnice w cenie konkretnego modelu mieściły się w przedziale niecałego tysiąca złotych, przynajmniej tam gdzie szukałem a było to sporo oddziałów, więc różnica 5000 złotych raczej była wynikiem momentu zakupu lub jakiś innych czynników o których nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

W czasie gdy ja kupowałem to najtaniej było za około 118500 w wielu ASO a w części były te wersje z plusem i oknem dachowym i one były za około 120500 i trochę w górę. W cenniku w tamtym okresie była cena na Exclusive i Exclusive Special (z oknem d.) 500 euro drożej. Wersji z plusem w oficjalnych cennikach na stronie SIP nie było.

Pod koniec stycznia różnice w cenie konkretnego modelu mieściły się w przedziale niecałego tysiąca złotych, przynajmniej tam gdzie szukałem a było to sporo oddziałów, więc różnica 5000 złotych raczej była wynikiem momentu zakupu lub jakiś innych czynników o których nie wiem.

 

Ja też sądzę, że zdecydował monet zakupu a możliwe, że również miejsce.
Nie polowałem na wersję plus - zaskoczyła mnie cena wersji exclusive, zamówiłem a później okazało się jakie konkretnie składniki mieszczą się w tym "+". Ze względu na to, że zamawiałem dość wcześnie - z tego co pamiętam to w końcówce października, to nawet w salonie nie byli pewni co dokładnie będzie dodatkowo poza radarem strefy cofania. O szyberdachu nie pisałem jako o dodatku w wersji "+" bo on był jesienią w cenniku w zwykłej wersji Exclusive, więc nie był częścią tego "+". Do końca tej wersji nie było w cenniku.

Niestety, nie trafiłem z kolorem bo chciałem tez niebieski - jednak nie aż tak, żeby jeździć po Polsce.

W ogóle to chciałem kupić XV ze względu na nową platformę , nowsze wyposażenie, obecność "low" w CVT (sporo podróżuję po górach) i jeszcze kilka rzeczy ale z silnikiem 2 litrowym a tej wersji jesienią już nie było. 

Edytowane przez A-L-F-A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, A-L-F-A napisał:

Niestety, nie trafiłem z kolorem bo chciałem tez niebieski - jednak nie aż tak, żeby jeździć po Polsce.

W ogóle to chciałem kupić XV ze względu na nową platformę , nowsze wyposażenie, obecność "low" w CVT (sporo podróżuję po górach) i jeszcze kilka rzeczy ale z silnikiem 2 litrowym a tej wersji jesienią już nie było. 

 

Widzę że niebieski to ulubiony kolor forumowiczów ale w sumie nie ma w tym nic dziwnego bo Subaru najczęściej kojarzy się z WRX STI a ten z kolorem niebieskim. :)

 

Z XV miałeś podobnie jak ja. Już dwa lata temu czekałem na drugą generacje i chłonąłem każde info ze Stanów ale nie śledziłem krajowych wiadomości i okazało się, że w zeszłym roku przegapiłem okres jego sprzedaży. Na przełomie roku gdy wybrałem się na zakupy nie było już nawet demo, którego i tak bym nie chciał. :(

Z perspektywy czasu stwierdzam, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. :D

Forester wbrew wcześniejszym lekkim obawom okazał się dobrym wyborem a po niedawnym długim weekendzie nad morzem zrozumiałem, że XV bez boxa nie dał by rady. Żona ze swoją garderobą i dziecięcym zestawem rzeczy prawie zapełniły nie mały przecież bagażnik. ;)

 

Bieg 'low" jest chyba tylko w XV 1.6 jeśli się dobrze orientuję.

 

Okno dachowe w chwili gdy kupowałem swojego nie było częścią wyposażenia plusa tylko opisane w cenniku jako Special i z dopiskiem w nawiasie - ograniczona ilość egzemplarzy. I na tą wersję polowałem a gdy już znalazłem to okazało się, że jest to Exclusive Special + i nie pozostało mi nic innego jak go kupić. Kolor mam taki jak chciałem. B)

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem mojego Forestera to miałem obawy, że kupuję najpopularniejszy kolor i wszędzie białe Subaru będę spotykał po drodze. A jak do tej pory jeszcze nie spotkałem "twarzą w twarz" żadnego. Niebieskich też nie, mimo popularności na forum nie spotkałem a w okolicy za to widuję czarnego, brązowego, grafitowego i chyba zieleń. Taki lokalny przegląd kolorów Forester SJ.:)

 

A przy okazji @A-L-F-A jaki jest Twój kolor bo po zdjęciach nie jestem pewny, chyba czarny oraz czy nie planujesz "znaczków" na tylną klapę?

6FCA0849-0A67-456B-AED7-0F54E3B93434.thumb.jpeg.0f46cfd6f17f8db2e6dcd0492d6d8463.jpeg

IMG_20190529_173226.jpg

IMG_20190529_173222.jpg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis we Wrocku w salonie ,stoja 4 w srodku i pare na placu.Nikt tego nie chce a takie to value for money:)Byla tez wersja Platinum, 150 tys pln i brak szyberdachu...

Edytowane przez Lisek
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lisek napisał:

Bylem dzis we Wrocku w salonie ,stoja 4 w srodku i pare na placu.Nikt tego nie chce a takie to value for money:)

 

Wcale mnie to nie dziwi bo kto ma kupować końcówki modelu w nominalnej cenie?

Gdybyś uważnie czytał ten wątek to było by dla Ciebie jasne, że moje zachwyty są składową wielu czynników.

1. Niezłe auto.

2. Wyprzedażowa cena.

3. Bogatsza wersja w cenie najtańszej opcji.

4. Opony zimowe gratis.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, A-L-F-A napisał:

A całość wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciach:

Pięknie się prezentuje :thumbup:

 

6 godzin temu, Michał W. napisał:

Piękny Forester. 

Ej, to ja chciałem napisać ;)

4 godziny temu, A-L-F-A napisał:

Niestety, nie trafiłem z kolorem bo chciałem tez niebieski 

A ja chciałem w ciemniejszym kolorze, a trafił się akurat niebieski :biglol:

A tak przy okazji pytań do @A-L-F-A - myslałeś o przyciemnieniu szyb :question::idea:

 

4 godziny temu, Michał W. napisał:

Widzę że niebieski to ulubiony kolor forumowiczów 

Też tak myślałem po lekturze Forum, ale w rzeczywistości Forków nie spotykam zbyt wielu w tym kolorze...

 

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Jak zamawiałem mojego Forestera to miałem obawy, że kupuję najpopularniejszy kolor i wszędzie białe Subaru będę spotykał po drodze. A jak do tej pory jeszcze nie spotkałem "twarzą w twarz" żadnego. Niebieskich też nie, mimo popularności ma forum nie spotkałem a w okolicy za to widuję czarnego, brązowego, grafitowego i chyba zieleń. Taki lokalny przegląd kolorów Forester SJ.:)

A ja miałem obawy, że wszędzie będzie niebieski, a w mojej okolicy takiego nie spotykam, za to kilka białych i ciemnych to owszem :hi:

 

Godzinę temu, Lisek napisał:

Bylem dzis we Wrocku w salonie ,stoja 4 w srodku i pare na placu.Nikt tego nie chce a takie to value for money:)

W salonach innych marek widuję po więcej niż "4 i parę", dużo więcej, które zalegają od dłuższego czasu mimo licznych promocji, agresywnych reklam i nawet uruchamianiu samochodowych outletów :facepalm:, ale jakoś trudno mi wyciągnąć wnioski podobne do Twoich. Wydaje mi się, że każdy czeka na swojego właściciela B)

Edytowane przez Drizzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...