Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

no naprawdę masakra na tym tylnym siedzeniu. Z tym, że to NIE MOJA sprawa jakie kto ma zasady u siebie w samochodzie. U mnie nie było tak nigdy, a nawet sie o to nie ocierało a wychowało się także dwoje małych dzieci. Generalnie się u mnie w samochodzie nie je bo rzeczywiście lepiej się zatrzymać ale... czasami są jednak wyjątki bo to nie święta inkwizycja ;) Nawet 1,5 roczne dziecko da radę nauczyć, że się wrzuca świeci do worka i wystarczy własnie worek na śmieci albo reklamówka do której wszystko się wrzuca co niepotrzebne a potem na parkingu wrzuca do kubła - proste i skuteczne. I tyle mojego zdania na ten temat :)

13 godzin temu, Michał W. napisał:

Jestem w domu. :)

Moja średnia w drodze nad morze to 8.6

Wracając 9.0

Dystans około 400 km w jedną stronę.

Forester bez zarzutu. :P

6000 obrotów było dziś nie raz. :superhero:

 

Mój las jest jeszcze bardziej zielony niż przed wyjazdem. :rolleyes:

 

całkiem niezłe parametry jak na benzynę ;) - zapomniałeś dodać przy jakiej średniej predkości - byłoby odniesienie, albo chociaż czas przejazdu tych 400 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Meteor napisał:

no naprawdę masakra na tym tylnym siedzeniu. Z tym, że to NIE MOJA sprawa jakie kto ma zasady u siebie w samochodzie. U mnie nie było tak nigdy, a nawet sie o to nie ocierało a wychowało się także dwoje małych dzieci. Generalnie się u mnie w samochodzie nie je bo rzeczywiście lepiej się zatrzymać ale... czasami są jednak wyjątki bo to nie święta inkwizycja ;) Nawet 1,5 roczne dziecko da radę nauczyć, że się wrzuca świeci do worka i wystarczy własnie worek na śmieci albo reklamówka do której wszystko się wrzuca co niepotrzebne a potem na parkingu wrzuca do kubła - proste i skuteczne. I tyle mojego zdania na ten temat :)

o widze że super dogadałbyś się z moją żoną :mrgreen::mrgreen:

Ale czasami tak się nie po prostu nie da . Widze u kolegi na tylnim siedzeniu  mocno artystyczny nieład ale wszystko jest zawsze do ogarnięcia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meteor napisał:

całkiem niezłe parametry jak na benzynę ;) - zapomniałeś dodać przy jakiej średniej predkości - byłoby odniesienie, albo chociaż czas przejazdu tych 400 km

 

 

Ciężko określić czas bo nad morze jechaliśmy w sumie osiem godzin ale było dużo postojów z córką na jedzenie i zabawy (pewnie z dwie godziny przerw)

Powrót 6.5 godz. i tylko dwa postoje, może 40 minut?

Jechaliśmy drogami :

krajowymi - mało

wojewódzkimi - więcej

gminne i powiatowe - dużo

szybkiego ruchu - wcale

pojechaliśmy najkrótszą drogę z kilometra a około godziny dłuższą jeśli chodzi o czas względem najszybszej i najdłuższej proponowanej (około 530 km)

 

Generalnie było sporo powolnych pojazdów, ciężarówki, traktory i inni nie ogarnięci kierowcy. Tak czy owak na powrocie wyprzedzałem non top bez ustanku gdzie się tylko dało bezpiecznie to zrobić i zależnie od sytuacji jechałem np. 40, 60, 90 lub gdy byłem pierwszy to 110-150. Czułem się dobrze, pogoda była ładna i zrobiłem pewnie kilkadziesiąt wyprzedzeń powolnych pojazdów. Subaru często wchodziło na wysokie obroty, cicho nie było ale na tych mniejszych drogach szedłem jak burza. :superhero:

 

Spalanie niczego sobie ale u @Paweł J. zdecydowanie niższe te średnie. ;)

Z tego co widzę do tej pory to jest to dość ekonomiczny samochód zważywszy na pojemność silnika i gabaryty auta poza prędkościami powyżej autostradowych i korków wielkomiejskich gdzie dochodziło mi okazjonalnie pod 12 l./ 100 km. 

 

U mnie w trasie też jakiś bałagan powstaje ale nie jest tak źle, dużo postojów załatwia sprawę. :)

 

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lisek napisał:

Na pewno bez Eyesight byś tej trasy nie zrobił bo jak tu jechać bez asystentów:)

 

Na tej trasie tylko w korkach i kolumnach pojazdów używałem. 

Na jednym odcinku około 15 km jechałem w ciągu pojazdów za starym autobusem po krętej i pagórkowatej drodze, cały czas ciągła linia i brak szans na wyprzedzanie. W takim momencie aktywny tempomat był nie oceniony. Zamiast się denerwować niemożliwością wyprzedzenia jechałem automatycznie popijając kawę z termosu i zajadając kanapki oraz kręcąc leniwie kierownicą. :coffee:

Oczywiście dało by się jechać bez EyeSight bo całe życie tak jeździłem ale po co skoro mogę czasem odpocząć. :)

Na trasach około 1000 km i więcej po autostradach to jego zalety jeszcze rosną.

W kolejnym aucie pewnie doświadczysz tego luksusu to zrozumiesz co mam na myśli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lisek napisał:

Patrząc na obecną ofertę to wątpie czy to będzie Subaru:)

Obecnie prawie każdy producent ma takie systemy, choć ES jest na prawdę dobry i większość raczej goni taki standard niż go obecnie oferuje. Tak przynajmniej wynika z testów tego systemu w USA i Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bałagan powstał bo chciałem trochę przyspieszyć powrót do domu. Jeśli dobrze pamietam to chyba tak ok. 300 km. bez przystanku. Czasem tak poprostu bywa. Na codzień tego nie mam bo chyba bym zawału dostał. Najważniejsze, że nic nie zostało uszkodzone i żadnej ryski nie złapałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paweł J. napisał:

Witam. Bałagan powstał bo chciałem trochę przyspieszyć powrót do domu. Jeśli dobrze pamietam to chyba tak ok. 300 km. bez przystanku. Czasem tak poprostu bywa. Na codzień tego nie mam bo chyba bym zawału dostał. Najważniejsze, że nic nie zostało uszkodzone i żadnej ryski nie złapałem. 

 

Spoko, nie przejmuj się tym. Każdego lub prawie każdego może coś takiego spotkać.

Swoją drogą Twoja fotka rozgrzała wątek do czerwoności. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł J. napisał:

 

Przynajmniej wiemy, że każdy kocha swoje subaru (i nie tylko) i o nie dba. Tak trzymać!!! :thumbup:

Ja zwyczajnie lubię mieć wokół siebie porządek nie ważne czy w Polonezie, czy Subaru. To może dziwne bo w czasie wypraw auto jest ubłocone na max, ale nie zaśmiecone i bez obkopanych siedzeń. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mechanik napisał:

Ja zwyczajnie lubię mieć wokół siebie porządek nie ważne czy w Plonezie, czy Subaru. To może dziwne bo w czasie wypraw auto jest ubłocone na max, ale nie zaśmiecone i bez obkopanych siedzeń. 

 

Mi żona czasem mówi, że bardziej dbam o auto niż o nią :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafforester napisał:

Patrząc jak rozwija się dyskusja w tym wątku to widać, że rezygnacja z XT, WRX itd. przez Subaru było dobrym kierunkiem :wacko:

 

Wcale tak nie uważam, bronię tylko wolnossącego forestera, którego nigdy nie brałem pod uwagę, a którym obecnie jeżdżę. Szkoda bo subaru zawsze kojarzyło mi się z nutką sportową, a teraz przez normy spalin, jesteśmy jako klienci bardzo ograniczeni w wyborze auta ze stajni subaru. 

Jest to marka niszowa w naszym kraju, a normy spalin dodatkowo ją dobijają.

Forester narazie ma u mnie min. 5 lat użytkowania, bardzo lubię jego kształty!

 

6AEF621F-4197-4E1E-A773-B498B601631C.jpeg

F35EB6BE-6782-4487-B773-CA61E15E2560.jpeg

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł J. napisał:

 

6AEF621F-4197-4E1E-A773-B498B601631C.jpeg

F35EB6BE-6782-4487-B773-CA61E15E2560.jpeg

Fajnie prezentuje się Twój niebieski Forester. :)

 

Też przewiduje kilka lat użytkowania Subaru, min. 3 ale może 6 lub więcej. 

Już z poprzednim Outbackiem miałem pokusę by go zostawić na dłużej niż 6 lat ale to był diesel i było to zbyt ryzykowne. ;)

Forester ma szansę zagościć u mnie na dłużej ale to zależy od wielu czynników. Mimo to przygotowałem się na ewentualność pozostawienia sobie obu obecnych aut na wiele lat. Wybierając je kierowałem się między innymi kryterium ograniczenia ryzyka poważnych awarii, która jest mało prawdopodobna w dużym silniku wolnossącym. Mój miejski japoński Maluch ma czterocylindrowy motor 1.5 litra co jest sporą rzadkością w obecnych czasach. :)

Tak więc jeśli porzucę wszystko i wyprowadzę się do lasu w Bieszczady to będę używał oba Japończyki przez wiele, wiele lat. ;)

 

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Też przewiduje kilka lat użytkowania Subaru, min. 3 ale może 6 lub więcej. 

Wszystkie gwiazdy wskazują na to, że auto będzie bezawaryjne i może posłużyć na długo. 

 

2 godziny temu, Michał W. napisał:

Fajnie prezentuje się Twój niebieski Forester:)

Narazie jest radocha :yahoo: z posiadania i oby to trwało jak najdłużej :wub:

Edytowane przez Paweł J.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lisek napisał:

Patrząc na obecną ofertę to wątpie czy to będzie Subaru:)

no tak oferta się jednak skurczyła chociaz jednak liczę na to że hybryda albo całkowicie elektryczne autko z "diamentami" może byc naprawde fajnym pomysłem. Trzeba jednak tez pamiętać, że konkurencja nie śpi... ;)

Z drugiej strony cos w tej marce jest! NIGDY jak do tej pory nie miałem takich oporów przed sprzedażą swojego auta, jakoś wewnętrznie mam opory - dziwne no nie?

Tak a propos jeszcze ciekawostek, wczoraj widziałem w Warszawie fajne z wyglądu auto, generalnie z wyglądu bardzo podobne Outbacka - zwłaszcza z tyłu i z przodu (podobna linia). Niby kombi ale podniesione, dość duzy prześwit, AWD z tyłu. Dodam że Lapończyk ale nie sprzedawany w EU a w stanach - zgadłby ktoś co to mogło być?;) :D Szybki konkurs!  

Toyota-Venza-crossover.jpg

jakby nie to przetłoczenie nad tylna osią to naprawdę niewiele róznic by było - sorry, że w topicu o foresterze ale to tylko takie chwilowe zejście z tematu

 

no dobra - nie wytrzymałem, to Toyota VENZO, ciekawe no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Meteor napisał:

no proszę - nie wiedziałem! To dobrze świadczy o trwałości chyba ;)

 

Oni sie tam lubuja w Tojotach i Leksusach (i innych autach z n/a, najlepuej z wtryskiem posrednim i klasycznym "automatem")

 

Auto marzen tam to Toyota Camry, szczegolnie w KZ :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, dostałem taki olej przy zakupie 

5A7C43C7-B93A-43BF-ADB8-58E48EBE9FFA.thumb.jpeg.8a5644ff5a8df4cc613b3ef9597ee3f5.jpeg

 

i jeszcze z niego nie korzystałem. 

Po wymianie sprawdziłem i zalali mi olej z takimi oznaczeniami 

8481C8FF-7F13-45AB-8814-235894DC0D1B.thumb.jpeg.ea8dc45d9bcf4ecd692e120700c473de.jpeg

57D7CC33-2645-44DE-9C06-EE348D1D762C.thumb.jpeg.6a431102c1f683105fa1efc4a9fa44a4.jpeg

 

Czy mogę dolewać ten 0W20. 

Czy Wy też tak mieliście, szczególnie pytanie do Michała. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paweł J. napisał:

Witam. Mam pytanie, dostałem taki olej przy zakupie 

5A7C43C7-B93A-43BF-ADB8-58E48EBE9FFA.thumb.jpeg.8a5644ff5a8df4cc613b3ef9597ee3f5.jpeg

 

i jeszcze z niego nie korzystałem. 

Po wymianie sprawdziłem i zalali mi olej z takimi oznaczeniami 

8481C8FF-7F13-45AB-8814-235894DC0D1B.thumb.jpeg.ea8dc45d9bcf4ecd692e120700c473de.jpeg

57D7CC33-2645-44DE-9C06-EE348D1D762C.thumb.jpeg.6a431102c1f683105fa1efc4a9fa44a4.jpeg

 

Czy mogę dolewać ten 0W20. 

Czy Wy też tak mieliście, szczególnie pytanie do Michała. 

Pozdrawiam

Dziwne.

Też mam w bagażniku dolewkę ale nie sprawdzałem jaką. Dziś jeżdżę Toyotą ale wieczorem lub rano zobaczę i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W20 jest zalewany w fabryce. Przy wymianie ASO przechodzi w naszym klimacie na 5W30 i wg mnie takim uzupełniaj ewentualne ubytki. Ale ja sie nie znam- specjaliści są w wątku olejowym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...