Skocz do zawartości

Umowa o partnerstwie gospodarczym UE-JPN a ceny Subaru w UE


eddie_gt4

Rekomendowane odpowiedzi

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-6749_pl.htm

 

Sz.Dyrekcjo, witam w Nowym Roku, wszystkiego najlepszego!

 

Czy wiadomo juz, jak powyzsza umowa, niedlugo wchodzaca w zycie, wplynie na ceny samochodow Subaru, produkowanych w JPN i sprzedawanych w UE?

 

Pozdrawiam 

 

P.S. przepraszam, jezeli przegapilem odp. w ktoryms z watkow

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam realia to ceny w PL wzrosną (tak z 30%) a gawiedzi "się wytłumaczy", że bez umowy mogły wzrosnąć o 60%.

Jak u mechanika mówiłem, że short block do mojego grata (który chyba będę wymieniał - dotychczasowy skończył się po 250 kkm normalnej eksploatacji) kosztuje 9,5k PLN (ten do imprezy bo do forka mimo, że podobno taki sam kosztuje parę tysi więcej) to się pytali z jakiego szlachetnego kruszcu jest zbudowany :).

 

Pozdrawiam,

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak wchodził nowy Wrangler JL z silnikiem 2.0 turbo stawiałem naiwnie, że będzie tańszy od JK z silnikiem 3.6 ltr.
No i jakże się myliłem.
On po prostu "mniej" podrożał..

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
W dniu 21.01.2019 o 23:40, ura_bus napisał:

Jak znam realia to ceny w PL wzrosną (tak z 30%)

Pańska propozycja ma wprawdzie swój ( ekonomiczny ) urok, ale jednak z niej nie skorzystamy :)

W dniu 21.01.2019 o 23:40, ura_bus napisał:

gawiedzi "się wytłumaczy", że bez umowy mogły wzrosnąć o 60%

Ponieważ nie traktujemy naszych klientów jako "gawiedzi", lecz jako grono bardzo sympatycznych, inteligentnych osób takie "tłumaczenie" w naszych relacjach wzajemnych nie wchodzi w grę.

W dniu 21.01.2019 o 19:48, eddie_gt4 napisał:

Sz.Dyrekcjo, witam w Nowym Roku, wszystkiego najlepszego!

  Również wszystkiego najlepszego w tym ( już nie tak nowym ) roku.

W dniu 21.01.2019 o 19:48, eddie_gt4 napisał:

Czy wiadomo juz, jak powyzsza umowa, niedlugo wchodzaca w zycie, wplynie na ceny samochodow Subaru, produkowanych w JPN i sprzedawanych w UE?

Nie ma żadnego wpływu. Cła do UE spadają o 1,2%. Podział jest partnerski, więc faktycznie ( uwzględniając całość kosztów związanych z importem etc.) nie ma to bezpośredniego wpływu na ceny detaliczne.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "szum medialny", rokujacy spadek cen o ~10% nie ma uzsadnienia? Szkoda :(

 

W kazdym badz razie dziekuje za odp.

 

 

edit: oczywiscie len mi bylo czytac sama umowe :blush:

 

http://theconversation.com/eu-japan-trade-deal-comes-into-force-to-create-worlds-biggest-trade-zone-110729

 

obecnie clo unijne jest 10%, ma byc zerowe, ale dopiero po 8 latach (czyli na realny spadek cen trzeba troszke poczekac - choc z innej strony, auta drozeja z roku na rok, realnie pieniadz tez ciagle traci na wartosci, wiec my, jako konsumenci, chyba nigdy tak i nie odczujemy tego zniesienia cla, a wygraja tylko producenci / sprzedawcy aut)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dyrekcja napisał:
W dniu 21.01.2019 o 19:48, eddie_gt4 napisał:

Czy wiadomo juz, jak powyzsza umowa, niedlugo wchodzaca w zycie, wplynie na ceny samochodow Subaru, produkowanych w JPN i sprzedawanych w UE?

Nie ma żadnego wpływu. Cła do UE spadają o 1,2%. Podział jest partnerski, więc faktycznie ( uwzględniając całość kosztów związanych z importem etc.) nie ma to bezpośredniego wpływu na ceny detaliczne.

 

8 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Ponieważ nie traktujemy naszych klientów jako "gawiedzi", lecz jako grono bardzo sympatycznych, inteligentnych osób takie "tłumaczenie" w naszych relacjach wzajemnych nie wchodzi w grę.

Hm... 

A jednak nie jestem zaskoczony Państwa konstatacją. Cła spadły o skromniutkie 1,2% więc nie ma to bezpośredniego wpływu na ceny. Można przypuszczać, że gdyby wzrosły o taki sam odsetek miały by zapewne bardzo bezpośredni wpływ - szczególnie dla klientów.

Tym niemniej dziękuję za szczerość i otwarte przyznanie, że "partnerski podział"  nie obejmuje klientów.

Pozdrowienia,

    

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
12 godzin temu, ura_bus napisał:

Można przypuszczać, że gdyby wzrosły o taki sam odsetek miały by zapewne bardzo bezpośredni wpływ - szczególnie dla klientów.

Oczywiście może Pan snuć dowolne przypuszczenia. Doświadczenie z przeszłości, gdy akcyza na samochody o pojemności silników powyżej 2.0l wzrosła z 13,6% na 18,6% wskazują jednak na coś innego.

 

12 godzin temu, ura_bus napisał:

Tym niemniej dziękuję za szczerość i otwarte przyznanie, że "partnerski podział"  nie obejmuje klientów.

Cóż, każdy inaczej rozumie słowo partnerstwo. Dla mnie osobiście partnerstwo nie jest definiowane obniżką ceny o 0,25% ( producent / importer / dealer / klient ). Jako partnerstwo rozumiem np. dbałość o bezpieczeństwo naszych klientów ( szkolenia w SJS, system ISR , akcja zima itd), bezpośrednia z nimi komunikacja (na finansowanym przez nas) Forum, wspólne przeżycia na Zlocie Plejad czy podczas Subariad.

Ale, jak powiedziałem, każdy ma prawo sam określać co dla niego oznacza partnerstwo - dla wielu ludzi to istotnie tylko ( nawet niewielkie ) pieniądze.

 

Pozdrowienia   

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2019 o 11:50, Dyrekcja napisał:

(na finansowanym przez nas) Forum

Jestem niewymownie wdzięczny za tą niewątpliwą łaskę i szczodrość.

W dniu 1.02.2019 o 11:50, Dyrekcja napisał:

dla wielu ludzi to istotnie tylko ( nawet niewielkie ) pieniądze. 

Nie zna mnie Pan więc nie może wiedzieć co jest dla mnie istotne. Wycieczki personalne proszę zachować dla siebie.

 

Pozdrawiam,

 

  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 2.02.2019 o 23:14, ura_bus napisał:

Wycieczki personalne proszę zachować dla siebie.

Obawiam się, że nie rozumiem. Napisałem, że

W dniu 1.02.2019 o 11:50, Dyrekcja napisał:

(Partnerstwo) ... dla wielu ludzi to istotnie tylko ( nawet niewielkie ) pieniądze

Jeżeli poczuł się Pan urażony, to bardzo mi przykro. Ale zwracam uwagę, że sformułowanie jest bardzo ogólne i na to, że odniósł je Pan - wbrew intencjom - do siebie nie mam wpływu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

i na to, że odniósł je Pan - wbrew intencjom - do siebie nie mam wpływu.

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź. Intencje są dla mnie istotne więc to kończy moją aktywność w tym wątku.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 31.01.2019 o 14:05, eddie_gt4 napisał:

obecnie clo unijne jest 10%, ma byc zerowe, ale dopiero po 8 latach (czyli na realny spadek cen trzeba troszke poczekac

No nie mogłem się powstrzymać :).

Nie trzeba czekać. Miesiąc, dwa i załatwione:

Wycena ASO z dnia 20/02/2019r.

10103AC870 BLOK SILNIKA STI06 FIG- 1,  7 750,11 netto , 9532,50  brutto

Już miałem zamawiać a tutaj taka obniżka:

Wycena z ASO z dnia 26/03/2019r.

10103AC870 BLOK SILNIKA STI06 FIG- 1,  11 202,44 netto, 13779,00 brutto

 

Pozdrawiam wszystkich klientów, tzn. partnerów SIP. 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
19 godzin temu, ura_bus napisał:

Nie trzeba czekać. Miesiąc, dwa i załatwione

Była awaria systemu i przez pewien czas ceny wariowały - nawet jeżeli wina nie leży po naszej stronie, to bardzo serdecznie przepraszam. W międzyczasie problem zasadniczy ( systemowy ) jest rozwiązany, lecz dopiero w najbliższych dniach będziemy mieli ten bałagan posprzątany.

Przy okazji - tytuł wątku nie ma wpływu na cła części.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Była awaria systemu i przez pewien czas ceny wariowały

 

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

W międzyczasie problem zasadniczy ( systemowy ) jest rozwiązany, lecz dopiero w najbliższych dniach będziemy mieli ten bałagan posprzątany.

Czy to oznacza, że przytoczona przeze mnie cena short block`u z dnia 26/03/2019 powróci wkrótce do ceny z dnia 20/02/2019? 

Uprzejmie proszę o odpowiedź, bo jeżeli tak to wstrzymam się ze "ściąganiem" short block`u ze Stanów.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
8 godzin temu, ura_bus napisał:

Czy to oznacza, że przytoczona przeze mnie cena short block`u z dnia 26/03/2019 powróci wkrótce do ceny z dnia 20/02/2019?

Nie jestem pewny, czy wróci dokładnie do poprzedniej ceny ( nie wchodząc w szczegóły - cały proces porządkowania systemu jest nieco skomplikowany ), być może niektóre pozycje będziemy musieli sterować "manualnie". Sugeruję zaczekać.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Zaczekam. Tylko nie wiem jak długo przyjdzie mi czekać. Czy ASO mają od Państwa informację, że trwa proces porządkowania systemu i w momencie jego zakończenia zostaną o tym poinformowane? 

Nie chcę nadwyrężać Państwa cierpliwości i tą nieco okrężną drogą pozyskiwać informacje o cenie części, które chciałbym zakupić i czy są one prawidłowe i zgodne z Państwa decyzjami czy może są przypadkową anomalią systemu.

 

Pozdrawiam,

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
17 godzin temu, ura_bus napisał:

Czy ASO mają od Państwa informację, że trwa proces porządkowania systemu i w momencie jego zakończenia zostaną o tym poinformowane?

Tak. Problem polega na tym, że zawirowanie wystąpiły nie w naszym systemie, lecz w zewnętrznym ( z którym nasz jest powiązany ). Stąd niestety nie jestem w tym momencie jeszcze w stanie określić dokładnie terminu rozwiązania problemu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...