Skocz do zawartości

Trzeszczenie skórzanych foteli


art5525

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Koledzy, mam pewien dość denerwujący problem z trzeszczeniem wydobywającym się z przednich foteli. Fotele skórzane, boczne części siedziska, tam gdzie jest obudowa z plastyku z suwakami do regulacji fotela. Plastyk dotyka do skóry, a my siedząc na fotelu powodujemy obcieranie bocznej części fotela o ten plastyk. Wsadziłem kawałek materiału pomiędzy te elementy i przestało hałasować. Wychodzi na to że materiał użyty do boczka fotela - raczej to nie jest skóra, jest za twardy i dla tego trzeszczy. Dodam, że użycie kremów do skór nie pomaga na długo. Na fotelu pasażera jest tak samo. I teraz pytanie, czy ktoś wie jak zdjąć te boczne plastykowe osłony foteli? Czy trzeba zdemontować cały fotel?

Czy ktoś zauważył u siebie podobny efekt? Chciałbym zdemontować osłony i je ładnie podkleić jakimś materiałem. Może ktoś ma jakieś rysunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też fotele skrzypią ale nie irytuje mnie to na tyle, żeby coś próbować z tym zrobić :)

Liczę jednak po cichu na to, że Wymyślisz na to jakiś patent, który będę mógł wdrożyć ;)

Edytowane przez Michał Krupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, art5525 napisał:

Chciałbym zdemontować osłony i je ładnie podkleić jakimś materiałem. Może ktoś ma jakieś rysunki?

Nie bardzo wiadomo, o jaki samochód Ci chodzi (rocznik), ale może będzie tak samo, jak w wersji USA:

https://parts.subaru.com/a/Subaru_2015_Crosstrek-Limited-20L-5MT/_54103_6025166/FRONT-SEAT-SLIDE-RAIL--HINGELIFTER/G33-640-03.html

https://parts.subaru.com/a/Subaru_2015_Crosstrek-Limited-20L-5MT/_54103_6025171/FRONT-SEAT-SLIDE-RAIL--HINGESTANDARD/G33-640-04.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym temacie przy pomocy ostrego noża i ostrożności przy pracy skorygowałem kształt plastików - teraz nie dotykają do skóry i nic nie trzeszczy

i nie trzeba wyciągać foteli ani demontować plastików

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kambol napisał:

xv z 2018r. Dzięki za schematy. Zastanawiam się jak zdjąć suwaki od regulacji fotela tak aby nic nie urwać? Z drugiej strony jak czytam info iż kolega nożem skorygował plastyk to pełen szacun za odwagę :)

No i raczej nie chodzi tutaj o naszą wagę. Coś źle zostało zaprojektowane lub skóra jest do bani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady z tą odwagą!

Inna sprawa, że ja to  robiłem w outbacku - boczny plastik na dole fotela (z przyciskami do regulacji) zachodzi na przód fotela, i tam ocierał o skórę fotela.

Próby podkładania filcu nie sprawdzały się, więc lekko odgiąłem ten plastik i nożem skorygowałem kształt

I teraz jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 09:11, Michał Krupa napisał:

U mnie też fotele skrzypią ale nie irytuje mnie to na tyle, żeby coś próbować z tym zrobić :)

Liczę jednak po cichu na to, że Wymyślisz na to jakiś patent, który będę mógł wdrożyć ;)

Już zrobione. Potrzebujemy: skalpel, wężyk igielitowy fi4 lub 5 o długości ok 1mb, drugą parę rąk, szczypce płaskie wąskie.

Wężyk należy przeciąć, starać się zrobić to w miarę równo. Do tego potrzebujemy drugiej pary rąk która będzie naciągać wężyk. My trzymamy wężyk po przez szczypce (łapiemy od środka za jedną część wężyka), tniemy skalpelem. Ja zrobiłem na obu przednich fotelach. Może nie wygląda to za ładnie, ale jest dużo bardziej estetyczne niż pasek materiału, który miałem do tej pory i co najważniejsze jest cisza, nic nie trzeszczy. :thumbup:

Można poszukać czarnego wężyka, ważne aby ścianka była możliwie cienka i najlepiej aby był silikonowy (będzie bardziej miękki i lepiej się ułoży). Na razie mam tak, może jak przy okazji gdzieś znajdę inny to wymienię. To jest dość duże zbliżenie na aparacie, w realu wygląda dużo lepiej. 

 

20190121_134831[1].jpg

Edytowane przez art5525
  • Super! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...