Skocz do zawartości

Poliuretanowe tuleje zawieszenia do legacy IV H6


Dzixd

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że będę ściągał całe zawieszenie tylne i przednie to chciałem dowiedzieć się czy ktoś wymieniał wszystkie tuleje na poliuretany.
Jak to ma się do komfortu podróżowania i zachowania auta na drodze. Lubię czasem jeździć dynamicznie :whistle:

Interesują mnie czerwone czyli twardość podobno zbliżona do tulei gumowych.

planuję wymienić komplet, żeby mieć spokój na potem. :roll:
znalazłem na necie komplety na przód i tył strongflex.

kosztowo wychodzi nawet trochę taniej niż podobne zestawy gumowych z aledrogo. :idea:
 
proszę o opinie za/przeciw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z zamontowanymi przez poprzedniego właściciela w przednim wahaczu, wyleciały przy pierwszej wizycie w MTS. Były po prostu luźne, ale też nie wiem po jakim przebiegu. Teraz zamontowali mi poli w dyfrze i też idą do kosza po 10tyś km i wpadają oem, bo też są luźne. Podsumowując, ja dobrych doświadczeń nie mam, w MTS też odradzają poli.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem i zostałem sprowadzony na ziemię. Argumentacją było to, że Subaru i tak jest już sztywne, a na tor i tak się nie wybieram. Druga sprawa, że właśnie mogą być luźne i trzecia, że usztywniając zawias poliuretanem przenosimy więcej drgań na stałe elementy zawieszenia co może odbić się na ich trwałości. Szczególnie na drogach, które są wyboiste. No i wcale tak często się tych tulejek gumowych nie wymienia. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hopsa do góry. Proszę o jak najwięcej opinii użytkowników i mechaników.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobię eksperyment i założę do siostrzanego gacka z 1996 poli na tył. Sprawdzę jaką różnica będzie

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie u mechanika zaproponowano włąśnie poli (droższe, ale wytrzymalsze) na wymianę silentblocków za dyfrem, ale podszedłem sceptycznie, bo Subaryna i tak juz jest twarda, także jak będzie twardziej, to pomimo 250 kuni po polskich drogach będę jeździł 40 km/h żeby zębów nie powybijać :mrgreen: Więc ja jak będę wymieniał to raczej na gumowe, tym bardziej patrząc po poprzednikach, nie mieli Koledzy pozytywnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...