Skocz do zawartości

Mała tablica rejestracyjna


Podwys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bloba wrx i zastanawiam się nad zmianą tablicy rejestracyjnej na małą. W internecie ostatnio zrobił się szum o karaniu za montowanie ich na samochodach do tego nie przeznaczonych, czy ktoś wie jak to się ma do imprezy (gdzie teoretycznie mocowanie na przednim zderzaku jest pod małą tablicę)? Czy ktoś z Was ma może taką zamontowaną i miał jakies problemy lub ma z tym związane doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że te małe tablice są z d...py. Kiedy mówiło się o tym, że trwają prace legislacyjne nad tymi tablicami, cieszyłem się, bo w swoim aucie, w przednim zderzaku nie mam miejsca na standardową  tablicę. Myślałem, że te nowe tablice będą standardowe, tylko ze względu na inne wymiary znaki będą napisane mniejszą czcionką.  Kiedy zobaczyłem je zobaczyłem, stwierdziłem że jednak wezmę zwykłe tj. jedna tablica standardowa, druga dwurzedowa ( kwadratowa ). Z tyłu mam miejsce na standardową tablicę, z przodu zamierzam zamontować kwadratową. Problem w tym, że według polskiego prawa tablica kwadratowa może być tylko z tyłu ( chyba, że przy okazji prac nad małymi tablicami, coś się w tym względzie zmieniło ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
38 minut temu, ewemarkam napisał:

Bzdurny pomysł z tymi tablicami.

 

one były przewidziane do samochodów z rynku US, gdzie miejsce na tablicę, zazwyczaj tylną jest bardzo okrojone. Ale wielu Januszów mimo że mają miejsce na tablice w normalnym rozmiarze, to znaleźli sobie sposób na "indywidualke", podając nieprawdę podczas rejestracji samochodu. Ja to się w sumie dziwie urzędnikom z WK, że jak ktoś rejestruje coś typowo z EU np. Golfa czy Passata i żąda wydania małych tablic, to nie skierują go na badania, żeby diagnosta stwierdził czy faktycznie nie ma miejsca na duże tablice.

W rodzinie mamy Zetkę i za cholerę nie ma nawet pomysłu żeby wymieniać dużą kwadratową tablice na te małe, bo one wyglądają żle.

80484053_2183252858636564_2134223348790460416_na.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

one były przewidziane do samochodów z rynku US, gdzie miejsce na tablicę, zazwyczaj tylną jest bardzo okrojone. Ale wielu Januszów mimo że mają miejsce na tablice w normalnym rozmiarze, to znaleźli sobie sposób na "indywidualke", podając nieprawdę podczas rejestracji samochodu. Ja to się w sumie dziwie urzędnikom z WK, że jak ktoś rejestruje coś typowo z EU np. Golfa czy Passata i żąda wydania małych tablic, to nie skierują go na badania, żeby diagnosta stwierdził czy faktycznie nie ma miejsca na duże tablice.

W rodzinie mamy Zetkę i za cholerę nie ma nawet pomysłu żeby wymieniać dużą kwadratową tablice na te małe, bo one wyglądają żle.

80484053_2183252858636564_2134223348790460416_na.thumb.jpg.f43848d1cb991c9ab494a435e1ee0f2d.jpg

Wiem dlaczego zostały one wprowadzone

Tylko właśnie wygląda to tak jak piszesz. Teraz zauważyłem że raz już w tym temacie się wypowiedziałem  

A "zetka" z USA fajna, pewnie automat i przynajmniej nie pognita

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mnie ostatnio zastanawiały te tablice bo widziałem sporo aut z takim dziwnym krótkim numerkiem. Ale co mnie bardziej zastanawia... Wcześniej tyle ich nie było w moim mieście, nagle jakoś wysyp się zrobił i nie są to stare auta. Myślałem w pierwszej chwili, że może się numery pokończyły w urzędzie i teraz takie cuda wydają. Ale chyba jednak się mylę i to jest zwykłe januszowanie zamiast zapłacić jak człowiek za indywidualkę skoro chce się tak wyróżniać na tle innych. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...