Jump to content

Impreza WRX my03 odpalanie na zimnym i ciepłym silniku

templar79
 Share

Recommended Posts

Tak jak pisałem w poprzednim poście, jestem właścicielem wrx-a my03 od niedawna i jeszcze się nie znam... 

Mam pytanie czy to normalne: mój wrx na zimnym silniku pali na dotyk, dosłownie, przekręcam kluczyk rozrusznik obróci raz (subiektywnie patrząc) i silnik zaskakuje wchodzi na około 2000 rpm i sobie spokojnie pracuje, a na rozgrzanym silniku rozrusznik musi zakręcić tak ze trzy razy (subiektywnie) no i jak zaskoczy to schodzi na poniżej 1000 rpm. 

Od razu dodam sprostowanie, żeby nie było że się czepiam nie uważam że jest jakoś źle myślę że pali bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Jedynie ciekawi mnie kwestia tego czy to normalne w subarakach że na zimnym pali lepiej niż na ciepłym ? 

Normalne.
Zeby odpalic silnik, potrzebna jest kompresja, zimne powietrze ma wieksza gestosc i ukl. korbowo tlokowy ma mniej roboty niz na cieplym silniku, gdzie powietrze jest rozrzedzone.
Co do teorii to pewnie masz rację, ale jeździłem wcześniej fordem, audi, oplem, alfą, volvo .. i wcześniej raczej bym powiedział że ciepłe auto lepiej paliło.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ja mam GT-ka MY99 i też poruszałem ten temat, bo mam podobnie i mnie nurtował - dostałem odpowiedź TTTM.

Edited by dominikon