Skocz do zawartości

Impreza WRX my03 odpalanie na zimnym i ciepłym silniku


templar79

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem w poprzednim poście, jestem właścicielem wrx-a my03 od niedawna i jeszcze się nie znam... 

Mam pytanie czy to normalne: mój wrx na zimnym silniku pali na dotyk, dosłownie, przekręcam kluczyk rozrusznik obróci raz (subiektywnie patrząc) i silnik zaskakuje wchodzi na około 2000 rpm i sobie spokojnie pracuje, a na rozgrzanym silniku rozrusznik musi zakręcić tak ze trzy razy (subiektywnie) no i jak zaskoczy to schodzi na poniżej 1000 rpm. 

Od razu dodam sprostowanie, żeby nie było że się czepiam nie uważam że jest jakoś źle myślę że pali bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Jedynie ciekawi mnie kwestia tego czy to normalne w subarakach że na zimnym pali lepiej niż na ciepłym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne.
Zeby odpalic silnik, potrzebna jest kompresja, zimne powietrze ma wieksza gestosc i ukl. korbowo tlokowy ma mniej roboty niz na cieplym silniku, gdzie powietrze jest rozrzedzone.
Co do teorii to pewnie masz rację, ale jeździłem wcześniej fordem, audi, oplem, alfą, volvo .. i wcześniej raczej bym powiedział że ciepłe auto lepiej paliło.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...