Skocz do zawartości

Legacy GT 2010 265KM - pomóżcie kipić!!!


kuba911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Subarowiczów!!!

 

Nie będę się  dzisiaj dużo rozpisywał, bo nie mam nad czym (jeszcze). Chce kupić takie coś - https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-gt-4x4-2-5-dohc-turbo-265-salon-pl-fv-23-ID6BCwQk.html#51eafd9593

 

Będę wdzięczny za informacje (porady, podpowiedzi) na co zwrócić uwage przy zakupie, aby nie narazić się na niepotrzebne koszta. Jeżeli chodzi o samą konfigurację, spalanie itd., to jestem świadom, że nie jest to najoszczędniejsza opcja na świecie, ale hybryda z 12018/2017 roku w moim przypadku nie wchodzi w grę. Dla mnie na pierwszym miejscu liczy się charakter auta, potem standardowe koszta, dalej awaryjnośc ... ;) Dodam, że zaliczyłem już Alfę 156 (którą dobrze wspominam), a teraz śmigam Accordem VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5T jak jeździ jest cudowne :D Jak się posypie to już gorzej :( Poczytaj na forum o tym silniku, dowiesz się jakie są koszty ewentualnych napraw. Nie żebym odradzał, po prostu należałoby mieć świadomość. Pozdrawiam!

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był podobny temat:

Ja w moim poście wrzuciłem jeszcze link do kilku starszych tematów z informacjami o tym modelu. Jeśli jeszcze masz jakieś pytania to pisz. Kluczowe sprawy to silnik i skrzynia. W przypadku silnika to możesz zapytać się ile oleju bierze, przejrzeć historię serwisów i napraw. Ja zrobiłem test szczelności przed zakupem. Można jeszcze zrobić pomiar kompresji. Chociaż doczytałem na tym forum, że te rzeczy nie dają 100% odpowiedzi czy z pierścieniami, zaworami i tłokami wszystko jest ok. Można też zrobić test CO2.

Co do skrzynii to warto się przejechać i sprawdzić czy w trybie D i M skrzynia zmienia biegi bez problemu i bez szarpnięć itd Być może jest jeszcze jakaś diagnostyka specyficzna dla skrzynii.  

Pewnie bardziej doświadczeni użytkownicy/mechanicy coś dodadzą w tym temacie.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...