Jump to content

Prośba o poradę z doborem turbo

Żeton
 Share

Recommended Posts

Hej.

Chciałbym się poradzić mózgów forumowych odnośnie doboru turbiny do mojego auta. Buduje silnik stroke na tłokach mahle 2.2. Dowiedziałem się od Pierre K. Iż zamówiona przeze mnie turbinka vf43 będzie za duża i będzie spory lag. Co radzicie w tym wypadku ? 

Zależy mi na elastyczności i niezłym dole. Moc będzie max w granicy 280-290 ps ze względu na skrzynie 5tke. Wtryski OEM 440cc.

Hybryda td04-19t? Jeśli tak to gdzie ? Ma ktoś takie turbo ? Jak to pracuje ? Może td05 ? 

Help!

Poznań sprzedaje turbiny td04 hybrydy ale NOWE i właśnie stroją do mocy 300 ps na luzie ponoć. Tylko że 19t 

Edited by Żeton

to też mówię, że nie wykorzystasz potencjału silnika, na td04 hybrydowym zrobisz okolice 300-320, na td05 18g ~370, z tym że później wstanie co jest podobno bezpieczniejsze dla panewek. korb

Edited by mly96

Ale plany są jedynie na 280-290 ps, ze względu na skrzynię. Ma być to w miarę niewysilony motor ciasno spasowany.  Rozważałem remont serii, lecz koszt niewiele większy strokera, zawsze lepszy dół i większa wytrzymałość na trackdaye. Jednak skrzynia 5MT ogranicza póki co, dlatego chciałbym jedynie zdrowe 280-290 PS i teraz kwestia co potrzebuje a czego nie potrzebuję.

Wg powyższego:

440 cc OEM - ponoć starczą spokojnie do takich mocy.

pompa walbro

turbo ( kupiłem vf43 z sti gd, lecz własnie negocjuję anulowanie transakcji ) - i za nią coś innego do max 300 ps

ic max z WRX - głównie auto cywilne, tor 3-5 x do roku

dp i cp i bb przelot 2,5"

nie wiem co z uppipe i kolektorem, ale raczej oem

Edited by Żeton

Z twojej wypowiedzi wnioskuję że to Piotr podpowiedział Ci hybrydę TD04, a gość się zna jak mało kto. Zapytaj go jeszcze o IC od WRX-a, bo przy mocy 290 nie wyda w ciepłe dni. Jeżeli, to Piotr będzie stroić auto, to podpowie Ci co masz zrobić. 

• 2 weeks later...

Olać skrzynie :P

BIerz TD04 hybryde i wąski uppipe ;)

Chyba że tylko długie tory i trackdaye to TD05 lepiej się sprawdzi bo i tak kręcisz auto wysoko, za to TD04 lepsze na daily i bardziej uniwersalne

Taka moja opinia