Skocz do zawartości

kamera cofania w subaru tribeca


Gokon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam seryjną kamere cofania w tribece (oznaczenie 86267xa01a) kamerka jest juz porysowana, jest ogólnie słabej jakości, dość ciemna - chciałbym ją wymienić i mam w związku z tym kilka pytań na które nie moge znaleźć odpowiedzi:

- wtyczka oryginalna ma 4 piny, czy ma ktoś z was opis tych piów, ostatnie zdjęcie z aukcji z linka (ebay.com/p/Subaru-OEM-06-07-B9-Tribeca-Parking-Aid-camera-86267XA01A/1711298490?iid=283073269317)

- gdzie podłącza się kamerkę? po zdjęciach radia nie widzę takiego wejścia chyba ze jest to zintegrowane z cała wtyczka? może jest gdzieś za wyświetlaczem komutera co wyświetla obraz z kamerki?

- jaki jest system obrazu (PAL, NTSC? tribeka jest w wersji US, domyslam się że NTSC)

Wcześniej w legacy miałem radio 2 din pionnera i nie było żadnego problemu, były opcje polaryzacji i ogólnie ustawień, obraz bdb jakości, w nocy bardzo jasny a w tribece rozczarowanie... zastanawiam się też czy zbyt ciemny obraz nie jest efektem wyświetlacza ale nie mam ochoty bawić się w przeróbki i go wycinać.

Dzięki.

Edytowane przez Gokon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem, mam rozjaśnione zegary, w ustawieniu panelu też na max i przy światłach dziennych i mijania. Dziś jak włączyłem światła mijania i wrzuciłem wsteczny to ekran praktycznie czarny, nie jest jeszcze tak zimno żeby działy się jakieś zaskakujące rzeczy więc myślę że po prostu kamerka się "zużyła", pomijam że mam ją trochę porysowaną. Więc jestem zdecydowany zmienić, dziękuje za schemat lecz jestem w elektroniką na poziomie żółty czincz do 

żółtego a jack do jacka. W legacy kupiłem dobrą kamerkę za ok 350zł i sprawa była prosta przy podłączeniu do radia pioneera, tu chciałbym to podłączyć do fabrycznego i problem który widzę to własnie w tej wtyczce oraz obawiam się jakiś ukrytych wynalazków w wersji US. Staram się przygotować i pozbierać wiedzę nim się do tego zabiorę i wydam 350zł =]

Schemat przeanalizuje choć bardzo pomocna byłaby dla mnie informacja który pin jest od czego.

Dzięki.

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
5 godzin temu, Qdlaty napisał:

I jak z tą kamerka? U mnie po wrzuceniu D coś tam obraz chce wyświetlić ale po 2-3 sekundach robi się cały czarny. Podobno poprzedni właściciel miał malowana klapę ale po wszystkiemu chwilę działała .. 

 

 

U mnie było podobnie, po wrzuceniu R coś jakby się chciało załączyć i czarny ekran. Myślałem zakładać jakąś uniwersalną kamerkę, ale rozebrałem oryginalną, niczego tam nie znalazłem, nie było oznak korozji, widocznie coś nie łączyło wewnątrz, po poskładaniu wszystkiego do kupy działa jak trzeba.

94220716_3838399572899864_6135837506525986816_n.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Qdlaty napisał:

Dotarłem to niej. Ale są tak skorodowane te główne śruby co ją trzymają że poległem... 

 

u mnie też były skorodowane, to je rozwierciłem, dwie udało mi się później wykręcić łapiąc za resztki szczypcami. Całość poskładałem na uszczelniaczu poliuretanowym i jak do tej pory jest OK

 

94426549_1416903011815823_6123199114285940736_n.thumb.jpg.573bbe6adb2b45bf3d5c707fa9b3ec0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A więc u mnie kamera jak pisałem była padnięta całkiem. Kupiłem inna(tanią) i połączyłem z oryginalną wtyczką. Kupiłem kamerkę w ramce -45 zł ale wymontowalem ją z ramki i przykrecilem na tej listwie na której jest podświetlenie rejestracji. Kable połączyłem jak na foto. Obraz zadawalajacy choć nie wiem jaki był z oryginalnej kamerki. 

Zasilanie w ori wtyczce ma kolor żółty, oplot to masa i biały to sygnał do wyświetlacza. 

IMG_20200606_122222.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...