Jump to content
subleo

Bezpieczeństwo Subaru

Recommended Posts

To nie będzie pytanie, a bardziej sugestia/opinia klienta. Mianowicie, w wątku dotyczącym Outbacka, forumowicz podpiął ofertę czeskiego Subaru. Zerknąłem na cennnik, w którym szczególnie zwróciły moją uwagę loga "Euro NCAP", "IIHS Top Safety", "JNCAP". W dekadzie post-prawdy, gdy każdy w Internecie może wymyślać i pisać co dusza zapragnie (albo co zapragnie finansujący) zwracam szczególną uwagę na rzetelne i wiarygodne informacje. I nie piszę tutaj o testach prasowych, lecz o zestandaryzowanych testach, najlepiej przeprowadzanych przez niezależną organizację, jak np. IIHS. To dla mnie ma wartość.

Przeglądnąłem stronę SIP i ... nie doszukałem się tych informacji. Może nie przegrzebałem oferty wzdłuż i wszerz, ale chyba nie to chodzi, bo takie informacje powinny być łatwo dostępne.

Subaru zdobywa wiele wyróżnień w zakersie bezpieczeństwa. Czy nie warto się tych pochwalić? Drobne loga, a "robią robotę".

Screenshot from 2019-01-13 11-37-04.png

• Upvote 3

Jeżeli chodzi o kwestie "bezpieczeństwa" traktujemy ją szerzej (filary bezpieczeństwa Subaru) niż crash-testy. Stąd trochę bardziej kompleksowo podchodzimy do tematu -> zapraszam zatem na subaru.pl, a dokładniej tutaj:

image.png.69e23e19eaef3e9c9757d15c7a72353b.png

a na stronie, która się wczyta (https://bezpieczne.subaru.pl/) zapoznaj się proszę z treściami. Będę wdzięczny za wnioski, odczucia i sugestie co do treści.

Odnosząc się do samych znaków i cytowania np. IIHS / TSP /JNCAP to są z tym dwa problemy. Mimo, iż kwestii bezpieczeństwa, pryncypia są takie same w specyfikacji pojazdów US czy JDM co EU to jednak jest trochę różnic, które nie pozwalają nam swobodnie cytować wyników w przekazie marketingowym (podobnie ma się kwestia do wykorzystywania logo).

Uwaga jednak przyjęta :)  Dziękuję :thumbup: Przekażę do osoby aktualizującej stronę i spróbujemy coś w temacie ENCAP podziałać.