Skocz do zawartości

Koszty utrzymania subaru +5lat


Karenz

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy kupowałem forestera myślałem że będzie to samochód na +10 lat , rozglądam się powoli po znajomych hurtowniach za częściami i wygląda to bardzo marnie. Zacząłem zastanawiać się na odsprzedażą samochodu z powodu potencjalnych dużych problemów eksploatacyjnych po okresie gwarancji. Chciał bym jednak aby wypowiedzieli się właściciele najlepiej foresterów SH co do typowych problemów. Nie interesują mnie empiryczne stwierdzenia " mam nic się nie psuje " ale konkrety 

tłumik środkowy - kupiony w inter carsie 1000 zł na zamówienie 

W kręgu moich zainteresować leżą wszystkie elementy które psuja się w normalnej eksploatacji czyli:

układ wydechowy w szczególności tłumiki, wieszaki 

układ zawieszenia w szczególności amortyzatory (których nie ma w żadnej hurtowni )

układ chłodzenia w szczelności termostat , pompa wody

osprzęt silnika: przepływka , czujnik temperatury, czujnik prędkości , czujnik wału korbowego 

układ przeniesienia napędu w szczególności przeguby , menżety 

 

Planuje wszystkich napraw dokonywać sam już oswoiłem się z myślą że części nie będą dostępne od ręki ale zaczynam obawiać się że ich w ogóle nie będzie. Oferta następnego modelu nie nastają wizją rosnącą popularnością marki dlatego trzeba zrobić rachunek i coś postanowić. Zakładam że z dużymi naprawami będę udawał się do serwisów zewnętrznych (oczywiście autoryzowanych ) ale nie będę przecież jechał wymieniać jakieś pierdoły.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie forek ale XV ale  lecie mu już 5 rok. Auto kompletnie bez awaryjne. W ASO było tylko na 2 przeglądach gwarancyjnych następnie stwierdziliśmy ze nie warto tam serwisować auta gdyż poziom obsługi jest marny a ceny astronomiczne jak za wymianę 3 filterków i oleju. Biorąc pod uwagę koszt serwisowania i części - XV jest jednym z najtańszych aut pod tym względem jakie mieliśmy. Będąc na przeglądzie rejestracyjnym poprosiliśmy o dokładne sprawdzenie zawieszenia gumek tulejek oczywiście za dodatkowe $$  - wszystko sztywne i dobre.

Co do samych części - pełnego tego na rynku OEM' y i dobre zamienniki dostępne bez problemu w przyzwoitych $$ w sklepach internetowych ( nie ASO) z Łodzi czy Nowym Sączu, w sieci hurtowni IC też są. Jeżeli sam serwisujesz auto to się z Forkiem zaprzyjaźnisz. Jak coś sciagnałem manuala serwisowegow w PDF do forka sj co prawda po Angielsku ale wszystko w nim jest - mogę Ci jakoś podesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...