Skocz do zawartości

Brak kierunkowskazów, zawieszona skrzynia biegów.


Orear

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór! 
Pacjent: Legacy 2008, 4EAT
Problemy: Padł mi przekaźnik od kierunkowskazów. Po nieudanej próbie reanimacji go, kupiłem drugi taki sam. Jakiś używany, ale bez śladów uszkodzeń ani rozbierania. Podpinam... i o dziwo nic się nie dzieje. Nie reaguje, tak jakby go nie było. Przeczyściłem styki, sprawdziłem bezpieczniki, wszystko ok, a on nadal nie reaguje. Drugi problem, skrzynia blokuje mi się w położeniu P, w sensie, nie puszcza zabezpieczenie podczas wciśnięcia pedału hamulca. Element przy pedale został zdemontowany i przeczyszczony, było w nim trochę syfu, ale po kilku dniach problem znów powrócił. Wożę sobie śrubokręt i wciskam magiczny przełącznik wewnątrz skrzyni, ale jednak wolałbym, żeby to działało jak trzeba. Jakieś pomysły co zrobić zanim zawiozę auto do elektryka? Wolałbym żeby on nie szukał po omacku tylko wolałbym naświetlić mu możliwe przyczyny występowania problemów wyżej opisanych.  Niestety obecne położenie auta powoduje, że nie mam jak sam tam grzebać i rozkręcać różne rzeczy. Dodam, że problemy pojawiły się właśnie zimą, auto mam od roku i nic złego się nie działo wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy włączają się światła awaryjne?

Co do blokady wybieraka to trzeba sprawdzić czy działa włącznik an pedale hamulca, czyściłeś i pomogło więc najprawdopodobniej to jest problem.

Jeśli tak to czy jest sprawna cewka mechanizmu blokady.

Jeśli tak to sprawdzasz kabelki. Zabawa Krok po kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Farmer napisał:

Sprawdź bezpieczniki pod maską i koło kolana w kabinie. Powinieneś mieć +12V na 1 i 4 pine przerywacza. Podejrzewam brak zasilania na 4 pinie.  

Ok, sprawdzę. Być może dopiero w przyszły weekend, ale jak się dowiem co zawiniło to dam znać. 
Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...