Skocz do zawartości

Ile kosztuje wymiana zaworów w SI ??


Bartolo

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kogoś kto zajmuje się mechaniką subaru.

 

Jeżeli po uderzeniu została zniszczona rolka z lewej strony silnika i spadł pasek rozrządu to najprawdopodobniej pogniotło zawory .. prawda ?? :oops:

 

jak szacujecie koszty naprawy ??

np przyjmując że to tylko zawory

albo jakie są inne możliwości uszkodzeń ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kogoś kto zajmuje się mechaniką subaru.

 

Jeżeli po uderzeniu została zniszczona rolka z lewej strony silnika i spadł pasek rozrządu to najprawdopodobniej pogniotło zawory .. prawda ?? :oops:

 

jak szacujecie koszty naprawy ??

np przyjmując że to tylko zawory

albo jakie są inne możliwości uszkodzeń ??

 

hmmm nikt nie wie ?? :roll: a może tak szacunkowo ile ??

albo ile za rozebranie silnika i złożenie go back...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw należy zastanowić się, czy aby napewno warto zabierać się za regenerację starych głowic. Skoro zerwany został pasek rozrządu, to zawory uszkodzone zostały w obu głowicach. Czasami można kupić cały silnik po okazyjnej cenie. Mając to szczęście można zdobyć przy okazji kilka dodatkowych (zapasowych) części - tak na wszelki wypadek (zapas lub do odsprzedania, aby zmniejszyć koszty naprawy silnika). Wiedząc jak drogie są nowe oryginalne części do Subaraków sugerowana przeze mnie opcja jest chyba najbardziej opłacalna. Oczywiście nie wiem co warty był motor w twoim pojeździe. Powodzenia!

 

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nikt modelu silnika nie podał, bo przecież może być bezkolizyjny :)

 

oj nie odzywałem się właśnie jeżdżę po Polsce (obecnie siedzę w Lęborku - służbowo) :cool:

przy okazji szukam SI..

 

chodziło o Impreze z 1997 z ogłoszenia : http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2352937

 

właśnie nikt do końca jeszcze nie stwierdził czy jest to bezkolizyjny czy nie ... :razz:

 

byłbym wdzięczny :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo, ten z fotek jest nawet podwójnie kolizyjny ;)

 

:oops: no to jedno widać gołym okiem

 

ja jestem uparty drań, i czepiłem się tej sztuki.. czyli z silnika też klopsik ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...