Jump to content

Ile może brać oleju GC

miki_mi2
 Share

Recommended Posts

@miki_mi2 i to chyba jest najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie :D.

Teorii są tysiące. Od tego, że nie ma brać w ogóle, poprzez 100ml/10000km do 1l/10000km (albo i więcej). Niektórzy powołują się na instrukcje, manuale serwisowe itd.

Jeśli zadajesz to pytanie to zakładam, że zaczyna Cię to męczyć, czyli chyba bierze za dużo ? :)

Popatrz na to od strony czysto finansowej - ile wydajesz na dolewki oleju vs. ile wydasz na remont :)
Osobiście mam w garażu bańkę 4L (a w dłuższe trasy, np. Subariady, zabieram ze sobą). Jeśli kiedyś taka jedna bańka nie styknie na 10000 km to zacznę się zastanawiać i martwić.
Przebieg 220k km. 

Pzdr.

4 godziny temu, MDsuperstar napisał:

@miki_mi2 i to chyba jest najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie :D.

Teorii są tysiące. Od tego, że nie ma brać w ogóle, poprzez 100ml/10000km do 1l/10000km (albo i więcej). Niektórzy powołują się na instrukcje, manuale serwisowe itd.

Jeśli zadajesz to pytanie to zakładam, że zaczyna Cię to męczyć, czyli chyba bierze za dużo ? :)

Zastanawiam się ile to jest "za dużo" ;) 

37 minut temu, cybel napisał:

Jeśli autko zaczyna brać olej na poziomie 1,5-2 litry oleju na 1tys.km,przy spokojnej cywilnej jeździe,to znaczy,że zbierać trzeba kasę na remont silnika.;)

Tutaj juz chyba troche przesada, 2 litry oleju na 1 tys km? Hehe. Wydaje mi sie ze jak bierze 1l na tys przy normalnej jezdzie to juz zdecydowanie czas na remont. 

• Upvote 1

Z życiowego doświadczenia, uważam, że granicą powinno być ok. 1l/1kkm. Powyżej to za chwile zgon. Normalnie, wolny ssak lub doładowany przy cywilnej jedzie, bierze od 50 do 500 ml/1 kkm.

Inna sprawa, że jak mawiał mój Tato, taki obtarty, typu 2l/500 km to lekko się kręci, ma lepszego kopa i mniej pali. Oczywiście to był żart.