Skocz do zawartości

Ile może brać oleju GC


miki_mi2

Rekomendowane odpowiedzi

@miki_mi2 i to chyba jest najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie :D.

Teorii są tysiące. Od tego, że nie ma brać w ogóle, poprzez 100ml/10000km do 1l/10000km (albo i więcej). Niektórzy powołują się na instrukcje, manuale serwisowe itd.

 

Jeśli zadajesz to pytanie to zakładam, że zaczyna Cię to męczyć, czyli chyba bierze za dużo ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to od strony czysto finansowej - ile wydajesz na dolewki oleju vs. ile wydasz na remont :)
Osobiście mam w garażu bańkę 4L (a w dłuższe trasy, np. Subariady, zabieram ze sobą). Jeśli kiedyś taka jedna bańka nie styknie na 10000 km to zacznę się zastanawiać i martwić.
Przebieg 220k km. 

 

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, MDsuperstar napisał:

@miki_mi2 i to chyba jest najlepsza odpowiedź na Twoje pytanie :D.

Teorii są tysiące. Od tego, że nie ma brać w ogóle, poprzez 100ml/10000km do 1l/10000km (albo i więcej). Niektórzy powołują się na instrukcje, manuale serwisowe itd.

 

Jeśli zadajesz to pytanie to zakładam, że zaczyna Cię to męczyć, czyli chyba bierze za dużo ? :)

Zastanawiam się ile to jest "za dużo" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cybel napisał:

Jeśli autko zaczyna brać olej na poziomie 1,5-2 litry oleju na 1tys.km,przy spokojnej cywilnej jeździe,to znaczy,że zbierać trzeba kasę na remont silnika.;)

Tutaj juz chyba troche przesada, 2 litry oleju na 1 tys km? Hehe. Wydaje mi sie ze jak bierze 1l na tys przy normalnej jezdzie to juz zdecydowanie czas na remont. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z życiowego doświadczenia, uważam, że granicą powinno być ok. 1l/1kkm. Powyżej to za chwile zgon. Normalnie, wolny ssak lub doładowany przy cywilnej jedzie, bierze od 50 do 500 ml/1 kkm.

Inna sprawa, że jak mawiał mój Tato, taki obtarty, typu 2l/500 km to lekko się kręci, ma lepszego kopa i mniej pali. Oczywiście to był żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...