Skocz do zawartości

Czy Diesel Boxer jest taki zły?


alvi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego Subaru. Z racji tego że samochód ma być też rodzinny to w grę wchodzi SUV albo kombi. 

 

Budżet to jakieś 18 tys. zł. 

 

Przeglądając to forum mało informacji znalazłem wśród poszukujących ten samochód z silnikiem 2.0 Diesel (Boxer), albo źle szukałem. Czy one są aż tak złe? Ma ktoś jakieś statystyki procentowo ile tak naprawdę tych samochodów miało problemy z konkretnymi sytuacjami? 

 

Przeglądając oferty widzę samochody z przebiegami 100-300 tys. km, więc chyba nie jest aż tak źle, tym bardziej że znalazłem jedną ciekawa ofertę https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-krajowy-150km-polski-salon-gotowy-do-jazdy-ID6Bz0Km.html#ad07023057 . Samochód ma mały przebieg, więc powinien jeszcze długo posłużyć. Cenę też ma atrakcyjną a znając jego bolączki mogę się odpowiednio przygotować i uniknąć usterek. 

 

Biorąc pod uwagę osiągi tego silnika, jak i poziom spalania dla samochodu 4x4 jest to dosyć ciekawy model. Jak możecie z własnego doświadczenia, proszę napiszcie, do czego się przygotować i przy jakim przebiegu samochodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym silniku napisano na forum chyba już wszystko - poszukaj. Na poważne usterki (pękający wał) cierpią zwłaszcza auta z początków produkcji (czyli interesujący Cię egzemplarz). Musisz mieć świadomość, że jeśli przydarzy Ci się demolka silnika, to za naprawę zapłacisz sporo więcej niż wynosi cena wywoławcza samochodu. Usterki zdarzały się praktycznie przy każdym przebiegu - nie było reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, alvi82 napisał:

Nie jest tak źle w statystykach. Ten ma 82500 więc przy odrobinie szczęścia jeszcze pojeździ :) 

 

Może się da potargować. Za ile warto go kupić? 

 

A chciałbyś za to auto z linku dać ok 45 tysięcy przy założeniu że auto jest warte kilkanaście tysięcy? Pewnie nie bo warte jest kilkanaście ale potencjalnie z naprawą tyle mniej więcej wyjdzie, czyli ok 45k. To, że była wada fabryczna to wszyscy tutaj wiedzą. No sorry, ale po prostu za dużo się tych aut wysypało. Ponoć od 2014 (któraś tam już wersja shortblocku...) jest ok. Ale Twoja kasa, Twoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alvi82 napisał:

Nie jest tak źle w statystykach. Ten ma 82500 więc przy odrobinie szczęścia jeszcze pojeździ :) 

 

Nie no, wolne żarty. To nie jest zła statystyka? Zła nie jest wtedy, gdy wysypuje się jeden na kilkadziesiąt. Diesel Subaru pada niemal każdy wyprodukowany przed 2011. Chcesz to kupuj, ale zarezerwuj sobie 20.000 zł na remont. Warto ??? Chyba nie. Kup lepiej już wyremontowany egzemplarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...