Skocz do zawartości

waz od chlodnicy


yosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko, wczoraj pokonalem 1100km co jakis czas stawalem (300, 500, 700, 1100 kilometrow) i sprawdzalem weze od chlodnicy, gorny jest goracy a dolny zimny, wiatrak chodzi, cieplo w aucie. Czy to mozliwe ze przy tej porze jazdy dolny waz bylby zimny? Zmierzam do tego ze jezdzac w miescie w zbiorniczku przybywa z pol litra wiecej plynu a jak zgasze auto to spowrotem sobie pobiera plyn (normalne zjawisko). Problem natomiast sie pojawia w dluzszej trasie jadac autostrada po 300 kilometrach mroga kontrolka chlodnicy, zatrzymuje sie otwieram maske i co widze? zbiorniczek wyrownawczy jest pelny a silnik pochlapany plynem.(plyn tryska ze zbiorniczka) dodam ze korek od chlodnicy jest nowy.

Pomozcie prosze Panowie,bede wdzieczny.

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaje wyższej temperatury? 

 

Mechanikiem nie jestem ale przy prawidłowo działającym układzie chłodzenia dolny wąż również powinien być gorący. Możliwe że problem leży w wadliwym termostacie lub pompie wodnej albo uszczelka poleciała 

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale miałem przypadek walniętego czujnika temperatury za wcześnie włączał wentylator zanim termostat zdarzył się otworzył ale u mnie auto się ne gotowało i nie wyrzucało płynu nawet na zamkniętym termostacie pewnie jak sie podgrzał więcej to się otwierał

silnik 2.o wolny ssak

 

prawdopodobnie masz walnięty termostat

 

jedz do mechanika niech sprawdzi korek na chłodnicy , pompa wody, termostat i przy jakiej temperaturze włącza się wiatrak czy prawidłowo tylko te elementy odpowiadają za obieg płynu jak wszystko ok to uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w Maździe 626 2.0 D Comprex,  jak się silnik dobrze rozgrzał to ciśnienie z jednego z cylindrów szło w pobliski kanalik układu chłodzenia, płyn wyrzucało do zbiornika, a później na zewnątrz.

Jeżeli jeszcze nie zaprowadziłeś do mechanika, a taka sytuacja trwa od jakiegoś dłuższego czasu, to samemu bez pomocy mechanika możesz wykręcić świece i sprawdzić, czy są tak samo wypalone, czy może któraś ma czarny nalot, bo przecież, jak ciśnienie idzie w płyn chłodniczy to i płyn powinien też wchodzić w cylinder, no chyba ze to jeszcze nie ten etap,  że jeszcze za wcześnie i szczelina jest za mała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dzis termostat i okazalo sie ze to go bolalo. Reasumując gdy auto stalo i je odpowietrzalem na poczatek silnik byl chlodzony przez tzw: maly obiekt gorny waz goracy natomiast dolny zimny a gdy temperatura wzrosnie to otwiera sie termostat  i mamy tzw:duzy obiekt chlodzenia silnika wspomagajace przez wentylatory tzn. ze gorny i dolny waz jest goracy. (roznica ciepla miedzy gornym a dolnym wezem jest nie wielka) ale w czasie jazdy to juz roznica jest ogromna!!!

Imprezka zostala na dzien dzisiejszy wyleczona zobaczymy na jak dlugo. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, yosi napisał:

Wymienilem dzis termostat i okazalo sie ze to go bolalo. Reasumując gdy auto stalo i je odpowietrzalem na poczatek silnik byl chlodzony przez tzw: maly obiekt gorny waz goracy natomiast dolny zimny a gdy temperatura wzrosnie to otwiera sie termostat  i mamy tzw:duzy obiekt chlodzenia silnika wspomagajace przez wentylatory tzn. ze gorny i dolny waz jest goracy. (roznica ciepla miedzy gornym a dolnym wezem jest nie wielka) ale w czasie jazdy to juz roznica jest ogromna!!!

Imprezka zostala na dzien dzisiejszy wyleczona zobaczymy na jak dlugo. Pozdrawiam wszystkich.

Dobrze że tylko termostat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...