Jump to content

Podświetlenie zegarów i konsoli środkowej przestało działać


yoonior
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Mam S-turbo MY98. Nagle (z dnia na dzień) przestało mi całkowicie działać podświetlenie zegarów, konsoli środkowej z nawiewami, oświetlenia schowka i podświetlenia wskazań skrzyni AT (mam automat).

 

Co działa? - reszta, czyli działa całe oświetlenie kabiny (poza schowkiem), włączniki które mają osobne żarówki (np. podświetlenie przycisku od przeciwmgielnych, ogrzewania tylnej szyby, podgrzewania foteli), przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce w pozycję II podświetlają się wszystkie wskaźniki (ŚW. DROGOWE, ABS, AT OIL, itp itd). 

 

Sprawdziłem (a dla pewności wyjąłem i włożyłem nowy) bezpiecznik nr. 12 ze skrzynki za schowkiem na monety. Jest/był sprawny.

 

Ktoś ma jakiś pomysł, gdzie szukać usterki? ;) 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Farmer napisał:

Wiem, że to głupie pytanie ale czasami oczywiste najtrudniej znaleźć. Sprawdzałeś żarówki? Jeśli nie żarówki to prawdopodobnie ściemniacz.

 

Żarówki były sprawne. Ale rzeczywiście najtrudniej znaleźć... najprostszą przyczynę. Wcześniej uznałem, że ściemniacz jest ok i to nie on jest problemem. Dzisiaj pokręciłem kilka razy tam i z powrotem pierścieniem ściemniacza, poruszałem całym lewym piórem (ostatnio przy skokach temperatur kierunki potrafiły same się włączać) i... podświetlenie wróciło :D

Chyba czas wymienić przełącznik zespolony, bo zaczął wariować ze starości chyba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...