Skocz do zawartości

Podświetlenie zegarów i konsoli środkowej przestało działać


yoonior

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam S-turbo MY98. Nagle (z dnia na dzień) przestało mi całkowicie działać podświetlenie zegarów, konsoli środkowej z nawiewami, oświetlenia schowka i podświetlenia wskazań skrzyni AT (mam automat).

 

Co działa? - reszta, czyli działa całe oświetlenie kabiny (poza schowkiem), włączniki które mają osobne żarówki (np. podświetlenie przycisku od przeciwmgielnych, ogrzewania tylnej szyby, podgrzewania foteli), przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce w pozycję II podświetlają się wszystkie wskaźniki (ŚW. DROGOWE, ABS, AT OIL, itp itd). 

 

Sprawdziłem (a dla pewności wyjąłem i włożyłem nowy) bezpiecznik nr. 12 ze skrzynki za schowkiem na monety. Jest/był sprawny.

 

Ktoś ma jakiś pomysł, gdzie szukać usterki? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Farmer napisał:

Wiem, że to głupie pytanie ale czasami oczywiste najtrudniej znaleźć. Sprawdzałeś żarówki? Jeśli nie żarówki to prawdopodobnie ściemniacz.

 

Żarówki były sprawne. Ale rzeczywiście najtrudniej znaleźć... najprostszą przyczynę. Wcześniej uznałem, że ściemniacz jest ok i to nie on jest problemem. Dzisiaj pokręciłem kilka razy tam i z powrotem pierścieniem ściemniacza, poruszałem całym lewym piórem (ostatnio przy skokach temperatur kierunki potrafiły same się włączać) i... podświetlenie wróciło :D

Chyba czas wymienić przełącznik zespolony, bo zaczął wariować ze starości chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...