Skocz do zawartości

Subaru legacy IV kod err komputer pokładowy


kwantomas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Zakładam nowy temat, bo pomimo prób szukania, nie odnalazłem odpowiedzi na mój problem. 

Posiadam Subaru Legacy '04 2.5 L 165 km. 

Od około miesiąca sporadycznie podczas uruchomienia samochodu, komputerze pokładowym, wyświetlał się napis "err", by po chwili zamigać kilkukrotnie i spowrotem pokazywać wskazania komputera. Od około tygodnia świeci się na stałe - przyciskiem "disp" nic nie da się zmienić. 

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem? 

 

Ps: wszystko działa normalnie, nie świecą się żadne niepożądane kontrolki. 

Ps2: dziś uzupełniłem płyn do wspomagania do porządnego poziomu ponieważ było poniżej minimum 

Ps3: załączam zdjęcie 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 

IMG_20190105_224632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem/mam podobnie.

 

Sporadycznie po odpaleniu wyskakuje Err, puknięcie w ekran czasem pomaga, czasem nie. Czasem zniknie po kilku sekundach, czasem po minucie.

 

Przelutowalem kilka podejrzanych lutów na płytce ale jakiejś specjalnej różnicy nie ma. Może kiedyś z nudów rozbiorę jeszcze raz i przelutuję całość.

 

Można też spróbować podgrzać w piekarniku jak padające karty graficzne, pewnie to będzie u mnie ostateczność jak lutownica nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kwantomas123 napisał:

Póki co muszę poszukać na forum jak się dobrać do niego i będziemy eksperymentować. Najbardziej w obecnej porze roku brakuje termometru :D

Musisz wyjąć cały element ze schowkiem i nawiewami. Jest wkładany na wcisk na zatrzaski więc nie trzeba nic rozkręcać. Jak wszystko zdejmiesz to od środka zegarek jest przykręcony chyba na jedną śrubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy pomoże ale spróbuj po uruchomieniu silnika delikatnie cofnąć kluczyk. Mnie stacyjka czasem nie "odbija" do końca po odpaleniu i kluczyk zostawał jakby w między pozycji co skutkowało errorem na wyświetlaczu od czasu do czasu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2019 o 17:33, Artman84 napisał:
Nie wiem czy pomoże ale spróbuj po uruchomieniu silnika delikatnie cofnąć kluczyk. Mnie stacyjka czasem nie "odbija" do końca po odpaleniu i kluczyk zostawał jakby w między pozycji co skutkowało errorem na wyświetlaczu od czasu do czasu... 

Spróbuję właśnie tej opcji, ponieważ wszystkie inne zabiegi zawiodły. Zauważyłem że podczas niedawnej wymiany akumulatora, przez kilka dni było wszystko w porządku - komputerek działał. A teraz raz na jakiś czas miga err i po dłuższej chwili wyświetla wszystko.

 

Update: Rozmontowałem konsole środkową na części pierwsze i okazało się że kostka od zegarka bardzo luźno siedziała w gnieździe oraz była trochę przykopcona wewnątrz. Wiec została wymieniona na nową i póki co wszystko działa problem "err" zniknął .

 

Dziękuje wszystkim za wskazówki .

Edytowane przez kwantomas123
regulamin forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, 

Odświeżę temat bo mój wyświetlacz też zaczyna mnie już męczyć. Istna dyskoteka, na przemian IGN, ERR,  gaśnie wszystko, sam przyciemnia zegary etc. Puknięcie pomaga na chwilę ale na dziurach czy przy ostrzejszych skrętach znów wariuje.  Wie ktoś które luty trzeba poprawić? wyjąłem zegar, rozkręciłem ale luty wyglądają ok.  Nawet po podłączeniu samego komputera do kostki (bez obudowy i nawiewów) widać ze po puknięciu  wariuje. Niestety na alledrogo są wersje bez przycisku bright i to też nie wiadomo na 100% czy sprawne. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marcin Musiał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zimne luty bez lupki ciężko zauważyć a i nawet z nią też ciężko spostrzec.

Weź lutownicę, cieniutką cynę i ewentualnie kalafonię - leć po wszystkich lutach.

Musisz tylko uważać z elementami SMD które mają dwie nóżki żeby ich nie wylutować (one zazwyczaj dobrze są polutowane).

Najważniejszym jest dobrze przelutować gniazdo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Najlepiej chyba przelutować od razu co się da ;) W dwóch Legacy nie wyświetlały zupełnie, więc przelutowałem duże i średnie rezystory pod wyświetlaczem (R3,R4,R7,R24,R26,R34...) Oba wyświetlacze ruszyły, jeden po roku niestety zaczął wyświetlać Err, przelutowałem wtedy małe rezystory (R14 wyglądał podejrzanie) oraz gniazdo i na razie jest dobrze. Nie działał też wyświetlacz w fabrycznym radiu Kenwood GX-201LHF2, winne nie były luty na płytce lecz jedna z przetwornic od wyświetlacza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
40 minut temu, Fedu napisał:

Witam podłącze się do tematu czy wyswietlacz z diesla będzie pasować do 2L benzyna ? Czy wskazania ze spalania będą prawidłowe?

Ja w 3.0 H6 mam taki z diesla i pokazuje spalanie...niestety zgodne z tym co jest w tym silniku :facepalm: więc u ciebie też powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fedu napisał:

Tak duże spalanie w h6 jest?

 

Godzinę temu, raci napisał:

Zależy gdzie jeździsz i jak jeździsz. Wrocław w korkach to koło 17-18, trasa - da sie zejść do 10, ale co to za przyjemność?

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
 

Latem po mieście to mam między 13 a 15, ale zimą spokojnie do 18. W trasie koło 10, w regulaminowych prędkościach...zazwyczaj B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Właśnie też mam ten sam problem. Kupiłem autko 2 tygodnie temu, ten zegarek najpierw całkowicie nie działał, odwiozłem go do elektryka, który mi tam przylutował niektóre rzeczy, ale nie wszystko, sam ten wyświetlacz bo były pęknięcia w lutowaniu i jeden rezystor. Po podłączeniu teraz świeci się, pokazuje error, jak poruszam trochę to zaczyna działać. Czasami jak jadę po nierównej drodze to też pokazuje lub nie pokazuje dane. Czyli lepiej wszystko tam przylutować? A może być problem w samej wtyczce? I jakie są sposoby to usunąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...