Jump to content

Dyfer oraz Oznaczenie automatycznej skrzyni TZ1B7LFABB

Maras1
 Share

Recommended Posts

Prawdopodobnie padł mi przedni dyferencjał w outbacku 2.5 2005r.

Z tego co się dowiedziałem to mogą być łożyska do wymiany, ale zanim wstawie na warsztat robie też rozeznanie co do całej skrzyni biegów bo osobno nikt nie sprzedaje dyfra.

U siebie mam skrzynie                            - TZ1B7LFABB

A na portalach aukcyjnych znalazłem - TZ1B7LFCBB 

Czym one się różnią? 

I drugie pytanie, regenerował ktoś przedni dyferencjał w automacie?

Cześć,

na początek lepiej poszukać warsztatu, który remontuje dyfry - będzie taniej. Mało kto się tego podejmuje, ale są tacy.

Cytat

Hej

A jakie masz objawy? Pytam ponieważ pojawia mi się jakieś dziwne wycie przy prędkościach około 100km/h i mało prawdopodobne jest aby dotyczyło to opon letnich jak i zimowych jak sądziłem wcześniej...

w Twoim przypadku , to raczej któreś z łożysk kół. A czy wycie ustaje w momencie chwilowego puszczenia gazu?

18 minut temu, PLKR napisał:

Cześć,

na początek lepiej poszukać warsztatu, który remontuje dyfry - będzie taniej. Mało kto się tego podejmuje, ale są tacy.

w Twoim przypadku , to raczej któreś z łożysk kół. A czy wycie ustaje w momencie chwilowego puszczenia gazu?

Heja

Nie ustaje raczej, początkowo sądziłem że to opony a nasila się wraz z prędkością jazdy - z kolei moje doświadczenia z łożyskami są nieco inne, zazwyczaj przechył auta podczas jazdy ładnie obnażał co jest na temacie. Poczekamy zobaczymy i pewnie samo wyjdzie