Skocz do zawartości

awaria poziomowania reflektorów OBK IV


wojtass72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może się orientuje gdzie w OBK 2011 znajduje się moduł poziomowania lamp poruszony w wątku kolegi RobertArtur bo mnie również dopadła ta bolączka:

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Witam ponownie.

Dziś próbowałem ze znajomym ogarnąć temat poziomowania reflektorów i zonk.

Nie znalazłem czujnika poziomowania z przodu auta.

O ile tylny był przy lewym wahaczu, o tyle przedniego nie znaleźliśmy -- odkręciliśmy wszystkie pokrywy, zasłony itp i nie ma go, ani nawet śladu gdzie mógłby być.

Poziomowanie na sto procent działało do wczoraj (lampy po włączeniu ponosiły się i opadały), wczoraj zaświeciła kontrolka, ksenony opadły i koniec.

Czy to możliwe żeby cały układ działał na jednym czujniku?

Może ktoś z szanownych forumowiczów przy jakiejś okazji by zajrzał pod spód swojego OBK IV i zobaczył czy ma czujniki z przodu.

Wrzucam zdjęcie czujnika z tylnego wahacza - jest na lewym wahaczu.

Na chwilę obecną podniosłem reflektory śrubokrętem, ale nie przepadam za drutowaniem i chciałbym z tym zrobić porządek (nie koniecznie w ASO).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

IMG_20190105_092947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ do serwisu mam dość daleko więc przyjąłem ze jest jeden czujnik. Po odkręceniu, rozruszaniu ustawiłem reflektory śrubokrętem na wymaganą wysokość, przeprowadziłem inicjację reflektorów i kontrolka zgasła. Wprawdzie reflektory nie poziomują sie po uruchomieniu, ale ponieważ jeżdżę ze stałym obciążeniem nie będę uciążliwy dla innych użytkowników drogi.

Inicjację reflektorów można znaleźć wpisując w googla hasło " auto headlight beam leveler unit " i w którymś z linków jest to opisane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...