Jump to content

Co to za przekaźnik i czy tak powinno być to podłączone?


dominikon
 Share

Recommended Posts

Cześć Wam wszystkim.

Odbudowuję Gt-ka o czym wspominałem gdzieś tam wcześniej ale to nie o tym tu dzisiaj chciałem.

Aktualnie kończę demontaż wszystkiego do gołej karoserii żeby móc zrobić blachę tak jak trzeba. Tutaj podczas demontażu deski rozdzielczej znalazłem coś takiego co nie daje mi spokoju. Pod kolumną kierowniczą znalazłem taki przekaźnik - jeśli to w ogóle jest przekaźnik (ten jasnobrązowy) z wpiętym kablem. Kabel ten był pozwijany pod kolumną kierowniczą, a wtyczka (wsuwka) z jego drugiej strony nie była nigdzie podpięta. Do samego przekaźnika wpięta jest wtyczka 3-pinowa (3-wsuwkowa). Oprócz tego na podszybiu, po lewej stronie od zegarów po demontażu deski, umieszczony jest inny przekaźnik ten opisany NILES IF346. Do niego nie był wpięty żaden kabel. I tu moje pytanie - czy to właśnie nie do niego ma być wpięta ta 3-wsuwkowa wtyczka z tej jasnobrązowej kostki? Wtyczka pasuje bez żadnego problemu.

Co to jest ten NILES? Czy to jakiś element (przekaźnik) od immobilizera? Co mogła powodować taka  zamiana jeśli w ogóle mam rację z podejrzeniem, że wtyk powinien być wpięty właśnie do tego NILESA IF346?

Jak z mechanicznymi sprawami radzę sobie mniej lub bardziej tak elektryka nigdy nie była moją mocną stroną.

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi i sugestie.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmmm. Może to ma jakiś związek z alarmem Defa Unit 400 który zdemontowalem z samochodu? Np. jakis sygnał na kierunki szedł przy załączaniu alarmu z pilota lub cos takiego? Może tak to działać? 

Link to comment
Share on other sites

Jeden i drugi element jest przerywaczem kierunkowskazów - może czarny się zepsuł i ktoś zastąpił go jasnobrązowym - ot to ;) To co kojarze to to, że taki jak ten jasnobrązowy z dodatkowym wyjściem od góry był montowany w przypadku dorabiania instalacji do haka i to może rozwiązanie Twoich wątpliwości ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie hak też był zamontowany. Przy składaniu auta i instalacji przepnę wtyczkę do NILESA bo haka i tak nie będę zakładał i jeśli kierunki będą działać to tak już to zostawię.

Raz jeszcze dziękuję Wam za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...