Jump to content
wiertar

Radio nie czyta płyt CD.

Recommended Posts

Legacy my04 Problem z radiem. Z mrozami pojawił się problem z wyświetlaczem radia. Raz działa raz nie. Ale to nie główny problem od jakiegoś czasu nie wczytuje płyt cd. tzn pokazuje no. Track 1 ale muzyka nie gra a pochwili samo przełącza na radio. Co robić?

O ile problem dotyczy legasia IV to mam sprawne gx204 (elektronika, plastiki zabrane do innego projektu) na czesci do oddania za duża flache destylatu- możesz przekręcić cały moduł cd

melduje ze nic nie musze

3 godziny temu, Bartłomiej napisał:

Poszukaj na forum. Był o tym temat.

Kurde szukam i szukam i znalesci nie mogę. Coś więcej? Może  pamiętasz tytuł albo z kiedy był temat?

Podkleje się do tematu, też z mrozami przyszedł problem, chciałem tylko by zmieniło radio płytę i koniec, pokazuje tylko "push eject" jak to zrobię to przełącza na radio i ciągle mryga CD1

1 godzinę temu, Arqus napisał:

Podkleje się do tematu, też z mrozami przyszedł problem, chciałem tylko by zmieniło radio płytę i koniec, pokazuje tylko "push eject" jak to zrobię to przełącza na radio i ciągle mryga CD1

Gdyby nie udało się naprawić (mam nadzieje że sie uda) to mam do sprzedania radio w ładym stanie. 

• Like 1

Radio zaczęło nagle czytać płytę, nawet dorzucilem mu do Full 6 cd i słuchałem przez 3 miesiące i teraz znowu nie.. jak coś się psuje to chyba na stałe a nie raz żyje raz nie -.- 

Witam

Ten temat jest pewnie ciągle aktualny, bo samo się nic nie naprawia.

W 204- zmieniarka jest bardzo delikatna - konkretnie półksiężyce które trzymają krążki CD/DVD i na końcach mają prowadnice ślizgające się po ślimakach. Jak przeskoczy na ślimaku lub co gorzej złamie się ta delikatna końcówka to będzie problem z parkowaniem CD na laser i mamy błąd. Miałem taki problem po wypadku i było d.dużo z tym "zabawy" (dorabianie i klejenie końcówek półksiężyców i dużo zabawy żeby ustawić karuzelę mechanizmu) Półksiężyców nie ma nigdzie w sprzedaży (przynajmniej w 2012r.) Mamy już 2019r - czyli 7 lat od naprawy i dalej działa (podstawa to dobry klej - poxispol dwuskładnikowy, czyli żywica epoksydowa szybkoschnąca). Czyszczenie lasera to kolejny problem (mam na myśli nie soczewkę lasera bo to "pikuś" lecz pryzmaty pomiędzy laserem a soczewką)  Jest w Nowym Sączu gość, który czyści lasery sprzętu audio za b.małe pieniądze i co najważniejsze prawie zawsze mu się to udaje (problem jest,  jak ktoś podkręca prąd podkładu lasera bo to prowadzi nieuchronnie do jego bezpowrotnego uszkodzenia i w konsekwencji do wymiany i większych kosztów). Nie powinniśmy na forum kogoś reklamować, ale ten gość to robi naprawdę dobrze i szybko. Sam jetem z zamiłowania elektronikiem i trochę się tym bawię, ale za takie małe pieniądze (o ile dobrze pamiętam to poniżej 50zł nie podjąłbym rozbierania samochodowego radia i  czyszczeniem pryzmatów lasera).