Skocz do zawartości

Radio nie czyta płyt CD.


wiertar

Rekomendowane odpowiedzi

Legacy my04 Problem z radiem. Z mrozami pojawił się problem z wyświetlaczem radia. Raz działa raz nie. Ale to nie główny problem od jakiegoś czasu nie wczytuje płyt cd. tzn pokazuje no. Track 1 ale muzyka nie gra a pochwili samo przełącza na radio. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile problem dotyczy legasia IV to mam sprawne gx204 (elektronika, plastiki zabrane do innego projektu) na czesci do oddania za duża flache destylatu- możesz przekręcić cały moduł cd

melduje ze nic nie musze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podkleje się do tematu, też z mrozami przyszedł problem, chciałem tylko by zmieniło radio płytę i koniec, pokazuje tylko "push eject" jak to zrobię to przełącza na radio i ciągle mryga CD1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arqus napisał:

Podkleje się do tematu, też z mrozami przyszedł problem, chciałem tylko by zmieniło radio płytę i koniec, pokazuje tylko "push eject" jak to zrobię to przełącza na radio i ciągle mryga CD1

 

Gdyby nie udało się naprawić (mam nadzieje że sie uda) to mam do sprzedania radio w ładym stanie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Ten temat jest pewnie ciągle aktualny, bo samo się nic nie naprawia.

W 204- zmieniarka jest bardzo delikatna - konkretnie półksiężyce które trzymają krążki CD/DVD i na końcach mają prowadnice ślizgające się po ślimakach. Jak przeskoczy na ślimaku lub co gorzej złamie się ta delikatna końcówka to będzie problem z parkowaniem CD na laser i mamy błąd. Miałem taki problem po wypadku i było d.dużo z tym "zabawy" (dorabianie i klejenie końcówek półksiężyców i dużo zabawy żeby ustawić karuzelę mechanizmu) Półksiężyców nie ma nigdzie w sprzedaży (przynajmniej w 2012r.) Mamy już 2019r - czyli 7 lat od naprawy i dalej działa (podstawa to dobry klej - poxispol dwuskładnikowy, czyli żywica epoksydowa szybkoschnąca). Czyszczenie lasera to kolejny problem (mam na myśli nie soczewkę lasera bo to "pikuś" lecz pryzmaty pomiędzy laserem a soczewką)  Jest w Nowym Sączu gość, który czyści lasery sprzętu audio za b.małe pieniądze i co najważniejsze prawie zawsze mu się to udaje (problem jest,  jak ktoś podkręca prąd podkładu lasera bo to prowadzi nieuchronnie do jego bezpowrotnego uszkodzenia i w konsekwencji do wymiany i większych kosztów). Nie powinniśmy na forum kogoś reklamować, ale ten gość to robi naprawdę dobrze i szybko. Sam jetem z zamiłowania elektronikiem i trochę się tym bawię, ale za takie małe pieniądze (o ile dobrze pamiętam to poniżej 50zł nie podjąłbym rozbierania samochodowego radia i  czyszczeniem pryzmatów lasera).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...