Skocz do zawartości

Słabe podświetlenie panelu i radia


przemowrc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Taki dziwny objaw po wymianie akumulatora nastąpił, że przy włączonych światłach podświetlenie całego panelu środkowego świeci bardzo słabo mimo, że jest dane na maxa. 

Jak przełączę na pozycyjne, to świeci dobrze. 

Zaczęło tak się dziać po wymianie baterii. Przynajmniej wtedy zauważyłem temat.
Myślicie, że coś się "przywiesiło" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tapatalku nie widzę jakie auto ale stawiam na guzik bright obok wyświetlacza spalania.
Wraź Pan tego knefla i będzie dobrze! Domyślnie wskakuje w ten ciemniejszy tryb.

melduje ze nic nie musze

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
19 minut temu, Krzyniek napisał:

Przycisk "bright" przy panelu zegarka zmienia tryb podświetlania.

Witam! To ja jestem tym kolegą, nowym posiadaczem Outbacka :) Cóż zrobić gdy jednak takiego przycisku nie ma? Mam tylko "DISP" po lewej, a po prawej "SET" oraz plus/minus. Podświetlenie klimy/radia i zegarów pięknie działa przy wyłączonych światłach, ale jak tylko włączę światła, to nastają ciemności. Radio na ucho, klima na czuja. Dobrze, że zegary mają fizyczną wskazówkę:) Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mizgus napisał:

Witam! To ja jestem tym kolegą, nowym posiadaczem Outbacka :) Cóż zrobić gdy jednak takiego przycisku nie ma? Mam tylko "DISP" po lewej, a po prawej "SET" oraz plus/minus. Podświetlenie klimy/radia i zegarów pięknie działa przy wyłączonych światłach, ale jak tylko włączę światła, to nastają ciemności. Radio na ucho, klima na czuja. Dobrze, że zegary mają fizyczną wskazówkę:) Jakieś pomysły?

Nie masz po lewej stronie pokrętła? U mnie w Legacy jest pokrętło. Takie samo jak do ustawiania poziomu świateł. Ikonka żarówki chyba. 
edit: Po lewej stronie kierownicy. 

Edytowane przez Orear
Niedoprecyzowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Orear napisał:

Nie masz po lewej stronie pokrętła? U mnie w Legacy jest pokrętło. Takie samo jak do ustawiania poziomu świateł. Ikonka żarówki chyba. 
edit: Po lewej stronie kierownicy. 

Pokrętło mam. I jest ustawione na maksymalne podświetlenie. Nie zmienia to faktu, że po włączeniu świateł wszystko się ściemnia na tyle, że prawie nic nie widać za dnia. I tu jest problem. Bo nie mam przycisku bright, nie mam też przycisku, jaki jest w wersjach z navi. Sprawdzałem też "myk" z Outbacka 2 czyli dłuższe wciśnięcie przycisku OFF na panelu klimy, ale bez powodzenia. Przypuszczam, że istnieje jakaś czarodziejska kombinacja klawiszy, która ten problem naprawia, ale nie wiem jaka. Mam nadzieję, że jakoś się da..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dj Brabus napisał:

@mizgus zerknij na to - trzecia strona, punkt G :D 

 

https://www.subaru.pl/archiwum/oferta/pdf/qrg/legacy-outback.pdf

 

"W położeniu . umożliwia wyłączenie automatycznego przyciemnienia podświetlenia wskaźników następującego po włączeniu świateł".

Znam tą instrukcję. Mam wrażenie, że odnosi się do wersji poliftowej, ja w każdym razie nie mam na tym pokrętle takiej kropki, przetestowane w każdą stronę- pokrętło nie pomaga i w najjaśniejszym trybie, nadal auto samo ściemnia wszystko po włączeniu świateł. Czy to możliwe, że producent w części egzemplarzy nie przewidział w ogóle takiej opcji? To miało sens w czasach, gdy nie było obowiązku jazdy na światłach w dzień, ale teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie pomogę Ci - ja mam Outbacka 99-04. :( Musiałby się tu odezwać ktoś, kto ma dokładnie wersję taką, jak Ty.

 

A zakładam, że ekranik i przyciski masz takie, jak poniżej (lewe górne zdjęcie):

https://autogaleria.pl/testy/subaru-legacy-2-0-diesel-rc/attachment/subaru_legacy_2-0d_rc_2008_10-jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 21:13, mizgus napisał:

Pokrętło mam. I jest ustawione na maksymalne podświetlenie. Nie zmienia to faktu, że po włączeniu świateł wszystko się ściemnia na tyle, że prawie nic nie widać za dnia. I tu jest problem. Bo nie mam przycisku bright, nie mam też przycisku, jaki jest w wersjach z navi. Sprawdzałem też "myk" z Outbacka 2 czyli dłuższe wciśnięcie przycisku OFF na panelu klimy, ale bez powodzenia. Przypuszczam, że istnieje jakaś czarodziejska kombinacja klawiszy, która ten problem naprawia, ale nie wiem jaka. Mam nadzieję, że jakoś się da..?

Jak rozumiem nawigacji nie masz, a na panelu zegarka nad  przycickiem DISP nie ma innego przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mizgus napisał:

No Panowie..! To mój pierwszy "problem" z Subaru, musimy go jakoś rozwiązać, inaczej źle mi się będzie jeździło (odpukać).. :) 

Jesteś pewien, że zegarek jest oryginalny, a nikt go nie wymienił na poliftowy? Z opisu wynika, że masz zegarek poliftowy, bez przycisku "BRIGHT", za pomocą którego reguluje się natężenie podświetlenia przełączników.

Możesz podać VIN na PW, to sprawdzę, jaki powinien być oryginalnie zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WOJO napisał:

Jesteś pewien, że zegarek jest oryginalny, a nikt go nie wymienił na poliftowy? Z opisu wynika, że masz zegarek poliftowy, bez przycisku "BRIGHT", za pomocą którego reguluje się natężenie podświetlenia przełączników.

Możesz podać VIN na PW, to sprawdzę, jaki powinien być oryginalnie zegarek.

Hej! Mam auto od 1,5 tygodnia, zatem kompletnie nie mam pojęcia, czy zegarek był przez te 14 lat wymieniany, ale brzmi to dość logicznie i brzmi jak dobry trop. Posłałem VIN na PW. Dzięki za zainteresowanie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mizgus napisał:

Hej! Mam auto od 1,5 tygodnia, zatem kompletnie nie mam pojęcia, czy zegarek był przez te 14 lat wymieniany, ale brzmi to dość logicznie i brzmi jak dobry trop. Posłałem VIN na PW. Dzięki za zainteresowanie! 

Poszło na PW.

Niestety moje przypuszczenia okazały się słuszne.

Dość częstą przypadłością w naszych LGC/OBK jest właśnie zanikanie na wyświetlaczu wskazań spowodowane pojawianiem się "zimnych lutów".

Niektórzy naprawiają tę usterkę rozbierając zegarek i poprawiając lutowanie, a niektórzy przez wymianę zegarka na nowy/używany.

Powinien być taki:

https://partsouq.com/en/search/all?q=85201AG030

 

Edytowane przez WOJO
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 05:58, WOJO napisał:

Poszło na PW.

Niestety moje przypuszczenia okazały się słuszne.

Dość częstą przypadłością w naszych LGC/OBK jest właśnie zanikanie na wyświetlaczu wskazań spowodowane pojawianiem się "zimnych lutów".

Niektórzy naprawiają tę usterkę rozbierając zegarek i poprawiając lutowanie, a niektórzy przez wymianę zegarka na nowy/używany.

Powinien być taki:

https://partsouq.com/en/search/all?q=85201AG030

 

Wow! Dzięki za pomoc. Wszystko jasne! Teraz tylko muszę upolować przedliftowy zegarek... i jak rozumiem, najlepiej byłoby znaleźć względnie nowy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...