Skocz do zawartości

Wzrost kierowcy a Forester II


ołówek79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie. Napiszcie proszę o pozycji za kierownicą dwumetrowca :) Wiem, że z miejscem z tyłu wtedy robi się ciężko, ale za mną będzie siedzieć młodsza córka Zastanawiam się czy ciężko znaleźć wygodną pozycję? Mam nadzieję, że znajdą się kierowcy o podobnym wzroście.

Z góry dziękuję za informację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ołówek79 napisał:

Na taką odpowiedź czekałem :) Dziękuję bardzo. 

P. S.

Na trasach około 400 km, jak z wygodą podróżowania? 

Z tyłu kiepsko. Zwłaszcza za kimś powyżej 180-185, z przodu bajka.

Outback z tych roczników to zdecydowanie lepsze rozwiązanie na dłuższe trasy. Prześwit ma ten sam jakby co.

Edytowane przez rydzada
OBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rydzada napisał:

Outback z tych roczników to zdecydowanie lepsze rozwiązanie na dłuższe trasy. Prześwit ma ten sam jakby co.

I bagażnik większy, ale jakoś wizualnie Forek bardziej mi podchodzi, poza tym mam mętlik w głowie jeśli chodzi o outbackowe silniki 2,5 jakoś się boję 3,0 pewnie pali kosmiczne a 2,0 wydają mi się za słabe do auta takich gabarytów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 to bardzo dobry silnik. W outbacku będzie bez turbo. Jeśli nie masz zamiaru bawić się w lekki off-road to outback będzie dla ciebie lepszy. Mówię to jako kierowca 2 Foresterow 2 :)

Zawsze lokalnie możesz złapać jakiegoś subarowicza i się do auta przymierzyć

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i forek 2.5 bez turbo w automacie wcale oszczędny nie jest :). Już nawet nie liczę spalania ale 12 - 13 po mieście to norma. Tyle że ja robię bardzo krótkie trasy.

A i 2.0 bez turbo w manualu na autostradzie spaliło nam teraz 10 l przy prędkości 120 -140 więc też bym się jakoś specjalnie na oszczędzanie nie nastawiał :)

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coocer napisał:

Aaaa i forek 2.5 bez turbo w automacie wcale oszczędny nie jest :). Już nawet nie liczę spalania ale 12 - 13 po mieście to norma. Tyle że ja robię bardzo krótkie trasy.

A i 2.0 bez turbo w manualu na autostradzie spaliło nam teraz 10 l przy prędkości 120 -140 więc też bym się jakoś specjalnie na oszczędzanie nie nastawiał :)
 

Jeśli nie będzie przekraczać 15 w mieście to wszystko akceptowalne ;) Dziękuję wszystkim którzy zareagowali na posta

Wracam do lektury forum w poszukiwaniu najlepszego rozwiazania 

W dniu 28.12.2018 o 07:34, coocer napisał:

Jeśli nie masz zamiaru bawić się w lekki off-road to outback będzie dla ciebie lepszy.

Właśnie chciałbym trochę się pobawić. Poza tym wczoraj przeglądałem różne strony, analizy, opinie i jakoś ciągle nie do końca przekonuje mnie Outback Poza bagaznikiem ;)

Chyba jednak zostanę przy Foresterze II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak ktoś siedzi za kierownicą, ja przy wzroście 186cm przy moim ustawieniu fotela mogę z tyłu spokojnie jechać w długą trasę. Miejsca na nogi jest sporo ok 40 cm między oparciem a siedziskiem kanapy. Tylko ja lubię mieć oparcie prawie 90stopni że względu na plecy i fotel dość blisko kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 

Mam 201 cm i siedze na pograniczu komfortu jesli chodzi o dluzsze trasy to odpada mam fotel na max do tylu takze tylko dziecko moze wygodnie podrozowac brakuje regulacji kierownicy ( do siebie od siebie) choc kolana mi nie wadza (zbytnio) mam wersje z szyberdachem i jak sie porzadnie wyprostuje i skieruje mocno glowe w lewo to wadze o te wybrzuszenie podsufitki 

Mam Forka 3 miesiac i juz sie przyzwyczailem&przestawilem takze jest ok choc jak go kupilem i wracalem z nim z wawy to mialem obawy ze nie bedzie wygodnie ale na szczescie sie mylilem kupilem Forka nie do tras a do jazdy na ryby i dzialke i jest bajka az zaluje ze tak pozno dojrzalem do tej decyzji o zmianie auta na Forka bo te auto wjedzie prawie wszedzie i co lepsze tez wyjedzie hehe jezdze czesto sam a jak lecimy na dzialke to mama jako pilot 10letnia cura za mama a za mna moj syn ktory za pare tygodni dolaczy do rodzinki i  ten uklad bralem pod uwage przy zakupie Forestera podsumowujac jestem zadowolony i predko nie zmienie auta bo japonce nie slyna z komfortu dla 2 metrowcow a moze tylko mi sie tak wydaje ?! Wczesniej mialem a3 i a4 w avancie i bylo bardzo wygodnie ale jak to sie mowi nie mozna miec wszystkiego i nie ma aut idealnych 

Pozdrawiam

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wojti napisał:

Dzien dobry 

Mam 201 cm i siedze na pograniczu komfortu jesli chodzi o dluzsze trasy to odpada mam fotel na max do tylu takze tylko dziecko moze wygodnie podrozowac brakuje regulacji kierownicy ( do siebie od siebie) choc kolana mi nie wadza (zbytnio) mam wersje z szyberdachem i jak sie porzadnie wyprostuje i skieruje mocno glowe w lewo to wadze o te wybrzuszenie podsufitki 

Mam Forka 3 miesiac i juz sie przyzwyczailem&przestawilem takze jest ok choc jak go kupilem i wracalem z nim z wawy to mialem obawy ze nie bedzie wygodnie ale na szczescie sie mylilem kupilem Forka nie do tras a do jazdy na ryby i dzialke i jest bajka az zaluje ze tak pozno dojrzalem do tej decyzji o zmianie auta na Forka bo te auto wjedzie prawie wszedzie i co lepsze tez wyjedzie hehe jezdze czesto sam a jak lecimy na dzialke to mama jako pilot 10letnia cura za mama a za mna moj syn ktory za pare tygodni dolaczy do rodzinki i  ten uklad bralem pod uwage przy zakupie Forestera podsumowujac jestem zadowolony i predko nie zmienie auta bo japonce nie slyna z komfortu dla 2 metrowcow a moze tylko mi sie tak wydaje ?! Wczesniej mialem a3 i a4 w avancie i bylo bardzo wygodnie ale jak to sie mowi nie mozna miec wszystkiego i nie ma aut idealnych 

Pozdrawiam

Na takiego posta czekałem Bardzo Ci dziękuję. Jeśli chodzi o trasę to pewnie będzie się pojawiać, ale bardziej codzienność. Co do rodziny to też podobnie (nawet wiekowo, ale u mnie same kobiety ;)) Wracam zatem do poszukiwań tego pierwszego Forestera 

Dziękuję raz jeszcze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1.92 i w.moim odczuciu w forku jest wygodnie.

Przydałaby się regulacja kierownicy przód tył, ale nie jest źle.

Przez 10lat mialem a4b5 w avancie i z tyłu za mną praktycznie nie było miejsca, przewożąc kogoś z tyłu musiałem się przesuwać do przodu i to powodowało strasznie niewygodną pozycję. W foresterze nie mam.tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu... jechali my 700 km we 5 dorosłych osób,z czego z tyłu dwie wysokie i jedna średnia i nie pomarli. Często też latam wożąc z tyłu po 2 dorosłych pacjentów, bywają zworowani na dłuższych przelotach (tryb teleportacji) ale nikt nigdy mnie kolanami po nerach nie ugniatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

191 cm, wersja z szyberdachem Przy mojej pozycji za kierownicą było na granicy komfortu. Jeśli chodzi o miejsce z tyłu (za mną) to raczej tylko mniejsza od standardowej osoba będzie się czuła dobrze.

Tak było kiedyś - wymieniłem szyny foteli na takie z Imprezy GD (P&P, nic nie trzeba dłubać) - to dało dodatkowe 2-3 cm nad głową i już było bardzo dobrze. A później wsadziłem jeszcze fotele z STI GH (już nie P&P, ale wciąż możliwe) i jest bajka. Zdarzało się robić trasy po 1000km dziennie - zero dyskomfortu.

gallery_10084_426_1190226.jpg

 

gallery_10084_431_77093.jpg

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...