Jump to content
jurek19

Otb 2005 i ESP

Recommended Posts

Witam, mam Outbacka 2005. Sprawdzanie po VINie na http://vin-decoder.pl/ pokazuje że auto ma kontrolę trakcji i ASR ale nie ma kontrolki na zegarach. Czy wie ktoś jak sprawdzić i potwierdzić istnienie i działanie tych systemów. Ostatnio wylądowałem w rowie i odnoszę wrażenie, że te systemy to tylko na papierze. Próbowałem poszukać śladu tych systemów przez ODB i Torque ale w tej apce nie ma nic... Może ktoś pomóc?

Z góry dziękuję.

W Subaru to się nazywa VDC.

Sprawdź czy masz przycisk od wyłączania VDC (obok przycisku podgrzewanej przedniej szyby i składanych lusterek) ;)

właśnie zastanawiało mnie to puste środkowe miejsce... brak składanych lusterek.. :) 

1 godzinę temu, thorxahest napisał:

właśnie zastanawiało mnie to puste środkowe miejsce... brak składanych lusterek.. :) 

Ale elektrycznie składanie lusterka to tylko w polifcie (ewentualnie w przedlifcie w JDM :OO:)

Edited by Oczkoo15

No to nie mam :( A może by mnie wyratowało... No cóż, następna subaryna będzie miała ;D

W dniu 27.12.2018 o 22:39, jurek19 napisał:

No to nie mam :( A może by mnie wyratowało... No cóż, następna subaryna będzie miała ;D

Może i by wyratowało :). Może....

Proponuję zmienić buty na lżejsze :yahoo:

Edited by Bio

22 godziny temu, Bio napisał:

Może i by wyratowało :). Może....

Proponuję zmienić buty na lżejsze :yahoo:

Dokładnie. Mój FXT jest moim piątym subaru i pierwszym z VDCs. W subaru te systemy działają dość późno ,co na mało przyczepnym i większej prędkości mogą być niewystarczające...

Kup dobre opony, takie na których auto będzie bardziej posłuszne i więcej zdrowego rozsądku. Te auta bez względu na rocznik i tak jeżdżą genialnie.

No... na pewno po dzwonie buty zrobiły się lekkie jak kapcie ;) 

Już wyklepane wszystko i dalej śmigam, tylko jeszcze reflektor nie jest na 100% szczelny bo wodę łapie. Dziś akurat będę wyciągał i uszczelniał.