Jump to content
Piskoor

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?

Recommended Posts

Dla mnie ten Carbox wygląda dokładnie jak ten z Subaru, tylko inne logo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, aflinta napisał:

szkoda, że podpórkę aluminiową na stopę zakrywa.

Każdy lubi co innego, mi właśnie na tym zależało :) 

bialy tez sensownie wyglada:)

IMG_20200122_121509652.jpg

5 godzin temu, OA77 napisał:

bialy tez sensownie wyglada:)

IMG_20200122_121509652.jpg

nie widzę, bo mi paluch zasłania :biglol: ...aaa to nowy sposób zamazywania tablic, ok ;)

btw. jakieś inne felgi chyba ma ?

• Haha 1

3 minuty temu, Snuff napisał:

nie widzę, bo mi paluch zasłania :biglol: ...aaa to nowy sposób zamazywania tablic, ok ;)

btw. jakieś inne felgi chyba ma ?

chyba 17 ale nie przygladalem sie:)

Nie zauważyłem czy było ale wczoraj nabyłem w norauto :-)

screenshotAtUploadCC_1581075139538.png.11f0a65c4f42822e5e4da05665e5be7a.png

• Like 1
  • Upvote 1

Ramki to zło. Zwłaszcza, że otwory  na klapie w Subaru są nie wiadomo dlaczego strasznie wysoko i ramka się tłucze bo jest przykręcona blisko górnej krawędzi.

Od wielu lat jeżdżę bez. Cicho i w mojej subiektywnej ocenie bardziej estetycznie.

Edited by spawalniczy
  • Upvote 1

ale bez pomarańczowego :-D

• Haha 1

W dniu 17.01.2020 o 19:30, Skodziarz napisał:

>Co do wrażeń - no prezentuje się solidnie, zakrywa wszystko, czego fabryczny nie zakrywał. Dopasowane jest bardzo dobrze, otwory na zaczepy pasują idealnie. 

>Nie jest to guma, tylko mocno elastyczny plastik - powinno wytrzymać te 10 lat gwarancji ;) 

A tak przy okazji to gdzie można nabyć takie zaczepy do dywaników, bo bi się strasznie przesuwa a w samochodzie ich nie ma (w instrukcji jest opisane)

Edited by mattom

28 minut temu, Piskoor napisał:

ale bez pomarańczowego :-D

Fakt.

54 minuty temu, spawalniczy napisał:

Cicho i w mojej subiektywnej ocenie bardziej estetycznie.

to raz a dwa że żadne ASO, czy warsztat nie zrobią sobie z twojego auta jeżdżącej reklamy - co oddawałem auto do ASO czy jakiegokolwiek zakładu zawsze wyjeżdżało z nową dolną ramką :facepalm:

33 minutes ago, Karas said:

to raz a dwa że żadne ASO, czy warsztat nie zrobią sobie z twojego auta jeżdżącej reklamy - co oddawałem auto do ASO czy jakiegokolwiek zakładu zawsze wyjeżdżało z nową dolną ramką :facepalm:

To fakt. Ostatnio oddałem swoje auto na akcję serwisowa, odbieram i coś mi się z tyłu nie zgadza - patrzę, a tam nowa ramka. Trochę się wpieniłem, że takie rzeczy robi się bez zgody właściciela, ale machnałem ręka. Teraz będę na przegladzie w innym ASO, to pewnie znowu się zdziwię:huh:

Mi kiedyś przy takiej akcji pogięli tablicę. 
Nie wszyscy jednak tak robią - w ASO Audi preferują montaż bez ramek. Mają śruby z plastikowymi kapturami pasującymi na ich łby. Kapturki są do wyboru w trzech kolorach - białym, czarnym i niebieskim - zależnie na jakim tle wypadnie śruba. 
Kiedyś podjechałem do Audi, żeby kupić takie estetyczne mocowania. Dali mi za darmo.

B3228789-4E0B-491B-985C-79F02F293418.jpeg

• Like 1
  • Upvote 3

2 godziny temu, Karas napisał:

żadne ASO, czy warsztat nie zrobią sobie z twojego auta jeżdżącej reklamy

akurat ramki z mts-u podnosza wartosc auta   :mrgreen:

tapatalked

• Upvote 3

13 minut temu, OBK CVT napisał:

akurat ramki z mts-u podnosza wartosc auta   :mrgreen:

W takim razie mam do oddania za parfe stówek :mrgreen: Zdjąłem to żółte badziewie jak tylko zauważyłem że mi założyli bez uprzedzenia. 

Edited by Karas

57 minut temu, spawalniczy napisał:

Mają śruby z plastikowymi kapturami pasującymi na ich łby. Kapturki są do wyboru w trzech kolorach - białym, czarnym i niebieskim - zależnie na jakim tle wypadnie śruba

Na alledrogo kiedyś takie kupowałem, z białymi i niebieskimi kapturkami

55 minut temu, Zyzol napisał:

Na alledrogo kiedyś takie kupowałem, z białymi i niebieskimi kapturkami

W marketach budowlanych takie można kupić w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej na działach narzędziowych z wkrętami i śrubami.

7 godzin temu, spawalniczy napisał:

Ramki to zło. Zwłaszcza, że otwory  na klapie w Subaru są nie wiadomo dlaczego strasznie wysoko i ramka się tłucze bo jest przykręcona blisko górnej krawędzi.

Od wielu lat jeżdżę bez. Cicho i w mojej subiektywnej ocenie bardziej estetycznie.

Faktycznie, ja podkleiłem gumki w dolnych narożnikach ramki, ale i tak przy każdym zamykaniu jest trzask i obciach. Idę w kierunku śrub z kapturkami :ok:

• Upvote 1

Tak mam zrobione w XV. Na tej fotce widać, jak bardzo wysoko umieszczone są otwory w klapie (tak jest we wszystkich Subaru co najmniej od 15 lat). Teoretycznie można zrobić tak, żeby wkręty były po środku blachy, jednak wtedy tablica będzie nienaturalnie wysoko. Słabo to wygląda. 
Żeby tablica była stabilna, przy takim rozmieszczeniu śrub, na dole w trzech miejscach dałem małe kleksy kleju do montażu szyb. Próbowałem wcześniej z taśmą dwustronną ale się nie sprawdziła.

BAF59062-7983-4B12-8466-CC872AC1CE0A.jpeg

• Thanks 1
  • Upvote 1

To kwestia użytej taśmy dwustronnej - jest takie coś firmy tesa, z cienką warstwą pianki, super silna do użytku na zewnątrz - trzyma jak zła i nie chce się odkleić ;)

Szczegółów nie podam, bo dawno wyrzuciłem opakowanie, ale kupiłem chyba w OBI-one-kenobi

Możliwe, że trafiłem słabą taśmę. Żeby narożniki tablicy nie opierały się o lakier trzeba dać więcej niż jedną warstwę taśmy. Klej ma tę zaletę, że jest gęsty i można sobie swobodnie wyregulować dystans.

Pewnie dosc funkcjonalna opcja, ale nie jestem przekonany co do wygladu...

20200213_090217.jpg

20200213_090159.jpg

23 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

Pewnie dosc funkcjonalna opcja, ale nie jestem przekonany co do wygladu...

pomarańczowe wąsy?? czy wystające dość mocno poza obrys bryły auta ( nie wiem czy to w ogole byłoby u nas legalne) coś na zderzakach?

1 minutę temu, Karas napisał:

pomarańczowe wąsy?? czy wystające dość mocno poza obrys bryły auta ( nie wiem czy to w ogole byłoby u nas legalne) coś na zderzakach?

chodzi o to cos na zderzakach... sprawdzilem i sie okazuje, ze to oryginalne akcesorium (J101EFL000)

13 minut temu, eddie_gt4 napisał:

chodzi o to cos na zderzakach... sprawdzilem i sie okazuje, ze to oryginalne akcesorium (J101EFL000)

Masakrycznie szpetne te wąsy, odbijacze, jakkolwiek to coś nazwać, z resztą po co skoro ma czujniki z przodu i z tyłu ?