Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ramki to zło. Zwłaszcza, że otwory  na klapie w Subaru są nie wiadomo dlaczego strasznie wysoko i ramka się tłucze bo jest przykręcona blisko górnej krawędzi.

Od wielu lat jeżdżę bez. Cicho i w mojej subiektywnej ocenie bardziej estetycznie.

 

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 19:30, Skodziarz napisał:

 

 

>Co do wrażeń - no prezentuje się solidnie, zakrywa wszystko, czego fabryczny nie zakrywał. Dopasowane jest bardzo dobrze, otwory na zaczepy pasują idealnie. 

>Nie jest to guma, tylko mocno elastyczny plastik - powinno wytrzymać te 10 lat gwarancji ;) 

 

 

A tak przy okazji to gdzie można nabyć takie zaczepy do dywaników, bo bi się strasznie przesuwa a w samochodzie ich nie ma (w instrukcji jest opisane)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez mattom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, spawalniczy napisał:

Cicho i w mojej subiektywnej ocenie bardziej estetycznie.

to raz a dwa że żadne ASO, czy warsztat nie zrobią sobie z twojego auta jeżdżącej reklamy - co oddawałem auto do ASO czy jakiegokolwiek zakładu zawsze wyjeżdżało z nową dolną ramką :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Karas said:

to raz a dwa że żadne ASO, czy warsztat nie zrobią sobie z twojego auta jeżdżącej reklamy - co oddawałem auto do ASO czy jakiegokolwiek zakładu zawsze wyjeżdżało z nową dolną ramką :facepalm:

To fakt. Ostatnio oddałem swoje auto na akcję serwisowa, odbieram i coś mi się z tyłu nie zgadza - patrzę, a tam nowa ramka. Trochę się wpieniłem, że takie rzeczy robi się bez zgody właściciela, ale machnałem ręka. Teraz będę na przegladzie w innym ASO, to pewnie znowu się zdziwię:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś przy takiej akcji pogięli tablicę. 
Nie wszyscy jednak tak robią - w ASO Audi preferują montaż bez ramek. Mają śruby z plastikowymi kapturami pasującymi na ich łby. Kapturki są do wyboru w trzech kolorach - białym, czarnym i niebieskim - zależnie na jakim tle wypadnie śruba. 
Kiedyś podjechałem do Audi, żeby kupić takie estetyczne mocowania. Dali mi za darmo.

B3228789-4E0B-491B-985C-79F02F293418.jpeg

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, OBK CVT napisał:

akurat ramki z mts-u podnosza wartosc auta   :mrgreen:

 W takim razie mam do oddania za parfe stówek :mrgreen: Zdjąłem to żółte badziewie jak tylko zauważyłem że mi założyli bez uprzedzenia. 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, spawalniczy napisał:

Mają śruby z plastikowymi kapturami pasującymi na ich łby. Kapturki są do wyboru w trzech kolorach - białym, czarnym i niebieskim - zależnie na jakim tle wypadnie śruba

Na alledrogo kiedyś takie kupowałem, z białymi i niebieskimi kapturkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Zyzol napisał:

Na alledrogo kiedyś takie kupowałem, z białymi i niebieskimi kapturkami

W marketach budowlanych takie można kupić w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej na działach narzędziowych z wkrętami i śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spawalniczy napisał:

Ramki to zło. Zwłaszcza, że otwory  na klapie w Subaru są nie wiadomo dlaczego strasznie wysoko i ramka się tłucze bo jest przykręcona blisko górnej krawędzi.

Od wielu lat jeżdżę bez. Cicho i w mojej subiektywnej ocenie bardziej estetycznie.

 

Faktycznie, ja podkleiłem gumki w dolnych narożnikach ramki, ale i tak przy każdym zamykaniu jest trzask i obciach. Idę w kierunku śrub z kapturkami :ok:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zrobione w XV. Na tej fotce widać, jak bardzo wysoko umieszczone są otwory w klapie (tak jest we wszystkich Subaru co najmniej od 15 lat). Teoretycznie można zrobić tak, żeby wkręty były po środku blachy, jednak wtedy tablica będzie nienaturalnie wysoko. Słabo to wygląda. 
Żeby tablica była stabilna, przy takim rozmieszczeniu śrub, na dole w trzech miejscach dałem małe kleksy kleju do montażu szyb. Próbowałem wcześniej z taśmą dwustronną ale się nie sprawdziła.

BAF59062-7983-4B12-8466-CC872AC1CE0A.jpeg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia użytej taśmy dwustronnej - jest takie coś firmy tesa, z cienką warstwą pianki, super silna do użytku na zewnątrz - trzyma jak zła i nie chce się odkleić ;)

Szczegółów nie podam, bo dawno wyrzuciłem opakowanie, ale kupiłem chyba w OBI-one-kenobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

pomarańczowe wąsy?? czy wystające dość mocno poza obrys bryły auta ( nie wiem czy to w ogole byłoby u nas legalne) coś na zderzakach?

 

chodzi o to cos na zderzakach... sprawdzilem i sie okazuje, ze to oryginalne akcesorium (J101EFL000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

chodzi o to cos na zderzakach... sprawdzilem i sie okazuje, ze to oryginalne akcesorium (J101EFL000)

 

Masakrycznie szpetne te wąsy, odbijacze, jakkolwiek to coś nazwać, z resztą po co skoro ma czujniki z przodu i z tyłu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...