Jump to content
Piskoor

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?

Recommended Posts

Teraz, Snuff napisał:

Kurde...tak kombinuję, kombinuję, jak te wycieraczki przez te haczyki na szybie zamontować (vide problemy@Blixten ze złym wyborem wycieraczek) emoji3.png
...aaa to o dywanikach mówimy emoji1.pngemoji1.png
Dobra robota ! emoji106.png
btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. Good job

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ktoś coś znajdzie ciekawego na rynku, podpowie rozwiązanie, podzieli się doświadczeniem, a nawet .... wydrukuje :puchar:.... 

.... i to jest najfajniejsze na tym forum. Bravo @ovi :thumbup:

• Thanks 1
  • Upvote 2

21 minut temu, Snuff napisał:

btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. 

Moja skromna osoba również się pisze :)

Ktoś coś znajdzie ciekawego na rynku, podpowie rozwiązanie, podzieli się doświadczeniem, a nawet .... wydrukuje :puchar:.... 
.... i to jest najfajniejsze na tym forum. Bravo @ovi :thumbup:

Zastanówmy się, co by tu jeszcze poprawić i wydrukować do naszego XV hmmm...może znaczek Skody

Brawo@ovi

• Like 1
  • Haha 2

26 minut temu, Snuff napisał:

Byłem ciekaw czy ktoś o tym pomyśli. Zabieg świadomy i zamierzony. :thumbup:

5 minut temu, radix99 napisał:

btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. 

5 minut temu, radix99 napisał:

Moja skromna osoba również się pisze :)

To w takim razie biorę się za projektowanie. Ogłaszam i deklaruję, że projekt będzie gotowy i przetestowany do końca lutego 2020. B)

17 minut temu, Blixten napisał:

Bravo @ovi :thumbup:

2 minuty temu, Snuff napisał:

Brawo@ovi

Dziękuję!

Edited by ovi
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 1

1 godzinę temu, Snuff napisał:

Kurde...tak kombinuję, kombinuję, jak te wycieraczki przez te haczyki na szybie zamontować (vide problemy@Blixten ze złym wyborem wycieraczek) emoji3.png
Dobra robota ! emoji106.png
btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. Good job

haczyki do bagaznika?

Może obudowa do filtra FP1919 by nie trzeba go było prasować? :mrgreen:

• Like 1
  • Haha 1

a masz mozliwosc wydrukowania oslony na maske przed kamieniami i oslon pod silnik skrzynie i tylny dyfer ale z tworzywa?

6 minut temu, aflinta napisał:

Napisalem do Mann, maja w przygotowaniu wklady ktore beda pasowac bez prasowania z polifenolem, moze w tym roku sie pojawia w sprzedazy

• Like 2
  • Thanks 1
  • Upvote 2

2 godziny temu, OA77 napisał:

haczyki do bagaznika?

Tak. Przyklejane na taśmę dwustronną (mocną).

2 godziny temu, OA77 napisał:

a masz mozliwosc wydrukowania oslony na maske przed kamieniami i oslon pod silnik skrzynie i tylny dyfer ale z tworzywa?

Osłona na maskę - jaki gabaryt? Masz jakiś przykład? Co do osłon pod silnik, skrzynię i dyfer to chyba żart, co? ;)

2 godziny temu, aflinta napisał:

Też do zrobienia, wydaje się że to może być bardzo dobry pomysł. Pytanie jakie ona ma wymiary? Bo w druku 3D jesteśmy nieco ograniczeni gabarytami. Chyba, że ramka składana? Też jest taka opcja.

Ma ktoś taką ramkę bym mógł "zdjąć" wymiary z niej?

Edited by ovi

Godzinę temu, ovi napisał:

Tak. Przyklejane na taśmę dwustronną (mocną).

Osłona na maskę - jaki gabaryt? Masz jakiś przykład? Co do osłon pod silnik, skrzynię i dyfer to chyba żart, co? ;)

Też do zrobienia, wydaje się że to może być bardzo dobry pomysł. Pytanie jakie ona ma wymiary? Bo w druku 3D jesteśmy nieco ograniczeni gabarytami. Chyba, że ramka składana? Też jest taka opcja.

Ma ktoś taką ramkę bym mógł "zdjąć" wymiary z niej?

oslona przed kamieniami na front maski silnika taka jaka mial XV pierwszej generacji w opcji,

z oslonami dyfra,skrzyni i sinlika to nie zart, pytam poniewaz nie wiem do jakiej drukarki masz dostep, u mnie w firmie moga wydrukowac 30x30x30 metrow dowolna rzecz, samolot, dom itd., chocby z metalu, z tym ze nie jest do uzytku prywatnego,

stad tez moje pytanie czy masz taka mozliwosc, poniewaz wiadomo ze sa rozne drukarki 3D i z roznych materialow i roznych gabarytow moga drukowac w zaleznosci od modelu drukarki

27 minut temu, OA77 napisał:

u mnie w firmie moga wydrukowac 30x30x30 metrow dowolna rzecz, samolot, dom itd., chocby z metalu

Jeżeli mogę zapytać gdzie pracujesz, bo jeszcze drukarki o takich rozmiarach to nie widziałem. Może być priv.

Ja mam dostęp raptem do Zortaxa. Oczywiście gdyby zaszła potrzeba wydruku w metalu to też się znajdzie firma co takie usługi świadczy.

Ale, wg mnie najważniejsze pytanie jest takie: czy  do takiego rzeźbienia jest ekonomiczne uzasadnienie. Bo do haczyków do dywaników było. Haczyków na siatki z zakupami w bagażniku w zasadzie brak.

Do czego zmierzam. Taka osłona silnika, dyfra z tworzywa wg. mnie jest bez sensu. Wytrzymałość tego materiału będzie słaba. Druk z metalu wyjdzie kosmicznie drogo. Może lepiej pójść w te stronę. Zrobić projekt 3D, dać da wyceny jakiemuś zakładowi co ma wykrawarkę lub laser oraz krawędziarkę. Porównać cenę z ASO.

Wie ktoś może z jakiej grubości blachy są te osłony?

Edited by ovi
  • Upvote 1

Godzinę temu, ovi napisał:

Zdaje się, że stalowa ma 2mm, a aluminiowa 4mm grubości.

• Like 1

59 minut temu, ovi napisał:

Jeżeli mogę zapytać gdzie pracujesz, bo jeszcze drukarki o takich rozmiarach to nie widziałem. Może być priv.

Ja mam dostęp raptem do Zortaxa. Oczywiście gdyby zaszła potrzeba wydruku w metalu to też się znajdzie firma co takie usługi świadczy.

Ale, wg mnie najważniejsze pytanie jest takie: czy  do takiego rzeźbienia jest ekonomiczne uzasadnienie. Bo do haczyków do dywaników było. Haczyków na siatki z zakupami w bagażniku w zasadzie brak.

Do czego zmierzam. Taka osłona silnika, dyfra z tworzywa wg. mnie jest bez sensu. Wytrzymałość tego materiału będzie słaba. Druk z metalu wyjdzie kosmicznie drogo. Może lepiej pójść w te stronę. Zrobić projekt 3D, dać da wyceny jakiemuś zakładowi co ma wykrawarkę lub laser oraz krawędziarkę. Porównać cenę z ASO.

Nie moge udzielac takich informacji.

Natomiast co do oslon faktycznie moglyby nie wytrzymac, oryginalne nie sa gigantycznie drogie ale niestety nie sa idealne, a zapewne przyznasz ze ulepszanie oryginalu sprawia satysfakcje ktora jest motorem do kolejnych kreatywnych dzialan

co do Zortaxa, faktycznie to zabawka ale i na niej mozna cos porobic, wiec nie jest tak zle, moze z czasem Twoja firma bedzie mogla cos bardziej zaawansowanego kupic i korzystac z tego w pelni, w koncu dzisiaj high tech to potezne mozliwosci i zyski

2 minuty temu, radix99 napisał:

A nie miesza toto EyeSightowi w prockach?

nie, tak samo jak rejestrator umieszczony na wysokosci lusterka, a to przetestowalem osobiscie z rejestratorem, juz 1,5 roku z nim jezdze i system dziala bez zarzutu

7 godzin temu, OA77 napisał:

a zapewne przyznasz ze ulepszanie oryginalu sprawia satysfakcje ktora jest motorem do kolejnych kreatywnych dzialan

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Tylko w tym przypadku lepiej użyć innej metody niż druk 3D. Tak jak pisałem wyżej.

7 godzin temu, OA77 napisał:

moze z czasem Twoja firma bedzie mogla cos bardziej zaawansowanego kupic

Tam gdzie drukuję to może na moje szczęście nie jest w mojej firmie :)

• Thanks 1

Przychodzę z projektem haczyka na siatkę z zakupami do bagażnika. Pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zrobienie go z dwóch części (w razie potrzeby przewiezienia jakiegoś gabarytu) można haczyk wyjąć nie odrywając podstawy:

Złożony:

Clipboard01.thumb.jpg.d52dd8d1b9a66afbfa7ff60872e335ab.jpg

Otwory w haczyku zrobiłem, gdyby zaszła jakaś potrzeba pociągnięcia linki, siatki, przymocowania czegoś.

Rozłożony:

Clipboard02.thumb.jpg.0f5c39965c196979291faf940307564b.jpg

Edited by ovi
  • Like 1
  • Upvote 1

W dniu 15.01.2020 o 00:33, OA77 napisał:

nie, tak samo jak rejestrator umieszczony na wysokosci lusterka, a to przetestowalem osobiscie z rejestratorem, juz 1,5 roku z nim jezdze i system dziala bez zarzutu

W Niemcowni można korzystać z rejestratorów? O, ciekawe :) 

6 godzin temu, Skodziarz napisał:

W Niemcowni można korzystać z rejestratorów? O, ciekawe :) 

mozna i trzeba, kazdego dnia, natomiast np. w Szwajcarii lepiej zdemontowac:)

11 godzin temu, OA77 napisał:

mozna i trzeba, kazdego dnia, natomiast np. w Szwajcarii lepiej zdemontowac:)

W Austrii lepiej też... pierwsze złapanie z rejestratorem: 1000 EUR mandatu. Każde kolejne: 2500 EUR.

To też ku przestrodze wybierającym się w Alpy austriackie na narty ;) 

Myślałem, że Germanii ogólnie nie opanowała jeszcze plaga rejestratorów, niestety widzę, że to tylko Austria jest zieloną wyspą :D 

1 godzinę temu, Skodziarz napisał:

W Austrii lepiej też... pierwsze złapanie z rejestratorem: 1000 EUR mandatu. Każde kolejne: 2500 EUR.

To też ku przestrodze wybierającym się w Alpy austriackie na narty ;) 

Myślałem, że Germanii ogólnie nie opanowała jeszcze plaga rejestratorów, niestety widzę, że to tylko Austria jest zieloną wyspą :D 

w Austrii tez, racja, racja, w Reichu plagi nie pod tym katem, poniewaz nie tak duzo osob korzysta z tego:)

ale jest inna plaga......, przez polityczna poprawnosc nie nazwe...:)

W dniu 10.01.2020 o 18:40, MaMis napisał:

Podziel się fotką po zamontowaniu. 

No przyszła dziś kuwetka dla kota :D

Zdjęcia poniżej, choć nie wiem na ile przydatne - ani ze mnie żaden fotograf, ani warunki oświetleniowe jakieś przyzwoite były.

Co do wrażeń - no prezentuje się solidnie, zakrywa wszystko, czego fabryczny nie zakrywał. Dopasowane jest bardzo dobrze, otwory na zaczepy pasują idealnie. 

Nie jest to guma, tylko mocno elastyczny plastik - powinno wytrzymać te 10 lat gwarancji ;) 

image.thumb.png.8762c1eaf34b0841304573f4250053d6.png

image.thumb.png.b9dd1fb8fe9f06868a88f7cb9e1baeac.png

image.thumb.png.42149056b7d5218002f03705106430cd.png

image.thumb.png.922ccf81586ff6b41fa69915e4c7247e.png

• Thanks 1
  • Upvote 1

Carbox ma dobre produkty, jedyny minus to brak oslony na otwieranie wlewu paliwa zeby snieg i bloto tam nie wpadalo, u amerykanskich producentow widzialem zamykane klapka ale nie pamietam producenta, ogolnie wyglada dobrze:)

Wygląda solidnie, szkoda, że podpórkę aluminiową na stopę zakrywa. Ale w sumie można dociąć.